AFT VPL 540nm jest bezpiecznym i bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się rumienia skóry i wszystkich objawów fotostarzenia. Zabieg stanowi świetną profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest on również stosowany w profilaktyce i terapii trądziku różowatego.
Do terapii rumienia naczyniowego używa się urządzeń o płytszej penetracji niż w przypadku teleangiektazji i żylaków, a więc o krótszej długości fali. Urządzenia te zwane są IPL-ami (Intense Pulsed Light) lub VPL-ami (Variable Pulsed Light) – wyprowadzają impuls świetlny o różnej długości fali 540-760nm poprzez kryształowy blok transmitujący impuls do skóry.
Światło jest dostarczane na dużą powierzchnię skóry w przeciwieństwie do lasera Nd.Yag gdzie energia ogniskowana i koncentrowana jest w punkcie. Wykorzystując zjawisko podobnej absorpcji fal zarówno przez hemoglobinę jak i zawartą w naskórku melaninę, VPL jest stosowany do usuwania zarówno powierzchownych uszkodzeń naczynek (rumienia) jak i przebarwień.
Najnowsza głowica Dye-VL jest pierwszym wąskopasmowym, pulsacyjnym źródłem światła. Uznana została jako najbardziej zaawansowana technologia, dająca rezultaty laserów barwnikowych. Zwiększa wszechstronność, efektywność oraz bezpieczeństwo IPL.
Dye-VL wykorzystuje serię trzech filtrów, koncentrując światło w węższym zakresie. Technologia ta pozwala praktykom medycyny estetycznej na efektywne leczenie pacjentów z zaburzeniami pigmentacyjnymi a także zmianami naczyniowymi. Dzięki emisji światła z przedziału 500 do 600 nm, skóra jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła, co pozwala na uzyskanie lepszych efektów terapii w krótszym czasie. Dodatkowo komfort w czasie zabiegu jest zwiększony dzięki zastosowaniu unikalnej końcówki chłodzącej, połączonej bezpośrednio z głowicą zabiegową.
Skuteczność zabiegów z wykorzystaniem głowicy Dye-VL została udowodniona klinicznie. Zabiegi są w pełni bezpieczne dla pacjentów, efektywne, praktycznie bezbolesne i nie wymagają okresu rekonwalescencji.
Do zabiegu pacjentów kwalifikuje lekarz. Ocenia on przebarwienia i znamiona barwnikowe oraz ilość, średnicę, kolor i głębokość zmian naczyniowych oraz bierze pod uwagę indywidualną wrażliwość i reakcję skóry. Osobom zakwalifikowanym do zabiegu w pierwszej fazie zabiegu wykonuje się tzw. kliniczną próbę laserową w celu optymalnego dobrania takiej wartość energii i czasu trwania impulsu, aby uzyskać jak najlepszy efekt, przy max. bezpieczeństwie i komforcie. (np. za niska energia nie zamknie naczyń lub nie usunie przebarwień, a zbyt duża oparzy naskórek i wywoła ból). Od decyzji lekarza zależy ostateczne ustawienie parametrów naświetlania.
Schemat kuracji to 4-6 zabiegów co 3-6 tygodni (ustalane indywidualnie).
Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.
W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.