Endolaser Pro Lipo Plus (terapia nadpotliwości)

OPIS METODY

Nowa, małoinwazyjna i trwała terapia nadpotliwości. Ta nowatorska metoda możliwa do zastosowania w nadpotliwości m.in. skóry pach wykorzystuje energię wiązki laserowej i polega na precyzyjnym uszkodzeniu gruczołów potowych w obszarze skóry poddanym terapii laserowej. Terapia jest bardzo bezpieczna, pod warunkiem, iż wykonywana jest profesjonalnym sprzętem, przez doświadczonego lekarza i w odpowiednich aseptycznych warunkach.

W Bieńkowscy Clinic® ten małoinwazyjny zabieg wykonywany jest w trybie ambulatoryjnym (pacjent po zabiegu wraca do domu), w znieczuleniu miejscowym, w sterylnych warunkach, na sali zabiegowej. Do zabiegu wykorzystujemy unikalny – jeden z najbardziej zaawansowanych laserów Nd: Yag na rynku – amerykański medyczny system laserowy Sciton Joule®,  używany w najlepszych klinikach chirurgii plastycznej i laserowej na świecie. Specjalny pulsacyjny tryb pracy modułu lasera Nd: Yag ułatwia nam bezpieczne i najskuteczniejsze dostępne obecnie leczenie problemu nadpotliwości.

 

Efekty

Zniszczenie i usunięcie gruczołów potowych zapewnia pewną i trwałą likwidację objawów nadpotliwości danego obszaru skóry.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Pacjenta układamy na wygodnym fotelu zabiegowym. Lekarz znieczula skórę – po wykonaniu w skórze 1-2 drobnych nacięć o długości 2 mm, przez które wstrzykuje specjalny roztwór znieczulający skórę i tkankę podskórną. Następnie przez specjalną cienką kaniulę wprowadza światłowód lasera. Przy pomocy energii lasera dokonuje nieodwracalnego uszkodzenia gruczołów potowych w obszarze zabiegu (np. doły pachowe). Procedura jest bezbolesna. Cały zabieg trwa około 45-60 minut wraz ze znieczuleniem. Po zabiegu na skórę zakładane są plastry lub szwy i pacjent może wrócić do normalnych zajęć.

 

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Kąpiel/ prysznic (poza tym nie jest wymagane specjalne przygotowanie).

 

Możliwe objawy po zabiegu

  • przejściowa bolesność (tkliwość okolic zabiegowych)
  • przejściowe (2-5 dni) powiększenie okolicznych węzłów chłonnych

 

Przeciwwskazania

  • cukrzyca
  • nieleczone nadciśnienie
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • choroby serca
  • niewydolność nerek
  • niewydolność wątroby
  • stany zapalne skóry w obszarze zabiegu

 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.


FORMY FINANSOWANIA

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.