Med Contour Medical (modelowanie sylwetki, cellulit)

OPIS METODY

Med Contour Medical jest pierwszym skutecznym systemem służącym do bezbolesnej likwidacji lokalnej otyłości i leczenia cellulitu. Likwiduje lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej opornej na odchudzanie, zlokalizowanej np. w okolicy brzucha. Pozwala w szybki i nieinwazyjny sposób wymodelować sylwetkę i pozbyć się niechcianego cellulitu. Urządzenie emituje fale ultradźwiękowe, które nakładają się i potęgują w tkance tłuszczowej, wywołując zjawisko kawitacji, rozbijające i upłynniające komórki tłuszczowe.

Specjalna, opatentowana głowica Med Contour Medical ma dwa nachylone emitery ultradźwięków i system zasysający, zapewniający odpowiednie ułożenie skóry na emiterach. Na powierzchni skóry natężenie ultradźwięków jest stosunkowo niskie, natomiast w tkance tłuszczowej, będącej celem zabiegu, fale się spotykają i nakładają, a ich natężenie rośnie czterokrotnie. Inne urządzenia wykorzystujące fale ultradźwiękowe ogniskują je w bardzo niewielkim obszarze, przez co efekty ich działania są niezadowalające. Innowacyjna technologia wzmacniania nieogniskowanych fal ultradźwiękowych zastosowana w Med Contour Medical sprawia, iż obszar ich przecinania ma dużą powierzchnię, co przekłada się na szybkość i wysoką skuteczność tej metody.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg, poprzedzony konsultacją lekarską, przeprowadzany jest przez wyspecjalizowany personel.

Skóra w obszarze poddanym zabiegowi Med Contour Medical jest zasysana przez specjalną głowicę tworząc fałd, na który emitowane są fale ultradźwiękowe, działające na podskórną tkankę tłuszczową. Zapewnia to bezpieczeństwo dla struktur leżących poniżej i brak jakichkolwiek dolegliwości podczas zabiegu. Fale emitowane przez Med Contour Medical delikatnie podgrzewają skórę do temperatury 42-44⁰C. Pacjent odczuwa przyjemne ciepło. Drugą fazą zabiegu jest drenaż limfatyczny, który przyspiesza transport upłynnionego tłuszczu. Usuwanie tłuszczu z organizmu następuje przez naturalne procesy metaboliczne, które można przyspieszyć zwiększając ilość przyjmowanych płynów i aktywność fizyczną.

Czas trwania zabiegu zależy od obszaru poddawanego zabiegowi i wynosi od 40 do 180 minut.

Zabieg Med Contour Medical jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i nieinwazyjnym, nie wymaga znieczulenia. Ma charakter relaksujący; zdarza się, ze pacjent zasypia podczas zabiegu.

WSKAZANIA

 • miejscowa otyłość
 • cellulit
 • przygotowanie do zabiegu liposukcji

 

ZALETY I EFEKTY

Med Contour Medical niszczy komórki tłuszczowe, zatem efekt zabiegu jest stały. Komórki tłuszczowe na obszarze zabiegu nie odtwarzają się, przez co nie występuje efekt” jojo”, jak przy różnego rodzaju dietach odchudzających. Należy jednak pamiętać, że niewłaściwa dieta, siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej prowadzić mogą do dalszego odkładania się tkanki tłuszczowej równomiernie w różnych okolicach ciała. Utrzymujące się z kolei zaburzenia krążeniowe w połączeniu z niezdrowym trybem życia skutkują nawrotem cellulitu. Dlatego poza prowadzeniem zdrowego trybu życia zalecane są zabiegi podtrzymujące, co wynika z charakteru leczonej przypadłości.

U większości pacjentów efekt redukcji cellulitu oraz zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej widoczne są już po pierwszym zabiegu. W zależności od leczonej powierzchni dla uzyskania najlepszych efektów najlepiej przeprowadzić serię zabiegów za pomocą Med Contour Medical. Ich ilość zależy od oceny kondycji i wielkości zmienionej powierzchni. Najczęściej terapia obejmuje od 4 do 6 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach jednego tygodnia, a dla zwiększenia jej efektywności można ją rozszerzyć o zabiegi Lipomassage lub Radiofrekwencji.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

 • oczyszczenie z wszelkich kremów i kosmetyków
 • zdjęcie biżuterii i metalowych przedmiotów
 • przed zabiegiem okolice leczone są fotografowane w celu monitorowania postępów terapii

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

 • umiarkowana aktywność fizyczna (spacery, wchodzenie po schodach, rower, itp.)
 • dieta niskotłuszczowa, wysokobiałkowa (jeśli nie występują przeciwwskazania); zalecana jest również porada dietetyczna w celu ułożenia odpowiedniej diety
 • picie wody mineralnej niegazowanej minimum 1,5 litra dziennie
 • niekorzystanie z sauny i kąpieli w gorącej wodzie przez 3 dni po zabiegu
 • niespożywanie napojów alkoholowych przez minimum 3 dni po zabiegu
 • na skórę poddaną zabiegowi zalecamy stosowanie preparatu Advanced Body Lotion

 

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Objawem zewnętrznym terapii jest zaczerwienienie i przejściowy wzrost temperatury powierzchni skóry do 42-44⁰C. Delikatny efekt zaczerwienienia skóry znika po kilkudziesięciu minutach od zakończenia zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • rozrusznik serca
 • ciężkie i przewlekłe choroby nerek, wątroby
 • choroba niedokrwienna serca i przebyty zawał mięśnia sercowego
 • choroby zapalne skóry w obszarze poddanym zabiegowi
 • choroba nowotworowa
 • zakrzepica żył głębokich

 

Dowiedz się więcej: www.modelowaniesylwetki.net

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.


FORMY FINANSOWANIA

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.