• Zabiegi
  • małoinwazyjne techniki chirurgiczne

małoinwazyjne techniki chirurgiczne

małoinwazyjne techniki chirurgiczne

Chirurgia małoinwazyjna jest jedną z gałęzi nowoczesnej i zaawansowanej technologicznie medycyny. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest przeprowadzenie wielu różnych kluczowych dla zdrowia zabiegów, które jeszcze do niedawna wiązały się z koniecznością zastosowania operacji, w wielu przypadkach poważnych i rodzących ryzyko powikłań. W naszej klinice stosujemy najnowsze i najczęściej wyszukiwane rodzaje zabiegów w tej dziedzinie, dzięki czemu odpowiadamy na zapotrzebowanie Pacjentów i umożliwiamy ich szybki powrót do pełni zdrowia.

Czym jest chirurgia małoinwazyjna?

Chirurgia małoinwazyjna to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych dziedzin chirurgii. Umożliwia przeprowadzanie operacji bez cięcia powłok ciała w sposób tradycyjny z wykorzystaniem różnego rodzaju urządzeń, takich jak kamery, laser czy specjalistyczne instrumenty. Poprzez niewielkie nacięcie do zmiany chorobowej lub wymagającej ingerencji zostają wprowadzone narzędzia umożliwiające kompleksowe wykonanie niezbędnych działań.Małoinwazyjne techniki chirurgiczne umożliwiają precyzyjne wykonanie zabiegów i operacji chirurgicznych z taką samą, a nawet większą dokładnością niż przy standardowym przeprowadzaniu działań z otwarciem powłok ciała. Zaawansowane urządzenia wykorzystywane do tego celu zastępują instrumenty służące do cięcia tkanek, zamykania naczyń, tamowania krwawienia, zespalania narządów i wielu innych czynności.

Jakie zalety mają małoinwazyjne techniki chirurgiczne i dlaczego warto je wybrać?

Zastosowanie technik małoinwazyjnych w chirurgii to szereg ogromnych korzyści dla Pacjenta. Przeprowadzenie operacji oraz zabiegów takimi metodami znacznie skraca czas rekonwalescencji i powrotu do pełni sił. To również zdecydowanie mniejszy ból po przeprowadzeniu całej procedury i brak rozległych oraz często trudno gojących się blizn. Ten aspekt jest szczególnie istotny w takich obszarach operacyjnych jak np. szyja.Poprzez zastosowanie najnowszych urządzeń i działań małoinwazyjnych wyraźnie zmniejsza się również ilość utraconej krwi, a ryzyko zakażenia czy wystąpienia powikłań jest nieporównywalnie niższe niż przy tradycyjnych działaniach chirurgicznych. W wielu przypadkach nie ma też potrzeby ingerencji w cały narząd czy zmianę jego struktury, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa i stanu zdrowia Pacjenta.

Małoinwazyjne techniki chirurgiczne stosowane w naszej klinice

W ramach chirurgii małoinwazyjnej w naszej klinice wykorzystywany jest laser, czyli jedno z najnowocześniejszych urządzeń stosowanych obecnie w chirurgii. To najmniejsze możliwe narzędzia, jakimi wykonywane są działania chirurgiczne. Nacięcie niezbędne do wprowadzenia specjalnego akcesorium pod skórę jest minimalne, dzięki czemu zabieg nie musi być przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym.Dzięki precyzyjnie dobranej wiązce lasera określone zmiany są niszczone bez ingerencji w okoliczne, zdrowe tkanki, a działania wymagające zmniejszenia danego narządu czy struktury nie ingerują w ich anatomię. Wiązka lasera oddziałuje na dany element, powodując jego zmniejszenie w sposób nieinwazyjny.Jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów z wykorzystaniem małoinwazyjnych technik chirurgicznych w naszej klinice jest leczenie łagodnego przerostu prostaty oraz guzków tarczycy. Dzięki zastosowaniu lasera przeprowadzenie zabiegów jest precyzyjne i skuteczne. Podczas operacji nie dochodzi do naruszenia okolicznych struktur ani zdrowych tkanek. To procedury nieporównywalnie bardziej bezpieczne niż zabiegi wykonywane z zastosowaniem tradycyjnych metod i skracające czas rekonwalescencji kilkukrotnie. Zarówno przy usuwaniu guzków tarczycy za pomocą lasera, jak i leczeniu prostaty dolegliwości bólowe są znikome, a na ciele nie pozostają charakterystyczne blizny.Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów wykonywanych przy zastosowaniu małoinwazyjnych, nowoczesnych technik chirurgicznych. Chętnie odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i umówimy dogodny termin konsultacji. Zapewniamy przeprowadzenie działania na najwyższym poziomie przez wykwalifikowanych, doświadczonych i uznanych specjalistów.

Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-