Depilacja / epilacja laserowa – Laser Palomar Vectus

OPIS METODY

VECTUS™ jest laserem diodowym, wykorzystywanym do trwałego usuwania owłosienia. To system medyczny stworzony przez amerykańską firmę PALOMAR™ o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaje zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy (termicznej destrukcji) mieszka włosowego.

Czym wyróżnia się zabieg VECTUS™? Sposobów na trwałe pozbycie się niechcianych włosów jest bardzo wiele, ale różnią się one poziomem skuteczności. Epilacja laserem Vectus™ należy do jednych z najskuteczniejszych metod, jako jedyny ma wbudowany inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™. Czytnik ten sam określa poziom melaniny i na tej podstawie możliwe jest dobranie optymalnych parametrów do zabiegu, co również dokonuje się automatycznie. W razie potrzeby można zastosować wyższą energię, bez ryzyka poparzenia. Obok skuteczności zabiegu mamy jednocześnie zapewnione jego bezpieczeństwo.

Zobacz film porównujący działanie lasera Vectus i innego lasera wiodącej firmy.

YouTube video

YouTube video

NA CZYM POLEGA ZABIEG

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem również wpływającym na skuteczność zabiegu jest opatentowana technologia PhotonRecyclingSM, która polega na ponownym wykorzystaniu światła w naturalny sposób odbijającego się od skóry. Tym samym, energia emitowana przez laser Vectus wykorzystywana jest efektywniej, a skuteczność procedury usuwania włosów radykalnie wzrasta.

Komfort zabiegu zapewnia z kolei zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced ContactCoolingSM, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed emisją światła, w jej trakcie i po niej. W rezultacie odczucie ciepła w trakcie procedury, mimo bardzo silnych impulsów, jest minimalne.

Vectus™ wyróżnia się też na tle konkurencji szybkością pracy. Pozwala na usuwanie niechcianego owłosienia z dużych partii ciała w przeciągu kilku minut. Możliwe jest to dzięki zwiększonej końcówce zabiegowej, w którą wyposażony jest ten laser diodowy.

 

WSKAZANIA

 • Nadmierne owłosienie
 • hirsutyzm
 • Zapalenie mieszków włosowych

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte ok. 30% włosów – będących w fazie wzrostu, natomiast po serii 3-4 zabiegów ok. 80%-90% (przy ciemnych włosach). Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne.

Ze względu na proces wzrostu włosa zabieg Vectus, podobnie jak każdy inny zabieg epilacji, należy powtórzyć. Lasery działa tylko na włosy będące w fazie wzrostu (anagen), dlatego też nie ma możliwości, aby trwale zniszczyć więcej niż 30% włosów podczas jednej sesji. Im grubsze i ciemniejsze są włosy tym skuteczniejszy będzie zabieg epilacji laserowej.

Aby usunąć wszystkie włosy należy wykonać 5-6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach (jest to zależne części ciała poddawanej epilacji, rodzaju włosa, predyspozycji genetycznych, wieku itp.). W znakomitej większości przypadków po czterech zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia.

PRZEBIEG ZABIEGU

Przed zabiegiem czytnik Skintel™ przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Bada on poziom melaniny i na podstawie tego pomiaru ustawiane są automatycznie indywidualne i optymalne parametry zabiegu. Pozwala to każdorazowo na wykorzystaniu idealnie dobranej energii przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa i wykluczeniu ryzyka poparzenia. W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogach, wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. okolice wąsika – precyzyjna mała głowica.

Podczas zabiegu głowica lasera przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła.
Wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę włosa (barwnik) i zamieniana na ciepło. W efekcie macierz zostaje trwale uszkodzona, a włos przestaje odrastać.

Dzięki technologii chłodzenia kontaktowego oraz chłodzącej warstwie szkła szafirowego w głowicy lasera Vectus zabieg epilacji w Bieńkowscy Clinic jest komfortowy dla pacjenta. Procedura epilacji laserem Vectus trwa zaledwie kilka do kilkunastu minut.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

W dniu poprzedzającym zabieg (24h przed) należy dokładnie ogolić miejsce, które będzie poddane zabiegowi. Przed zabiegiem nie należy opalać się – im ciemniejsza skóra tym mniejsza skuteczność zabiegu. Zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżo zdobytej opalenizny. Nie zaleca się stosowania samoopalaczy i kremów z retinolem, witaminą C i kwasami owocowymi.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Najważniejszym zaleceniem po zabiegu epilacji jest unikanie opalania. Skórę należy bezwzględnie chronić przed słońcem przez okres minimum dwóch tygodni. W tym czasie nie można również zażywać leków uczulających na słońce, dziurawca i nagietka. Zaleca się również zrezygnowanie ze stosowania kosmetyków i leków złuszczających w czasie 2 tygodni, a także unikanie mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu i dezodorantów bezpośrednio po zabiegu. Na miejsca poddane zabiegowi można stosowa kremy takie jak Alantan Plus lub Bepanten. W przerwie między jednym a drugim zabiegiem nie należy też wyrywać włosów.

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona.
UWAGA! Po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, brać gorących kąpieli.


PRZECIWWSKAZANIA

Wykonanie zabiegu nie zaleca się osobom, które:

 • mają świeżą opaleniznę,
 • mają przerwaną ciągłość naskórka lub cierpią na aktywne infekcje skórne,
 • posiadają bliznowce,
 • przyjmują leki obniżające krzepliwość krwi,
 • przyjmują leki i zioła fotouczulające,
 • podały się terapii retinoidami,
 • cierpią na epilepsję,
 • cierpią na bielactwo lub łuszczycę,
 • chorują na cukrzycę,
 • posiadając rozrusznik serca,
 • są świeżo po przeprowadzeniu zabiegów chirurgicznych,
 • kobietom będącym w ciąży.

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-