dr Łukasz Michalski

Rezydent ortopeda

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum w Bydgoszczy (2014). W 2015 roku odbył 6 miesięczne szkolenie specjalizacyjne w zakresie radiologii i diagnostyki obrazowej – Diagnostyka Obrazowa Układu Narządu Ruchu oraz w 2016 roku szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym i Onkologii Narządu Ruchu w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu.

W Bieńkowscy Clinic® wykonuje zabiegi:
– USG narządu ruchu,
– zabiegi małoinwazyjne w obrębie narządu ruchu,
– nowoczesne metody leczenia z wykorzystaniem komórek macierzystych (MSC) oraz osocza bogatopłytkowego (PRP) w schorzeniach układu mięśniowo- szkieletowego.

Członek Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (PTArtro), Europejskiego Towarzystwa Traumatologii Sportowej, Chirurgii Kolana i Artroskopii (ESSKA) oraz Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTr). Lekarz Reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce (Bydgoszcz 2016).

Główne zainteresowania zawodowe Doktora to terapie ratujące chrząstkę stawową, medycyna sportowa, ortopedia sportowa, wykorzystanie metod medycyny regeneracyjnej w ortopedii, zastosowanie USG w schorzeniach narządu ruchu.

Uczestnik międzynarodowego projektu badawczego, dotyczącego zastosowania kwasu hialuronowego w chorobie zwyrodnieniowej stawów kolanowych.
Regularnie aktualizuje wiedzę na konferencjach i kursach organizowanych przez wiodące Ośrodki Ortopedyczne w kraju i zagranicą.

Prywatnie pasjonuje się sportem. Był uczestnikiem Igrzysk Olimpijskich w Londynie (2012) – 11 miejsce w finale skoku o tyczce. Zajął 4 miejsce w Mistrzostwach Świata w Daegu (Korea) – skok o tyczce. Dwudziestokrotny medalista Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce.