truSculpt® flex
(budowanie i rzeźbienie mięśni)

TRUSCULPT® FLEX – 45 MINUT W NASZEJ KLINICE = 1 MIESIĄC NA SIŁOWNI – REWOLUCJA W KSZTAŁTOWANIU SYLWETKI!

Wyrzeźbione ciało bez wątpienia prezentuje się bardziej atrakcyjnie i młodo. Jaki zabieg na modelowanie sylwetki zapewnia ładną rzeźbę mięśni i pozwala pozbyć się kompleksów na tle swojej niedoskonałej figury? Przedstawiamy Państwu absolutną nowość – polską premierę systemu truSculpt® flex renomowanej amerykańskiej firmy Cutera®.

Jest to najnowszy zaawansowany system służący profesjonalnemu budowaniu masy i rzeźby mięśni tułowia oraz kończyn, a tym samym niechirurgicznemu kształtowaniu sylwetki, który właśnie wprowadziliśmy do oferty Bieńkowscy Clinic®.

truSculpt® flex na nowo definiuje koncepcję kształtowania sylwetki – otwierając całkowicie nowe możliwości terapii i osiąganych rezultatów. Możemy cieszyć się szczupłym ciałem i ujędrnieniem problematycznym rejonów (np. ramion, brzucha, ud, pośladków, łydek) bez ćwiczeń.

truSculpt® flex wykorzystuje opatentowaną przez Cutera® przełomową i unikalną technologię MDS – Multi Directional Stmulation zapewniającą wzmocnienie, napięcie i rozbudowę masy mięśni, a następnie ich intensywne wyrzeźbienie.

Ten nieinwazyjny zabieg może być przeprowadzony zamiast treningu, dając równie zadowalające rezultaty.

45 minut truSculpt® flex to 54 000 przysiadów lub brzuszków. Idealne ciało bez ćwiczeń? Od teraz to naprawdę możliwe!

truSculpt® flex od Cutera® umożliwia nam wdrożenie 3 różnych opcji pracy mięśni i spersonalizowanych terapii stosowanych w profesjonalnych treningach na siłowni i fitness.

 1. PREP –  PRZYGOTOWANIE – to etap rozgrzewki i rozciągania mięśni – jak trening PILATES. Maksymalizuje efekty osiągane w kolejnych stadiach terapii i zapewnia bezpieczeństwo przy intensywnych kolejnych stadiach. Etap PREP to m.in. skręcające i rotujące skurcze mięśni – spiralnie napinające włókna mięśniowe i stopniowo budujące tolerancję dla dalszych intensywnych treningów.  W przypadku pacjentów z rozbudowanymi mięśniami – utrzymujących codzienną aktywność i uprawiających sport ten etap może być pominięty albo wykonany jednorazowo. Dla pacjentów początkujących albo na co dzień nieuprawiających sportu etap ten umożliwia bezpieczne i efektywne przejście do kolejnych intensywniejszych faz terapii truSculpt® flex.
 2. TONE – to faza budowania siły i wytrzymałości włókien mięśniowych, opierające się na silnych i długotrwałych  skurczach utrzymywanych do momentu wyczerpania siły mięśnia, a następnie relaksacji brzuśca mięśniowego.
 3. SCULPT – to najbardziej intensywny z etapów stanowiący sekwencje bardzo silnych, głębokich i szybkich – supramaksymalnych skurczy włókien mięśniowych budujących masę mięśnia i zwiększających podstawową przemianę materii w mięśniu. Te intensywne impulsy analogicznie do ciężkiego treningu doprowadzają do celowego uszkadzania, a następnie budowania nowych włókien mięśniowych prowadzących do wzrostu objętość mięśni podobnie do najbardziej wytężonego wysiłku fizycznego.

 

 

JAKIE SĄ WYJĄTKOWE CECHY TERAPII TRUSCULPT® FLEX I CO ODRÓŻNIA JĄ OD INNYCH ZABIEGÓW NA ZGRABNE CIAŁO NA RYNKU?

Tylko system truSculpt® flex wykorzystujący technologie MDS pozwala nam dobrać w 100% zindywidualizowaną  i dostosowaną do pacjenta terapię. Dzięki 16 głowicom pracującym w grupach i współdziałających ze sobą w różnych sekwencjach i z różną intensywnością w zależności od wybranego programu – oddziałujemy na wybrane partie mięśni, które w zależności od danego pacjenta wymagać mogą odpowiednio wzmocnienia siły, wzrostu masy mięśni i/lub ich wyrzeźbienia tak jak podczas profesjonalnego treningu personalnego.

Ten unikalny, niechirurgiczny zabieg modelowania sylwetki poprzez rozbudowany system głowic pracujących w grupach, pozwala oddziaływać jednocześnie na rozległe obszary ciała lub też na 8 różnych okolic i grup mięśni w odmienny sposób w czasie jednej terapii!

To wszystko pozwala nam na dostosowanie charakteru intensywności i siły treningu do możliwości pacjenta – jego kondycji, muskulatury i anatomii, a z drugiej strony do określonych przez pacjenta wymagań i celów.

Pobudzany mięsień dostosowuje się do wysyłanego sygnału, kontra dotyczy nie tylko intensywności, ale także kierunku skurczu – wielokierunkowe skurcze umożliwiają pożądane kształtowanie ciała. 

Każda z grup głowic podlega precyzyjnej kontroli, a dostępny zakres intensywności zabiegu jest na tyle rozległy, że nawet w najbardziej rozbudowanych grupach mięśniowych zawsze pozostaje margines zapasu mocy – tak więc każdy kolejny trening może być wykonywany intensywniej, budując kolejne włókna mięśniowe (ta innowacyjna terapia pozwala na budowanie mięśni bez ćwiczeń). Nie było jeszcze pacjenta, który osiągnąłby 100% intensywności treningu i zabiegu truSculpt® flex.

DLACZEGO TRUSCULPT® FLEX W BIEŃKOWSCY CLINIC®?

Modelowaniem sylwetki zajmujemy się od blisko 20 lat. Nasze doświadczenie i praktyczna znajomość wielu metod oddziaływających na różne aspekty problemu niedoskonałej sylwetki pozwoliło zebrać wszystkie najdoskonalsze terapie kształtowania ciała w 1 klinice.

Problem sylwetki to nie tylko miejscowa otyłość – z którą od lat doskonale radzimy sobie, wykorzystując zarówno terapie nieinwazyjne – BODY HIFU Scizer® jak i małoinwazyjne – takie jak infradźwiękowa liposukcja N.I.L. czy Lipolaser Celulase®.

U pacjentów dotkniętych wiotkością skóry, rozstępami i fotouszkodzeniami – po wahaniach wagi, przebytych ciążach oraz u tych, którzy eksponowali skórę na promieniowanie UV na słońcu lub w solarium – stosujemy z powodzeniem całą grupę zaawansowanych technik zabiegowych naprawiających strukturę i wygląd skóry – takich jak lasery, fototerapia, zabiegi medycyny regeneracyjnej (czynniki wzrostu i komórki macierzyste) i wreszcie najróżniejsze terapie hi-tech takie jak fale radiowe, mikrofale czy też zabiegi medycyny estetycznej (mezoterapia, masaże itd.).

Absolutną nowością jest zabieg po raz pierwszy umożliwiający naprawę i odbudowę zanikłych wskutek braku ćwiczeń lub rozciągniętych np. po ciąży mięśni brzucha, pośladków oraz kończyn górnych i dolnych. Ta warstwa ściany brzucha dotychczas była poza zasięgiem skutecznego oddziaływania lekarzy i fizjoterapeutów. Nie było dostępnej skutecznej, nieinwazyjnej i krótkiej terapii, która zapewnia ładną rzeźbę mięśni brzucha.

Poszukując rozwiązania dla bardzo licznej grupy naszych pacjentów, których problemem był np. tzw. piwny brzuch, boczki, rozstęp mięśni prostych i zwiotczenie mięśni brzucha po ciąży od kilku już lat testowaliśmy pojawiające się premierowe terapie i te dostępne i stosowane na rynku. Efekty ich stosowania były jednak niewystarczające, by zastosować je jako skuteczną terapię na płaski brzuch w ofercie Bieńkowscy Clinic®

W marcu 2021 roku jako Cutera Center of excellence – otrzymaliśmy na testy długo wyczekiwaną nowość od Cutera® – system truSculpt® flex, który zafascynował nas i zadziwił zupełnie inną koncepcją terapii, odmienną zasadą działania i zupełnie nowymi możliwościami, jakie stwarza w leczeniu problemów, z jakimi zgłaszają się np. mamy po ciążach, pacjenci po utracie wagi oraz Ci, których interesuje szybkie i efektywne budowanie masy mięśniowej i zdefiniowanie dowolnych partii mieści ciała oraz kończyn.

Tak więc systemu truSculpt® flex firmy Cutera nie mogło zabraknąć w naszej ofercie – już od kwietnia 2021 z satysfakcją przedstawiamy go Państwu.

WSKAZANIA

Nieinwazyjny zabieg truSculpt® flex wykorzystuje opatentowaną przez Cutera® przełomową i unikalną technologię MDS – Multi Directional Stmulation zapewniającą wzmocnienie, napięcie i rozbudowę masy mięśniowej, a następnie intensywne rzeźbienie mięśni.

Ta innowacyjna terapia znajduje więc zastosowanie w:

 • leczeniu wiotkich mięśni brzucha – zarówno prostych (sześciopak), ale również jako jedyny system pozwala na selektywną rozbudowę i wzmocnienie mięśni bocznych ścian brzucha – skośnych i poprzecznych
 • lifting, rozbudowa pośladków
 • wzmocnienie, rozbudowa i wyrzeźbienie mięśni kończyn: ud, łydek oraz ramion
 • rehabilitacja po ciąży i porodzie
 • wzmocnienie gorsetu mięśniowego u pacjentów z dolegliwościami ze strony kręgosłupa z jednej strony uniemożliwiających intensywny trening mięśni brzucha i wynikających z niewystarczająco silnych mięśni brzucha tzw. mięśni postawy
 • przywrócenie właściwego napięcia i masy mięśni u pacjentów po utracie wagi – także po zabiegach bariatrycznych
 • selektywne i intensywne działanie na wybrane grupy mięśni u pacjentów regularnie uprawiających sport i ćwiczących na siłowni
 • podkreślenie i rozbudowa mięśni w celu osiągnięcia naturalnej, zdrowej i szczupłej sylwetki

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

truSculpt® flex to technika całkowicie nieinwazyjna i nie wymaga okresu rekonwalescencji. truSculpt® flex to innowacyjne urządzenie medyczne spełniające restrykcyjne wymogi FDA w USA.

Ta terapia kształtowania ciała, która opiera się na supramaksymalnych skurczach  mięśni jest przyjemna, doskonale tolerowana mimo bardzo wysokiej i narastającej intensywności.

Po zabiegu modelowania ciała mamy miłe odczucie zmęczenia mięśni i ich wzmożonego napięcia i pobudzenia.

W przeciwieństwie do popularnych obecnie systemów wykorzystujących elektrody talerzowe przykładane w danej okolicy ciała praktycznie bez możliwości dostosowania do anatomii, a tym samym selektywnego i kierunkowego oddziaływania na wybraną partię mięśni.

truSculpt® flex Cutera pozwala na superintensywną, w pełni spersonalizowaną terapię – dostosowaną do anatomii danej osoby i stopnia wytrenowania mięśni. Dzięki systemowi TruControl™ umożliwia selektywną stymulację interesujących pacjenta mięśni.

Terapia polega na różnorodnych sekwencyjnych rodzajach skurczów o zmiennym kierunku i charakterze oraz bardzo precyzyjnie kontrolowanej intensywności. Ta kontrola jest niezależna dla każdej z grup mięśni w czasie jednego zabiegu.

Podsumowując każdy zabieg truSculpt® flex odczuwalny jest i działa tak jak bardzo intensywny, profesjonalnie zaplanowany i przeprowadzony trening na siłowni z osobistym trenerem, zwielokrotniony przez niemożliwe do wykonania samemu super szybkie, intensywne następujące po sobie kaskadowo serie skurczów wybranych grup mięśniowych.

W efekcie przeprowadzonej serii całkowicie nieinwazyjnych zabiegów – napięcie, a także kształt i masa mięśni poprawia się w przebiegu terapii i zapewnia efekty postępujące w ciągu trzech miesięcy po jej zakończeniu. Uzyskujemy wizualne wyszczuplenie ciała i pięknie podkreśloną rzeźbę mięśni brzucha, nóg, ramion.

 

 

CO MOŻESZ OSIĄGNĄĆ DZIĘKI TERAPII truSculpt® flex?

 • wzrost masy mięśniowej o około 30%
 • wyrzeźbienie i podkreślenie wybranych partii mięśni
 • możliwość poprawy napięcia i siły i wysmuklenia mięśni bez zwiększania objętości
 • dopełnienie efektu u pacjentów po zamierzonej utracie masy ciała – dieta/liposukcja
 • uzupełnienie efektu u pacjentów po naprawie i przywróceniu sprężystości skóry, u których nadal występuje problem wynikający z wiotkości i zaniku mięśni

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG I JAKI JEST SCHEMAT TERAPII?

Zabieg truSculpt® flex Cutera polega na całkowitym przekształceniu mięśni przy użyciu innowacyjnej wielokierunkowej biomedycznej stymulacji mięśni o wysokiej intensywności. To zaawansowany technologicznie system rzeźbienia mięśni, który pozwala uzyskać tzw. body transformation bez skalpela i ingerencji chirurgicznej.

Każdorazowo zabieg poprzedzony jest oceną wyglądu danej okolicy anatomicznej, ustaleniem jednego z 3 etapów terapii (PREP/TONE/SCULPT) i rozmieszczeniem zespołów głowic w leczonym obszarze.

Sposób umieszczenia końcówek decyduje o kierunku stymulacji biomedycznej, a tym samym o charakterze zabiegu i obszarze poddanym terapii.

Elektrody mocowane są do skóry za pomocą specjalnych jednorazowych płytek żelowych – Cutera® TruGEL – zapewniających idealne przenikanie impulsów do położonych poniżej mięśni.

 • Pojedyncza sesja trwa 45 minut
 • Ważne jest, aby zachować minimum 48 godzin między sesjami
 • Nie zaleca się, aby między jedną, a kolejną sesją upływało więcej niż 7 dni
 • Standardowa terapia składa się z 6-8 sesji
 • Wykonujemy 2 zabiegi w tygodniu – przez 3-4 tygodnie
 • Efekty truSculpt® flex narastają przez kolejne 2-3 miesiące od zakończenia terapii

Wrażenia, jakie można odczuwać podczas zabiegu modelowania sylwetki są dobrze tolerowane przez pacjenta. Może on odczuwać jedynie mrowienie i dyskomfort, spowodowane  intensywną pracą mięśni. Pacjent doświadcza też skurczy  – poziom intensywności terapii jest stale kontrolowany przez naszych terapeutów  przez cały czas trwania sesji. Ma to na celu zapewnienie optymalnej stymulacji i pracy wszystkich partii mięśni poddanych leczeniu, niezależnie od stanu wytrenowania pacjenta.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu truSculpt® flex pacjent wraca do pełnej aktywności zawodowej i towarzyskiej, a wzmożona aktywność fizyczna jest wskazana. Zalecane jest picie minimum 1,5 – 2,5 litra wody mineralnej /dobę.

W trakcie trwania terapii i po jej zakończeniu zaleca się spożywanie w codziennej diecie białka na poziomie 1,2 – 2,2 g na 1 kg masy ciała.

TERAPIA PODTRZYMUJĄCA

W dalszym etapie zalecane jest wykonywanie zabiegów podtrzymujących co 4-8 tygodni. Intensywność i częstotliwość zabiegów modelowania ciała zależy od tego czy pacjent uprawia sport, i utrzymuje aktywność fizyczną.

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • arytmia
 • rozrusznik serca
 • choroby zakaźne i zapalne skóry w obszarze poddawanym terapii
 • niewyrównana niewydolność układowa

DERMOKOSMETYKI & SUPLEMENTACJA

Pacjent poddający się terapii truSculpt® flex Cutera otrzymują precyzyjne zalecenia od lekarza prowadzącego oraz terapeuty przeprowadzającego zabiegi. Wszystkie produkty dostępne są w recepcjach klinik i na www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem.


FORMY FINANSOWANIA

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania.