Skip to main content

Rubinek, naczyniak rubinowy – przyczyny, objawy, leczenie

Naczyniaki rubinowe, potocznie zwane rubinkami są niezłośliwymi zmianami skórnymi. Najczęściej objawiają się niewielkimi czerwonymi grudkami na skórze. Natomiast naczyniaki starcze występują najczęściej na ramionach i w okolicy tułowia. Najczęstszą przyczyną powstawania rubinków są problemy z gospodarką hormonalną organizmu.

Rubinek – objawy, zdjęcia

Naczyniaki rubinowe objawiają się nieestetycznymi zmianami skórnymi przypominającymi czerwone punkty o grudkowatym charakterze. Zdarzają się również grudki o sinym zabarwieniu. Naczyniaków rubinowych zazwyczaj przybywa wraz z wiekiem i najczęściej w miejscach narażonych na urazy jak szyja, twarz lub miejsca, które depilujemy. Rubinki są zmianami skórnymi, bez podłoża nowotworowego i nie wpływają niekorzystnie na stan zdrowia.

Rubinek – przyczyny

Nieznane są jednoznaczne przyczyny powstawania naczyniaków rubinowych, ale zaobserwowano, że skłonność do ich powstawania jest dziedziczna. Według aktualnej wiedzy medycznej wpływ na powstawanie rubinków mogą mieć zmiany hormonalne, o czym świadczy pojawianie się zmian skórnych w okresie ciąży, a także wpływ niektórych substancji chemicznych. Rubinek występuje równie często u kobiet, jak i u mężczyzn, a pierwsze zmiany na skórze pojawiają się zazwyczaj po 30 roku życia.

Jakie sposoby leczenia rubinków polecają specjaliści Bieńkowscy Clinic?

Naczyniaki rubinowe są łagodnymi, ale bardzo nieestetycznymi zmianami skórnymi. Skutecznym sposobem usuwania czerwonych punktów na skórze jest laser Cutera Excel V+. W zależności od wielkości rubinków zmiany usuwane są zazwyczaj podczas 1-3 sesji. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie zasinienia, które po około tygodniu znikają samoistnie.

Leczenie rubinków laser Cutera Excel V+


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-