Vaginal Narrower – zwężenie pochwy i lifting krocza

OPIS METODY

Przedstawiamy profesjonalną, nowoczesną medyczną metodę minimalnie inwazyjnej plastyki (zwężenia) pochwy i krocza z użyciem specjalistycznej nici, która nie wyłącza z życia zawodowego i towarzyskiego.

NA CZYM POLEGA ZABIEG

Zabieg Vaginal Narrower® polega na zastosowaniu specjalnie skonstruowanej nici z nacięciami (haczykami) na jej powierzchni, ułożonymi w dwóch kierunkach. Pozwala to na właściwe napięcie tkanek objętych szwem. Wprowadza się jedną lub dwie nici przez kilka bardzo małych i płytkich nacięć skóry krocza w obrębie tkanki podskórnej i płytko umiejscawia pod skórą. Dwóch nici Vaginal Narrower® używa się jedynie w przypadkach poważniejszych defektów.

Zabieg jest krótką i skuteczną procedurą medyczną. Cechuje się bardzo wysokim komfortem i bezpieczeństwem, pod warunkiem przeprowadzania go przez wykwalifikowanego specjalistę, po przeprowadzeniu dokładnego badania ginekologicznego i kwalifikacji pacjentki. Mając powyższe na uwadze – w Klinikach Bieńkowscy zabieg wykonywany jest przez bardzo doświadczonego i skrupulatnego eksperta – ginekologa położnika.

 

Cechy zabiegu Vaginal Narrower®:

 • jest zabiegiem ambulatoryjnym, co oznacza, że nie wymaga hospitalizacji, a pacjent bezpośrednio po zabiegu wraca do domu
 • krótki czas zabiegu
 • wykonywany w znieczuleniu miejscowym
 • szybki czas gojenia oraz powrót do normalnej aktywności już po kilku dniach
 • wysoki profil bezpieczeństwa

Zabieg tego typu stosuje się w celu zniwelowania defektów krocza i pochwy oraz poprawy ich funkcjonowania, zapewniając ulgę oraz uwolnienie się od krępujących, a także bardzo uciążliwych defektów i kompleksów.

Dzięki tej metodzie istnieje możliwość naprawy uszkodzeń powstałych po porodach naturalnych i zabiegowych (z zastosowaniem kleszczy lub próżnociągu) oraz po wielokrotnym nacięciu krocza. Niekiedy zabieg ten wykonywany jest również u kobiet, które nie rodziły drogami natury lub przebyły poród naturalny bez nacięcia/pęknięcia krocza.

Pacjentki z szerokim wejściem do pochwy skarżą się na uczucie zwiększonej ilości wydzieliny, która wywołuje podrażnienie sromu i krocza, powodując otarcia, maceracje naskórka, czy infekcje okolicy zewnętrznych narządów płciowych. Procedura Vaginal Narrower® skutecznie rozwiązuje te problemy.

 

WSKAZANIA

 • obszerne wejście do pochwy
 • obniżenie napięcia tkanek krocza
 • poporodowy defekt anatomiczno-funkcjonalny krocza

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

 • wzrost komfortu oraz estetyki pochwy i krocza
 • poprawa funkcjonowania pochwy i krocza
 • poprawa satysfakcji seksualnej
 • długotrwały efekt, utrzymujący się kilka lat

Vaginal Narrower® powoduje natychmiastowy efekt, mianowicie zwęża wejście do pochwy i koryguje defekt funkcjonalny i estetyczny. Nici Vaginal Narrower® powodują reakcję procesu włóknienia (neokolagenogeneza) wzdłuż przebiegu nici, co prowadzi do formowania się tzw. „secondary vector of pull”, efektem czego jest utrzymywanie się korzystnych zmian jeszcze wiele miesięcy po wchłonięciu się nici.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Konieczna jest konsultacja ze specjalistą ginekologiem, w trakcie której rozmawia z Pacjentką m.in. na temat problemów życia intymnego, związanych z wyżej wymienionymi defektami, oczekiwaniami w tym zakresie po zabiegu. Specjalista poinformuje o możliwych konsekwencjach przeprowadzenia zabiegu dla życia intymnego, zapozna się z oczekiwaniem pacjentki co do rozmiarów wejścia do pochwy po zabiegu. Pacjentka podpisuje zgodę na zabieg.

Przed kwalifikacją do wykonania tego zabiegu zbierany jest wywiad lekarski i wykonywane jest badanie ginekologiczne, w tym również badanie we wziernikach. Zaleca się, żeby pacjentka zakwalifikowana do zabiegu Vaginal Narrower® posiadała aktualną cytologię szyjki macicy.

Optymalną fazą cyklu miesiączkowego do wykonania tego zabiegu jest okres po miesiączce.

ZALECENIA PO ZABIEGU

Powrót do zdrowia po zabiegu Vaginal Narrower® jest krótki, zazwyczaj pacjentka wraca do normalnej aktywności w ciągu kilku dni po zabiegu, a podjęcie współżycia bez dolegliwości bólowych możliwe jest po upływie kilku tygodni od zabiegu. W okresie od wykonania zabiegu do rozpoczęcia następnego krwawienia miesiączkowego zaleca się stosowanie miejscowo środków do higieny intymnej o działaniu odkażającym.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • ostry stan zapalny pochwy i sromu (zabieg ten można wykonać po wyleczeniu infekcji)
 • uczulenie na leki stosowane do znieczulenia
 • ciężkie i rzadko występujące zaburzenia krzepliwości krwi
 • okres krwawienia miesiączkowego lub innego krwawienia z pochwy
 • choroba nowotworowa w obrębie narządów płciowych
 • ciąża
 • okres połogu

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Powikłania zabiegu Vaginal Narrower® zdarzają się bardzo rzadko i na ogół mają niegroźny dla zdrowia i życia charakter, np. krwawienie lub infekcja. Nie odnotowano dotychczas powikłań tego zabiegu o poważnym przebiegu.

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA w Bieńkowscy Clinic® – zabieg Vaginal Narrower® stanowi jedną z wielu procedur i metod wśród rozwiązań ginekologii estetycznej.

Zabieg ten doskonale łączy się i uzupełnia z procedurami ujędrniającymi tkanki krocza (warg sromowych i skórę krocza), takimi jak Pelleve®, a także z metodami ujędrniania zwiotczałej skóry i odzyskiwania należytej objętości tkanek krocza z użyciem lipofillingu oraz komórek macierzystych własnego osocza bogatopłytkowego. Wiele pacjentek zainteresowanych jest również metodami rozjaśniania hiperpigmentacji hormonalnych skóry krocza. W przypadkach większych defektów z powodzeniem stosujemy najnowocześniejsze metody chirurgicznej plastyki, zarówno warg sromowych, jak i pochwy.

Pacjentki, których dotyka problem wiotkości tkanek krocza i utraty ich objętości, nierzadko korzystają z najnowocześniejszej laserowej procedury endorewitalizacji okolic intymnych – Mona Lisa Touch® – idealnego rozwiązania dla kobiet po porodach, a także w okresie przed- około- i po- menopauzalnym.

 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.