Laser Cutera Enlighten Triplex Pico Genesis (przebarwienia, fotostarzenie, poszerzone pory)

OPIS METODY

CUTERA ENLIGHTENTM PICO – 3 generacji jest obecnie najnowocześniejszym i najbardziej wszechstronnym medycznym system laserowym klasy PREMIUM.

Zabieg usuwania blizn, przebarwień, rozstępów, wiotkości skóry w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa

ENLIGHTEN TRIPLEX PICO amerykańskiej firmy CUTERA®  jako jedyny z systemów PICO stanowi de facto 3 różne lasery w 1 urządzeniu. Zapewnia to lekarzowi najszerszy zakres parametrów: najwyższą moc impulsu dostępnego w 3 długościach fali: 532nm, 670nm i 1064nm oraz możliwość pracy w technologii piko- i nanosekundowej, zarówno w trybie klasycznym, jak i frakcyjnym.

 

Zabieg usuwania blizn, przebarwień, rozstępów, wiotkości skóry w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa

 

Profesjonalne i zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które w rękach doświadczonego terapeuty stanowi doskonałe narzędzie terapeutyczne. Możliwość pracy w różnych trybach oraz zmiana każdego z parametrów indywidualnie znacznie zwiększa możliwości  i skuteczność terapii. Wszystko to sprawia, że oryginalny laser LASER CUTERA ENLIGHTENTM TRIPLEX zaprojektowany i wykonany w USA pozostaje poza zasięgiem zarówno swoich poprzedników jak i innych urządzeń pikosekundowych na rynku zwłaszcza chińskich i koreańskich kopii.

 

nowoczesny laser nr 1 na swiecie

Terapia Pico GENESIS® dedykowana jest pacjentom wymagającym leczenia przebarwień, zarówno posłonecznych, hormonalnych, jak i innych łagodnych zmian barwnikowych. Stanowi doskonałą metodę redukującą objawy fotostarzenia, widocznie wyrównuje koloryt, zapewniając „świeższy” i bardziej „promienny” wygląd skóry.

WSKAZANIA

 • przebarwienia – różnego rodzaju
 • fotouszkodzenia / fotostarzenie
 • poszerzone pory

OBSZAR WYKONYWANIA ZABIEGU

 • twarz, szyja, dekolt
 • dłonie
 • ciało – w zależności od lokalizacji zmian

 

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

 • zabieg nieinwazyjny
 • procedura praktycznie bezbolesna
 • nie wymaga rekonwalescencji
 • efekty dostrzegalne są już po pierwszej sesji zabiegowej
 • następuje widoczna poprawa kolorytu
 • obkurczenie nadmiernie poszerzonych porów
 • skóra uzyskuje bardziej „promienny” i „świeższy” wygląd

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg Pico GENESIS® by ENLIGHTEN to procedura niemal bezbolesna i pozbawiona okresu rekonwalescencji.

Zabieg rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia i odtłuszczenia skóry.

Terapię w trybie Pico GENESIS® wykonuje się bez konieczności uprzedniego znieczulania. Podczas trwania całej procedury zabiegowej używa się systemu schładzającego skórę pacjenta – Zimmer®. Ma to na celu zredukowanie do minimum ewentualnych odczuć  towarzyszących przeprowadzanemu zabiegowi.

Po zakończonej sesji aplikuje się na skórę odpowiedni krem łagodzący i ochronny.

 

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU

Liczba zabiegów oraz częstotliwość ich przeprowadzania zależy od rodzaju przebarwień oraz typu skóry pacjenta.

W przypadku przebarwień hormonalnych kolejne sesje zabiegowe przeprowadza się zazwyczaj co ok 2-3 tygodnie, aż do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów, tj. redukcji przebarwień – zwykle jest to 3-5 zabiegów. Z uwagi na przewlekły charakter problemu wymagana jest terapia podtrzymująca. Zazwyczaj są to 1-2 zabiegi w roku.

Podczas leczenia niezwykle istotne jest jednoczesne stosowanie odpowiedniej terapii domowej. Składa się na nią preparat depigmentujący oraz ochrona przed UV.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie może być opalona ani zabarwiona samoopalaczem, czy balsamem brązującym. Z zabiegu dyskwalifikuje również przyjmowanie leków oraz preparatów światłouczulających.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Zaleca się intensywne nawilżanie oraz stosowanie łagodzących środków do mycia i pielęgnacji skóry.  Szczególną uwagę zwrócić należy na ochronę przed UV. W kolejnych dniach zalecane jest wprowadzenie preparatów depigmentacyjnych. Zostaną one dobrane podczas wizyty w klinice.

 

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Bezpośrednim objawem zabiegu jest zazwyczaj przejściowe zaczerwienie oraz ściemnienie przebarwień, niewymagające okresu rekonwalescencji. Niezwykle rzadko pojawiają się natomiast grudkowe zmiany, którym towarzyszy nieznaczny świąd skóry. Objaw ten może utrzymywać się od 1 do 3 dni. W celu jego złagodzenia można zastosować fotomodulację LED oraz powszechnie dostępne środki przeciwalergiczne.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • stany zapalne na skórze objętej terapią
 • aktywna opryszczka
 • opalenizna, czy używanie samoopalaczy
 • stosowanie leków i preparatów światłouczulających (np. dziurawiec)

 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.


FORMY FINANSOWANIA

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.