Skip to main content

Malformacja żylna – przyczyny, objawy, leczenie

Malformacja żylna jest jednym z rodzajów malformacji naczyniowych, lokalizujących się na skórze i tkance podskórnej, zazwyczaj w obrębie głowy i szyi. Zmiany te powstają ze skupisk naczyń żylnych o nieprawidłowym kształcie i budowie. Malformacje żylne mają tendencję do powiększania się i mogą powodować problemy z krzepliwością krwi, krwawienie lub dolegliwości bólowe.

Malformacja żylna – objawy, zdjęcia

Malformacje żylne należą do rzadkich zmian występujących na skórze, tkance podskórnej, rzadziej na błonach śluzowych. Wymagają leczenia i mogą powodować dodatkowe dolegliwości, jak krwawienie, obrzęk. Malformacje żylne charakteryzują się zaburzeniami krzepnięcia krwi, co może prowadzić do zakrzepicy.

Malformacje żylne – przyczyny

Przyczyny malformacji żylnych nie są znane, a podobnie jak w przypadku pozostałych malformacji, związane są z rzadkimi zaburzeniami rozwojowymi budowy naczyń. Malformacje żylne rozwijają się w życiu płodowym, a ujawniają się w różnym wieku.

Sposoby leczenia malformacji żylnych rekomendowane przez ekspertów Bieńkowscy Clinic

Najczęściej stosowaną i polecaną metodą leczenia malformacji żylnych jest laseroterapia. Bardzo dobre efekty daje leczenie przy pomocy precyzyjnego lasera Cutera Excel V+. W bardzo rzadkich przypadkach stosowane jest leczenie operacyjne.

Leczenie malformacji żylnych laser Cutera Excel V+


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-