Jak wygląda zabieg laseroterapii Vectus?
Laser Vectus to laser diodowy o długości fali 810 nm. Posiada wbudowany czytnik melaniny, dzięki czemu jest jeszcze bardziej skuteczny. Światło lasera zostaje zaabsorbowane przez barwnik, co prowadzi do termicznej destrukcji mieszka włosowego. Ten zostaje zniszczony, co z kolei uniemożliwia odrost włosa w przyszłości. Czytnik poziomu melaniny pozwala zaś na zastosowanie odpowiednich parametrów zabiegu. Laser posiada jeszcze jedną ważną zaletę, a mianowicie wbudowany system chłodzenia, który sprawia, że skóra jest chłodzona zarówno w trakcie zabiegu, jak i po nim. Odczucie ciepła w trakcie zabiegu jest minimalne, a pacjent ma zapewniony komfort i bezpieczeństwo (nie ma ryzyka poparzenia). Co istotne, laser Vectus działa też bardzo szybko i pozwala na usunięcie owłosienie z danej partii ciała w zaledwie kilkanaście minut. To dość istotny atut procedury usuwania włosów. Laser Vectus pozwala na trwałe usuwanie włosów, następuje ono jednak stopniowo. Aby cieszyć się z efektów, należy nastawić się na całą serię zabiegów (5–6). Dlaczego? Laser usuwa podczas zabiegu jedynie włosy będące w fazie wzrostu, pozostałe zostaną usunięte w czasie kolejnej sesji. Cykl życia włosa to trzy kolejne fazy, dlatego cała laseroterapia powinna obejmować odpowiednią ilość naświetlań. Oczywiście liczba zabiegów oraz odstępy pomiędzy nimi będą różne dla różnych osób. Zależne są od wieku, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, a także od tego, z której części ciała usuwane będą włosy.
Jak przygotować się do zabiegu?
W dniu zabiegu należy ogolić daną partię ciała za pomocą maszynki do golenia. Przed zabiegiem nie należy się opalać, stosować samoopalaczy, a także preparatów z retinolem, witaminą C i kwasami owocowymi. Również po przeprowadzeniu epilacji należy unikać słońca, a także preparatów fotouczulających (dziurawiec, nagietek). Nie należy również korzystać z preparatów złuszczających, zrezygnować ze spirytusu czy toniku na bazie alkoholu, mydła, dezodorantów. Po zabiegu warto zastosować łagodzące kremy, jak Alantan lub Bepanten. Epilacja wyklucza też korzystanie z sauny, solarium i basenu bezpośrednio przez pewien czas po zabiegu.
Przeciwwskazania do epilacji
Niestety, istnieje pewna grupa przeciwwskazań, które uniemożliwiają wykonanie laserowego usuwania włosów. Najważniejsze z nich to świeża opalenizna, zażywanie leków światłouczulających, ciąża, infekcje skóry, przerwana ciągłość naskórka, a także epilepsja, bielactwo i łuszczyca. Laseroterapii nie stosuje się u osób z rozrusznikiem serca czy przyjmujących leki obniżające krzepliwość krwi. Przed skorzystaniem z zabiegu laseroterapii Vectus zaleca się przeprowadzenie konsultacji z naszymi specjalistami. Podczas rozmowy każdy pacjent zostaje poinformowany o przeciwwskazaniach, przebiegu zabiegu i sposobach pielęgnacji skóry po depilacji.