Skip to main content

Depilacja / epilacja laserowa

Opis

Laser diodowy wykorzystywany jest do trwałego usuwania owłosienia. To system medyczny stworzony przez amerykańską firmę o długości fali 810 nm. Posiada duże powinowactwo do melaniny – barwnika włosa. Światło zostaje zaabsorbowane przez barwnik, co w konsekwencji doprowadza do fototermolizy (termicznej destrukcji) mieszka włosowego.
Laser posiada wbudowany inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze, który sam określa jej poziom i na tej podstawie możliwe jest dobranie optymalnych parametrów do zabiegu, co również dokonuje się automatycznie. W razie potrzeby można zastosować wyższą energię. Obok skuteczności zabiegu mamy jednocześnie podwyższone jego bezpieczeństwo.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu głowica lasera przykładana jest do skóry i wysyłany jest impuls światła.
W zależności od obszaru zabiegowego wybierana jest odpowiednia wielkość głowicy. Przy pracy na dużych obszarach np. nogach, wykorzystywana jest duża głowica, a na małych np. okolice wąsika – precyzyjna mała głowica. Wiązka energii jest pochłaniana przez melaninę włosa (barwnik) i zamieniana na ciepło. W efekcie macierz zostaje trwale uszkodzona, a włos przestaje odrastać.
W czasie zabiegu nieustannie działa kontaktowe chłodzenie głowicy oraz zewnętrzne chłodzenie urządzeniem, które powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych.
W zależności od wielkości obszaru poddanego zabiegowi trwa on od kilku do kilkudziesięciu minut.

YouTube video

EFEKTY

Wskazania

 • Nadmierne owłosienie
 • hirsutyzm
 • zapalenie mieszków włosowych

Przeciwwskazania

 • świeża opalenizna,
 • aktywna infekcja, świeżo przeprowadzony zabieg chirurgiczny,
 • bliznowce,
 • przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi oraz leków i ziół fotouczulających,
 • terapia retinoidami,
 • epilepsja, cukrzyca,
 • bielactwo i łuszczyca
 • rozrusznik serca,
 • ciąża

ZALECENIA PRZED I PO ZABIEGU

W dniu poprzedzającym zabieg (24h przed) należy dokładnie ogolić miejsce, które będzie poddane zabiegowi.
Nie wolno się również opalać, jeśli przyjdziemy ze świeżo opaloną skórą konieczne będzie odłożenie zabiegu o ok/ 4 tygodnie. Również przez okres miesiąca przed zabiegiem nie wyrywamy włosków pęsetą, woskiem czy depilatorem, gdyż wówczas mogą one nie zostać usunięte i pojawi się konieczność powtórzenia zabiegu. Nie zaleca się stosowania samoopalaczy i kremów z retinolem, witaminą C i kwasami owocowymi.
W tym czasie nie można również zażywać leków uczulających na słońce, dziurawca i nagietka. Zaleca się również zrezygnowanie ze stosowania kosmetyków i leków złuszczających w czasie 2 tygodni, a także unikanie mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu i dezodorantów bezpośrednio po zabiegu. Na miejsca poddane zabiegowi można stosować kremy łagodzące podrażnienie skóry zalecone w Klinice podczas zabiegu.
W przerwie między jednym a drugim zabiegiem nie należy też wyrywać włosów ani korzystać z sauny, solarium i brać gorących kąpieli.

Zalecane kosmetyki

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK


Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>. W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym.

Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-