Radiofrekwencja EVA™

EVA™ zmienia podejście do kobiecych problemów intymnych. To pierwsze realne połączenie wysokiej skuteczności z minimalną inwazyjnością. Zabiegowi można się poddać nawet w przerwie lunchowej i od razu wrócić do codziennej aktywności. EVA™ świetnie sprawdza się do samodzielnej terapii jak i uzupełnienia pracy lasera MonaLisa Touch penetrując tkanki na większej głębokości.

Czym jest EVA™?

EVA™ to wysoce zaawansowany system radiofrekwencji. Zamieniając energię elekromagnetyczną na ciepło stymuluję tkankę do odbudowy. Urządzenie jako pierwsze na świecie łączy przy tym 3 pionierskie technologie:

 1. RADIO4™ (Dynamiczna Radiofrekwencja Quadripolarna) – energia jest skoncentrowana tylko na wybranych warstwach tkanki, w zależności od wskazań zabiegowych
 2. VDR™ (Dynamiczna Radiofrekwencja Waginalna) – daje możliwość zmiany głębokości penetracji w tkance pochwy poprzez odpowiednią modulację zastosowanej częstotliwości pracy
 3. RSS™ (System Bezpieczeństwa RF) – stały monitoring temperatury i kontrola ruchu końcówki zabiegowej uniemożliwia pozostawanie operatorowi zbyt długo w jednym miejscu i przegrzanie tkanki

 

WSKAZANIA

EVA™ oferuje bezpieczne, skuteczne, komfortowe i nieablacyjne rozwiązania w leczeniu najważniejszych patologii w obszarze pochwy i sromu. System EVA™ adresowany jest do znacznej liczby kobiet. Zarówno w okresie przed menopauzą lub po naturalnym porodzie, a także ze względu na upływający czas i  doświadczania różnorodnych problemów intymnych, tj: suchość pochwy, dyspareunia (bolesność podczas stosunku), uczucie swędzenia i pieczenia, podrażnienia w obszarze pochwy i sromu, nawracające zapalenia pochwy, cewki i pęcherza moczowego, łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu, zmniejszona wrażliwość i osłabienie doznań intymnych, starzenie się pochwy. Działa wspomagająco w leczeniu: atrofii pochwy, wysiłkowego nietrzymania moczu, menopauzalnym zespole moczowo-płciowym (GSM),  jak również zewnętrzne odmładzanie warg sromowych.

Atrofia Pochwy

Atrofia pochwy występuje często u kobiet w okresie menopauzy, gdy zmniejsza się produkcja estrogenów. Fibrocyty występujące w śluzówce pochwy nie są zdolne do produkcji substancji niezbędnych do zachowania odpowiedniego stanu nabłonka: kolagenu i kwasu hialuronowego. W odwodnionym środowisku do tkanek przestają docierać składniki odżywcze i ochronne limfocyty. Spada złuszczanie się komórek powierzchniowych i poziom glikogenu, głównej substancji odżywczej dla pałeczek kwasu mlekowego, utrzymujących właściwą kwasowość otoczenia. To wszystko prowadzi do objawów takich jak: kruchość błony śluzowej pochwy, suchość, swędzenie i pieczenie, ból podczas stosunku płciowego i podatność na infekcje.

 • Zabieg EVA™ odwraca przyczyny atrofii. Poprzez miejscowy wzrost temperatury stymuluje syntezę kolagenu, kwasu hialuronowego, substancji podstawowej i tworzenie nowych naczyń włosowatych z nowym unerwieniem. Doprowadza do odbudowy tkanek, odzyskania aktywności metabolicznej i równowagi flory bakteryjnej.SW

Łagodne Wysiłkowe Nietrzymanie Moczu

Łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu jest wynikiem procesów starzenia, ale występuje też u młodych kobiet np. w wyniku ciąży. Zmiany hormonalne, waga dziecka i naprężenia podczas porodu mogą powodować mikrouszkodzenia, które ograniczają sprawność układu mięśniowego miednicy mniejszej.

 • Zabieg EVA™ poprzez efekt termiczny pobudza błonę śluzową do regeneracji. Zapewnia nowe wsparcie dla cewki moczowej i wzmacnia ściany miednicy. Efekt uzyskiwany jest już po kilku sesjach, bez skutków ubocznych i dyskomfortu.

GSM – Menopauzalny Zespół Moczowo-Płciowy

Menopauzalny Zespół Moczowo-Płciowy towarzyszy na całym świecie  ponad 800 milionom kobiet, u których wraz z wiekiem spada poziom estrogenów.  Osłabieniu ulegają warstwy podśluzowe pochwy, sromu i cewki moczowej oraz odżywiające je naczynia krwionośne. Tkanka staje się sucha, podatna na urazy. Występują problemy z zacieśnieniem pochwy oraz trudności z prawidłowym utrzymywaniem moczu. Kobiety skarżą się  na: pieczenie sromu, świąd, nieprawidłową wydzielinę, bolesność podczas stosunków (dyspareunia), którym może towarzyszyć krwawienie. Częste są także nawracające infekcje i stany zapalne pęcherza moczowego. Brak leczenia może doprowadzić do nadkażenia bakteriami chorobotwórczymi, zaburzeń w osiąganiu satysfakcji seksualnej, a nawet anorgazmii.

 • Leczenie hormonalne wreszcie doczekało się prawdziwej alternatywy. Eva™ przywraca naturalną równowagę środowiska pochwy. Wykorzystuje do tego odpowiednio ukierunkowaną i kontrolowaną stymulację termiczną dzięki której, poprawia mikrokrążenie krwi i tropizm tkanek.

Zewnętrzne Odmładzanie Warg Sromowych

Starzenie, osłabienie się i ostateczny zaniki tkanek narządów płciowych to nieunikniony proces, który dodatkowo przyspiesza w okresie menopauzy. Wargi sromowe tracą elastyczność, łechtaczka staje się mniej wrażliwa. Ciała jamiste wiotczeją, maleje ich reaktywność seksualna.

 • Aby temu zapobiec konieczne jest odpowiednie leczenie. Z pomocą przychodzi urządzenie EVA™ dzięki któremu odmładzanie sromu można przeprowadzić w sposób niechirurgiczny i nieinwazyjny. Nie byłoby to możliwe gdyby nie selektywne działanie zastosowanej technologii. EVA™ odpowiada na wszelkie estetyczne i funkcjonalne potrzeby, nadając okolicom intymnym młodzieńczy i estetyczny wygląd. To jeden z tych zabiegów, który dla współczesnej kobiety jest wysoko na liście priorytetów, a zapotrzebowanie stale rośnie.

Zespół Rozluźnienia Pochwy

Rozluźnienie pochwy to rezultat osłabienia siły i napięcia mięśniowego struktur miednicy i elastyczności tkanek na poziomie sromowo-pochwowym. Głównymi czynnikami odpowiedzialnymi za wystąpienie tego schorzenia są: naturalny poród, zwłaszcza w późnym wieku lub kolejny poród – w niewielkim odstępie od poprzedniego. W wyniku przejścia dziecka przez kanał rodny tkanka łączna i rozciągające się mięśnie poddane są silnemu napięciu. Może to powstrzymać, nawet przez długi czas po porodzie, do powrotu narządu do pierwotnej sprężystości. U starszych kobiet po wielokrotnych porodach efekt jest potęgowany przez spadek wraz z wiekiem produkcji kolagenu i elastyny. Nadmierna relaksacja ścian pochwy to gorsze doznania podczas stosunku płciowego dla obojga partnerów. Jest to na tyle wyraźne, że niektóre pary wręcz rezygnują ze współżycia. Spadek napięcia struktur pochwy to nierzadko wstęp do innych schorzeń tj.: nietrzymania moczu i braku kontroli cewki moczowej, a w dalszej kolejności obniżania się ścian pochwy.

 • EVA™ przywraca napięcie i elastyczność tkanek. W pełni bezpieczne zabiegi  stymulują w ukierunkowany sposób regenerację tkanekpochwy. Aktywacji ulega naturalny proces metabolizmu fibroblastów, produkcja kolagenu, kwasu hialuronowego i glikozaminoglikanów.

EFEKT ZABIEGU

Największym zaskoczeniem dla pacjentek jest brak okresu rekonwalescencji, który jest nieodzownym elementem konkurencyjnych zabiegów. Już po pierwszej sesji zauważalny jest wzrost napięcia ścian pochwy, poprawa w zakresie trzymania moczu i większe zadowolenie z życia intymnego. Zmniejsza się suchość nabłonków układu moczowo-płciowego oraz skłonność do otarć i urazów. Wargi sromowe odzyskują jędrność i satysfakcjonujący wygląd.

Przygotowania do zabiegu

Podobnie jak w terapii laserowej, zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania. Należy tylko odbyć konsultację ginekologiczną z odpowiednią kwalifikacją.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest w pełni bezpieczny, całkowicie bezbolesny, bez okresu gojenia, znieczulenie czy chłodzenie tkanek nie jest konieczne,  a całość zamyka się w zależności od zakresu w obrębie 20-30 minut. Wykonujący zabieg umieszcza sondę w pochwie i przeprowadza delikatny masaż jej ścian jednocześnie je podgrzewając. Urządzenie automatycznie kontroluje temperaturę tkanek i głębokość penetracji fali radiowej. Nad procedurą zabiegową czuwa inteligentny system bezpieczeństwa. Podobną techniką opracowuje się wargi sromowe korzystając z dedykowanej końcówki.

Zaleca się wykonanie serii zabiegów w odstępach 14-21 dniowych. Ilość zależy od stopnia zaawansowania leczonego problemu,  zazwyczaj to seria od 4 do 6 zabiegów.


PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • aktywna choroba nowotworowa
 • aktywna infekcja
 • zaburzenia krzepnięcia
 • miesiączka

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.


FORMY FINANSOWANIA

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.