Radiofrekwencja z polem magnetycznym Venus Legacy

OPIS METODY

Venus Legacy™ –  innowacyjny medyczny system multipolarnej radiofrekwencji (RF), posiadający amerykański certyfikat FDA i wykorzystujący technologię 4DR – kombinację impulsowego pola magnetycznego z wielobiegunowym polem elektromagnetycznym – RF, oraz podciśnieniowego drenażu tkanek. Nowością jest dynamiczny pomiar temperatury leczonych tkanek w czasie rzeczywistym bezpośrednio przez głowice zabiegowe – co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i optymalizację efektów terapii.
Dzięki zastosowaniu tych innowacji zabieg jest niezwykle bezpieczny, całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, a zarazem maksymalnie skuteczny już podczas pierwszej sesji.
System Venus Legacy™ wykorzystuje różne typy głowic, pozwalające zindywidualizować przebieg i efekty terapii, personalizując ją dla poszczególnych pacjentów i ich problemów.

Jak działa System Venus Legacy i czym różni się od konkurencji?

W przeciwieństwie do innych urządzeń Radiofrekwencji na rynku terapia Venus Legacy™ wykorzystuje nie jedną a cztery nowoczesne technologie, dzięki którym jest maksymalnie skuteczna, bezbolesna i bardzo bezpieczna.

Venus Legacy™ jako pierwsza wykorzystuje multipolarną falę radiową RF, powodując:

  •  ujędrnienie i wzrost napięcia skóry
  • redukcję zmarszczek
  • zmniejszenie cellulitu – obrzękowo-włóknistych zmian w tkance podskórnej
  • wyszczuplenie – ograniczenie objętości tkanki tłuszczowej

Natomiast technologia PEMF, czyli impulsowe pole magnetyczne emitowane przez urządzenie, pobudza fibroblasty, tym samym zwiększając syntezę włókien kolagenu.
Efektem wprowadzenia PEMF jest również neoangiogeneza – powstawanie nowych naczynek krwionośnych.
Ponadto, dzięki technologii podciśnieniowej stymulacji tkanek VariPulse™, zabieg przyspiesza przepływ krwi oraz przepływ limfy w naczyniach włosowatych w obrębie pobudzonych tkanek, zapewniając lepsze dotlenianie oraz odżywienie tkanek i drenaż limfatyczny, a więc redukcję obrzęków.

Technologia podnoszenia i jednoczesnego pomiaru temperatury tkanki w czasie rzeczywistym (Real Time Thermal Feedback) pozwala na:
•  stały kontakt głowicy z tkankami, co niebywale zwiększa efektywność zabiegu
•  ciągłą kontrolę temperatury tkanek, podnosząc poziom bezpieczeństwa zabiegu do maksimum
Zabieg jest wykonywany w trybie dynamicznym – ze stałym pomiarem temperatury – pozwala to na całkowite dostosowanie charakteru, czasu i natężenia zabiegu do potrzeb danego pacjenta, czego nie można zapewnić w zabiegach statycznych.

 

WSKAZANIA

NA CZYM POLEGA ZABIEG

Zabieg trwa od 10 do 30 minut zależnie od wielkości leczonej powierzchni skóry i jej stanu. Polega na masażu jedną z multipolarnych głowic Venus Legacy™, emitującą pole magnetyczne oraz fale radiowe. Jest całkowicie bezbolesny (odczucie ciepła/gorąca) oraz nie wymaga przerwy w pracy i życiu towarzyskim oraz żadnej rekonwalescencji.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Skóra musi być oczyszczona z wszelkich kremów i kosmetyków

  • pacjent nie może posiadać ŻADNEJ biżuterii i metalowych przedmiotów w czasie terapii
  • przed zabiegiem okolice leczone są fotografowane w celu monitorowania postępów terapii
  • w czasie i po zabiegu może pojawić się przejściowy rumień skóry, utrzymujący się do kilku godzin

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Zaleca się picie dużych ilości wody – około 2,5 litra przez 3 dni,powstrzymanie od spożywania stężonych napojów alkoholowych w dniu zabiegu oraz stosowanie diety ubogotłuszczowej w dniu zabiegu i 3 dni po nim. Należy powstrzymać się od gorących kąpieli przez 2 dni po zabiegu, zrezygnować z wyczerpujących ćwiczeń fizycznych i używania sauny przez 3 dni. Intensywnie nawilżać skórę po zabiegu balsamem do ciała lub kremem (twarz), zawierającymi stabilną i aktywną witaminę C.
W celu podtrzymania efektów zabiegu należy stosować aktywne preparaty do skóry, w których doborze pomoże Ci specjalista wykonujący zabieg.

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

W celu modelowania owalu twarzy, liftingu i ujędrnienia skóry twarzy, szyi i dekoltu – zaleca się wykonanie 4-6 sesji zabiegowych co 7-21 dni.
Celem redukcji cellulitu i modelowania sylwetki zalecane jest wykonanie 8-10 zabiegów, również w odstępach 7-21 dni. W sytuacji zastosowania terapii łączonych, np. z med contour Medical, ilość zabiegów wymaganych do osiągnięcia tych samych efektów jest mniejsza.
Aby utrzymać efekty jak najdłużej, rekomenduje się wykonywanie 1 zabiegu podtrzymującego co 3-6 miesięcy.
Zabiegi są wykonywane w seriach. Rezultaty widoczne są bardzo szybko – już po pierwszych zabiegach.
Terapia jest progresywna – wieloetapowa – efekty narastają w czasie jej trwania, a procesy przebudowy i regeneracji tkanek leżące u podstaw wizualnych efektów odmłodzenia, liftingu i redukcji zmarszczek są pobudzane i podtrzymywane kolejnymi sesjami zabiegowymi, powtarzanymi w regularnych odstępach czasu.

Dowiedz się więcej: www.modelowaniesylwetki.net

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


Copyright © bienkowscyclinic.pl 2003-