Mezoterapia – atelokolagen (Nithya)

Czym jest MEZOTERAPIA NITHYA®?

Laboratorium Euroresearch opracowało linię produktów Nithya do stosowania zewnętrznego (krem + pianka) oraz do iniekcji, służącą biorestrukturyzacji skóry.

W skład produktów Nithya® wchodzą mikrocząsteczki heterologicznego kolagenu typu I. Produkt uzyskiwany jest bez użycia enzymów proteolitycznych w opatentowanym procesie sublimacji i posiadając niezmienioną budowę i skład ma unikalne właściwości biologiczne – pełnej zgodności z kolagenem własnym (natywnym). Dzięki temu nie alergizuje i nie wymaga wykonywania testów alergicznych.

Jak działa MEZOTERAPIA NITHYA?

Zastosowanie preparatu Nithya® – doprowadza do intensywnej stymulacji fibroblastów skóry pacjenta i powstawania cząsteczek prokolagenu, a w następstwie tego, endogennego kolagenu typu III.

Stymulacja własnych fibroblastów jest możliwa poprzez symulowanie biodegradacji (rozpadu) własnych łańcuchów kolagenu – taki wpływ właśnie wywołuje pojawienie się cząsteczek enzymatycznie pociętego kolagenu Nithya® w skórze pacjenta. Dodatkową drogą stymulacji jest działanie chemiczno-mechaniczne (mechanotransdukcja).

Powstanie nowych białek macierzy pozakomórkowej skóry – kolagenu, elastyny i GAG prowadzi do poprawy jej składu i struktury, a tym samym wyglądu i właściwości takich jak – elastyczność, sprężystość i gęstość.

Jest to tzw. REGENERACJA STRUKTURALNA.

 

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU NITHYA®?

  • poprawa elastyczności i rewitalizacja skóry
  • redukcja wiotkości skóry (terapia elastozy)
  • redukcja rozstępów
  • terapia fotostarzenia & fotouszkodzeń
  • regeneracja skóry i tkanki łącznej

NITHYA® jest lekiem bezpiecznym, terapia nie wywołuje objawów ubocznych i reakcji alergicznych (jest nieimmunogenny).

Jak wygląda zabieg MEZOTERAPII NITHYA®?

Terapia przebiega jak klasyczna mezoterapia. Zabiegi wykonywane są w specjalnym protokole na twarz i/lub ciało.

W Bieńkowscy Clinic® preparat podawany jest przez doświadczonego lekarza cienką igłą precyzyjnie śródskórnie z zastosowaniem znieczulenia.

Odczucia pacjenta podczas zabiegu to jedynie lekkie ukłucia.

Procedura jest praktycznie nie-inwazyjna dzięki czemu nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.

Jak wygląda protokół zabiegowy NITHYA®?

3 zabiegi w odstępach 14-21 dni na skórę twarzy i/lub ciała.

W naszych klinikach opracowaliśmy złożone schematy I protokoły zabiegowe łączone z wieloma innymi terapiami w zależności od stanu skóry, wieku, problem klinicznego potrzeb I możliwości indywidualnego pacjenta. Wszystkie informacje przekazywane są pacjentowi podczas konsultacji lekarskiej, na której lekarz szczegółowo omawia I zaleca terapię pacjentowi.

Jak Wygląda terapia podtrzymująca NITHYA®?

1 zabieg co 4-6 miesięcy.

Jakich objawów ubocznych można się spodziewać?

Przez 2-3 dni w obszarze zabiegowym może wystąpić zaczerwienienie, swędzenie, delikatny obrzęk i tkliwość.

 

DOSTĘPNE POSTACIE PREPARATÓW NITHYA®

  • Nithya® krem – pielęgnacja skóry ciała, jako nawilżenie I ujędrnienie skóry. Stanowi świetne uzupełnienie terapii kolagenowej iniekcyjnej oraz terapii laserowych, RF, HIFU i innych. Zalecamy go również jako wsparcie i terapię uzupełniającą w zabiegach chirurgicznych, liposukcji i endolaserach.
  • Nithya® pianka (mousse) – pielęgnacja skóry twarzy. Stanowi idealne uzupełnienie terapii kolagenowej iniekcyjnej, a także przyspiesza regenerację skóry po zabiegach laserowych, HiFU i chirurgicznych. Dermostymulacja atelokolagenem w postaci pianki w okresie pozabiegowym uzupełnia, wspomaga i optymalizuje efekty powyższych terapii.

Czym jest kolagen?

Kolagen jest białkiem stanowiącym ponad 95% suchej masy skóry, występującym jako główny składnik macierzy pozakomórkowej. Składa się on z łańcuchów polipeptydowych – polimerów tworzących przestrzenne struktury.

Kolagen typu I występuje w bardzo dużej ilości w skórze właściwej, gdzie stanowi co najmniej 80-90% występującego tam kolagenu i pełni rolę rusztowania – podporową.

Kolagen typu III – oplata włókna kolagenu I i odpowiada za ich prawidłową sprężystość i konformację.

Struktura każdego rodzaju kolagenu składa się z trzech łańcuchów α, opartych na  typowej sekwencji aminokwasów, złożonej z aminokwasów glicyny, proliny, hydroksyproliny i hydroksylizyny, występujących naprzemiennie w różnej konfiguracji, jednak zawsze pozostawiającej resztę glicyny co trzy reszty. Kolagen można uznać za glikoproteinę, ponieważ niektóre jego reszty hydroksylizynowe są związane z węglowodanami.

Synteza kolagenu zachodzi w fibroblastach – komórkach skóry i jest charakterystyczna dla fazy rozwoju i wzrostu organizmu (ma też miejsce podczas gojenia ran i tworzenia blizn). Wraz z wiekiem dochodzi do stopniowego spadku tempa syntezy, a przewagę osiągają procesy degradacji kolagenu oraz jego degeneracji – przez co traci on swoje właściwości – co ma bezpośredni wpływ na stan, funkcje i wygląd m.in.. skóry.

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK MEZOTERAPII NITHYA

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>