Nadmiar tkanki tłuszczowej – przyczyny, leczenie

Nadmiar tkanki tłuszczowej – przyczyny, leczenie

NADMIAR TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Otyłość, nadwaga, czy nadmiar kilogramów – bez względu na to jakiego określenia użyjemy problem ten dotyka w różnym stopniu już ponad połowę naszej populacji. 

Nadmiar tkanki tłuszczowej spędza sen z powiek zarówno kobietom, jak i mężczyznom w każdym wieku. Nie zawsze musi wiązać się z otyłością czy nadmierną ilościa kilogramów, kwalifikowaną jako jednostka chorobowa. Często występuje lokalnie i mimo dobrej kondycji ogólnej oraz intensywnych treningów jest trudny, czy wręcz niemożliwy do samodzielnego wyeliminowania. 

 

PRZYCZYNY

Najczęściej wymieniane to:

  • uwarunkowania genetyczne
  • nieprawidłowa dieta, zbyt duża ilość dostarczanej energii, nieregularne posiłki
  • siedzący tryb życia, brak lub niska aktywność fizyczna
  • zaburzenia hormonalne w przebiegu różnych chorób

LECZENIE

Nadwaga i otyłość kwalifikowane są jako jednostka chorobowa o przewlekłym przebiegu. Z uwagi na poważne skutki zdrowotne jakie niesie za sobą obciążenie organizmu nadmierną ilością tkanki tłuszczowej wymaga interwencji ze strony lekarza oraz dietetyka. Ustalenie odpowiedniego planu żywienia oraz wdrożenie do codziennych zajęć aktywności fizycznej stanowi w tym wypadku podstawę działania. W zaawanowanych przypadkach otyłości stosuje się również metody chirurgiczne. Ich celem jest ograniczenie ilości spożywanych posiłków i jest to np. zmniejszenie żołądka.

Lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej, tzw. „oponka“ lub „fałdki“ na brzuchu, czy „wałeczki“ tłuszczu na udach, które pomimo stosunkowo zdrowego stylu życia związały się z nami na dłużej, możemy wyeliminować z pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Działania takie warto wspomóc również konsultacją dietetyka, który ustali dla nas odpowiedni plan żywienia.

 

JAK LECZYMY NADMIAR TKANKI TŁUSZCZOWEJ W BIEŃKOWSCY CLINIC®

W Bieńkowscy Clinic® korzystając z doświadczenia naszych specjalistów oraz najbardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu medycznego zapewniamy naszym pacjentom kompleksową opiekę w walce z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej.

Podstawą modelowania sylwetki jest ustalana przez doświadczonego dietetyka Bieńkowscy Clinic® odpowiednio zbilanowanej diety, która dostosowana będzie do indywidualnych potrzeb, w tym stanu zdrowia, czy trybu życia pacjenta.

Zbędną ilość zlokalizowanej pod skórą tkanki tłuszczowej, w zależności od indywidualnych potrzeb oraz wskazań zredukować możemy z pomocą najbardziej zaawansowanych sprawdzonych i autorskich metod oraz urządzeń. Wachlarz proponowanych zabiegów jest bardzo szeroki, a lekarz na konsultacji dobierze te, które przyniosą u danego pacjenta najlepsze rezultaty w postaci wymodelowania sylwetki.

 

powiązane artykuły


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-