Jednym z podstawowych elementów pielęgnacji skóry (zwłaszcza u kobiet) jest depilacja. Można ją wykonywać na wiele sposobów: w domu i u kosmetyczki, używając depilatora, kremu, czy wosku. Takie działanie najczęściej przynosi satysfakcjonujące, lecz niestety krótkotrwałe efekty. Aby usunąć niechciane owłosienie na dłuższy czas, warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej na zabieg depilacji laserowej, czyli epilacji.
Czym się różni depilacja od epilacji?
Tradycyjne sposoby usuwania owłosienia mają jedną, dość mocno manifestującą się wadę, jaką jest krótki okres utrzymywania się efektu po zabiegu. Maszynka do golenia pozwala na pozbycie się włosów na kilkanaście godzin, natomiast inne “domowe” sposoby muszą być stosowane najrzadziej co kilka tygodni. W przypadku depilacji laserowej, czyli epilacji, cała procedura musi być powtarzana co kilka miesięcy, a nawet lat. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na terapię podtrzymującą (cyklicznie powtarzane zabiegi w coraz dłuższych odstępach czasowych), będziemy cieszyć się gładką skórą właściwie do końca życia.
Epilacja laserowa to zabieg praktycznie bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. W zależności od rozległości obszaru jaki jest poddawany działaniu lasera, cała procedura trwa od kilku do kilkunastu minut. W jej trakcie mieszki włosowe zostają trwale upośledzone, dzięki czemu włosy wypadają i przez długi okres nie mają tendencji do odrastania.
W naszych gabinetach depilacja laserowa jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów. Pacjentki i pacjenci polecają go sobie nawzajem, ponieważ jest wyjątkowo skuteczny. Sekretem naszego sukcesu jest stosowanie innowacyjnego lasera Palomar Vectus, który emituje wiązki o długości 810 nm. Posiada też bardzo przydatny czytnik głębokości melaniny w skórze, który pozwala na dostosowywanie mocy urządzenia do potrzeb danego pacjenta.
Jedną z najczęściej powtarzanych w naszych gabinetach procedur jest depilacja laserowa bikini. Inne miejsca zabiegowe to m.in.
- pachy,
- łydki,
- uda,
- kolana,
- górna warga,
- podbródek,
- ramiona,
- przedramiona.
Coraz częściej wykonuje się też zabiegi laserowego usuwania owłosienia u mężczyzn. Zabieg dotyczy wówczas najczęściej następujących części ciała:
- plecy,
- brzuch,
- tors,
- pośladki,
- okolice intymne,
- kark,
- uszy.
Decydując się na depilację laserową w gabinetach Bieńkowscy Clinic należy pamiętać, że wyjątkowa skuteczność urządzenia Palomar Vectus nie jest jego jedyną zaletą. Bez wątpienia najważniejszym faktem jest to, że używane przez nas sprzęty spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, eliminując m.in. ryzyko poparzenia
Komu polecamy laserową depilację?
Epilacja jest zabiegiem, który można wykonywać na każdym rodzaju skóry i typie owłosienia. Istnieją jednak przeciwwskazania, które dyskwalifikują danego pacjenta do zabiegu przy użyciu lasera. Należą do nich m.in.
- nowotwory skóry,
- ciąża i laktacja,
- uszkodzenia naskórka,
- aktywna infekcja w obszarze zabiegowym,
- epilepsja,
- przyjmowanie leków fotouczulających,
- przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
- łuszczyca,
- bielactwo,
- nieustabilizowana cukrzyca,
- skłonność do bliznowców,
- wszczepiony rozrusznik serca,
- stan świeżo po zabiegu chirurgicznym.
Należy pamiętać, że bezpośrednio przed zabiegiem nie powinno się eksponować skóry na słońce. Silna lub świeża opalenizna może stanowić czynnik czasowo wykluczający możliwość wykonania depilacji laserowej, ze względu na bezpieczeństwo pacjenta.