Skip to main content

Malformacja tętniczo-żylna – przyczyny, objawy, leczenie

Malformacja tętniczo-żylna należy do nienowotworowych zmian i jest jednym z rodzajów malformacji naczyniowych, czyli wrodzonej wady rozwoju naczyń. Najczęściej występuje w okolicach głowy i szyi, na kończynach, miednicy oraz w ośrodkowym układzie nerwowym. Zmiany te nie zanikają samoistnie i mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

Malformacja tętniczo-żylna – objawy, zdjęcia

Malformacje tętniczo-żylne objawiają się pieczeniem, owrzodzeniem, miejscowym stanem zapalnym, obrzękiem, ale mogą również powodować potężne krwawienia lub niewydolność serca. Zmiany te wymagają leczenia bez względu na lokalizację i wielkość. Malformacje tętniczo-żylne zbudowane są z połączenia naczyń tętniczych z żylnymi. Mogą występować we wszystkich łożyskach naczyniowych.

Malformacja tętniczo-żylna – przyczyny

Przyczyny powstawania wrodzonych wad budowy naczyń nie są znane, natomiast udowodniono, że mają podłoże genetyczne. Malformacje tętniczo-żylne powstają w życiu płodowym i ujawniają się w różnym wieku, czasem dojrzałym.

Zapytaj na forum ekspertów Bieńkowscy Clinic o sposoby leczenia malformacji tętniczo-żylnych

Malformacje tętniczo-żylne można leczyć przy pomocy laseroterapii lub operacyjnie. Bardzo dobre efekty leczenia zmian daje precyzyjny laser Cutera Excel V+.

Leczenie malformacji tętniczo-żylnych laser Cutera Excel V+


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-