Skuteczność zabiegu HIFU
Co wyróżnia zabieg HIFU spośród innych metod walki z niechcianą tkanką tłuszczową czy pomarańczową skórką? To metoda nieinwazyjna, jednorazowa, pozwalająca pozbyć się znacznych nadmiarów tłuszczu w problematycznych miejscach. Zabiegi przy pomocy ultradźwięków można śmiało wykonywać przez cały rok, nie wiążą się z koniecznością przejścia przez długi okres rekonwalescencji, są bezpieczne i co najważniejsze, przynoszą oczekiwane efekty. Wystarczy jeden zabieg, aby cieszyć się smuklejszą sylwetką bez cellulitu. Również czas zabiegu został skrócony o połowę, dzięki możliwości zastosowania dwóch głowic równocześnie. Zabieg można również łączyć z innymi terapiami, w celu dodatkowego ujędrnienia skóry i poprawy jej kondycji. Warto jednak zaznaczyć, że najlepsze efekty zabieg przynosi u osób, które prowadzą zdrowy tryb życia i mogą pochwalić się dość dobrym napięciem skóry.
HIFU i efekty terapii
Pierwsze efekty terapii widoczne są już bezpośrednio po zabiegu, ale na właściwy rezultat trzeba chwilę poczekać. Leczenie miejscowej otyłości i zwalczanie cellulitu przy pomocy ultradźwięków najlepsze efekty przynosi po około 3 miesiącach, ponieważ mniej więcej tyle czasu skóra potrzebuje na przebudowę. 95% komórek zostaje wchłoniętych po 18 tygodniach, a tkanka tłuszczowa zmniejsza się wtedy o około 2,5 cm. HIFU pozwala zmniejszyć paniom rozmiar, wymodelować sylwetkę, ujędrnić ciało. Jak wspomniano, do terapii nie trzeba przygotowywać się w żaden specjalny sposób, nie wymaga ona również okresu rekonwalescencji. Metoda pozwala na bezoperacyjne usuwanie niechcianego tłuszczu z miejsc wyjątkowo opornych na działanie diety czy ćwiczeń gimnastycznych. Terapia umożliwia zniszczenie komórek tłuszczowych, nie naruszając okolicznych tkanek.
Jest ona także sposobem na oporny cellulit, którego nie udało się usunąć innymi metodami. HIFU to nie tylko trwałe usunięcie tłuszczu, lecz także poprawa napięcia skóry.
Przebieg zabiegu HIFU
W zależności od miejsca, w którym zostaje wykonany zabieg, oraz ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej, procedura trwa od 10 do 60 minut. Polega na przyłożeniu do wybranego miejsca skanera, który emituje wiązkę ultradźwiękową, niszczącą komórki tłuszczowe na głębokości 9 lub 13 mm. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań i omówienia przebiegu zabiegu. Kuracji nie wykonuje się u kobiet w ciąży, a także w okresie karmienia piersią. Przeciwwskazaniem są przepukliny, blizny i rany w obszarze zabiegowym, a także grubość warstwy tłuszczowej mniejszej niż 1 cm. Z zabiegu należy zrezygnować u osób z aktywną chorobą nowotworową.
Nowatorski system chłodzenie zapewnia pacjentowi komfort i bezpieczeństwo, jednak u osób z większą wrażliwością możliwe jest zastosowanie dodatkowego znieczulenia miejscowego.