Skip to main content

Powstrzymaj nadmierne wypadanie włosów zimą

Opis dla: Powstrzymaj nadmierne wypadanie włosów zimą

Niekorzystne warunki pogodowe wpływają nie tylko na nasze zdrowie, ale także na wygląd i kondycję włosa, dlatego zależnie od pory roku należy przywiązywać wagę do odpowiedniej pielęgnacji i diety. Podczas wiosny i lata czerpiemy witaminę D korzystając ze słońca; to także pory, kiedy obficie rosną różne, bogate w substancje odżywcze warzywa i owoce, dzięki czemu możemy lepiej zadbać o organizm od wewnątrz. To też okres, kiedy włosy są w fazie najintensywniejszego wzrostu, ponieważ wtedy produkujemy większe ilości estrogenu, odpowiadającego za ich odżywienie i szybszy porost. W czasie chłodniejszego okresu włosy zazwyczaj odpoczywają i rosną wolniej, przez co można zauważyć wzmożone wypadanie. To naturalne zjawisko – w ciągu dnia może wypaść od 100 do nawet 150 włosów! Nasi specjaliści z Bieńkowscy Clinic podpowiadają, co wpływa na stan włosów zimą i jak zaradzić negatywnym skutkom nieprzyjaznej pogody.

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają zimą?

Na wypadanie włosów zimą, oprócz ich naturalnej fazy “odpoczynku”, mają wpływ przede wszystkim gwałtowne zmiany temperatur, w tym mróz, wiatr, suche powietrze w budynkach, a także uboga w witaminy i minerały dieta oraz noszenie zbyt ciasnych czapek. To wszystko osłabia włosy, które stają się matowe, kruszą się i ostatecznie nadmiernie wypadają.

Mróz negatywnie oddziałuje na stan skóry głowy – zimno powoduje zwężanie naczyń krwionośnych, w wyniku czego do mieszków włosowych dostarczanych jest mniej składników odżywczych. Spowalnia także pracę gruczołów łojowych, przez co włosom brakuje ochrony przed uszkodzeniami w postaci warstwy tłuszczu.

Czapki natomiast nie tylko osłabiają włosy od zewnątrz – sztuczny materiał powoduje ich niszczenie, elektryzowanie i przetłuszczanie, dlatego istotny jest zakup ciepłego nakrycia głowy z naturalnych i delikatnych tworzyw niesyntetycznych lub wełny – ale także mają wpływ na kondycję skóry głowy. Zbyt ciasna czapka może zaburzyć mikrokrążenie skóry, co prowadzi do osłabienia mieszków włosowych, podrażnień, a w końcu do zwiększonego wypadania włosów. W czasie zimy jesteśmy też szczególnie narażeni na wystąpienie infekcji, często bierzemy więcej leków, czasem też antybiotyków, co nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm i wygląd, także włosów. Zima to czas, kiedy warto przyjrzeć się diecie – zazwyczaj jemy wtedy tłustsze potrawy, a mniej warzyw i owoców, co sprzyja chorobom i pogorszeniu się kondycji.

Jak skutecznie poradzić sobie z problemem?

Pierwszy krok do zahamowania nadmiernego wypadania włosów to zmiana pielęgnacji na bardziej naturalną – warto przeanalizować składy używanych kosmetyków i wybierać te z delikatnym składem, a także sięgać po lecznicze preparaty z apteki, które pomagają we wzmacnianiu skóry głowy, w tym nie tylko szampony, ale także specjalne wcierki czy ampułki. Ważna jest także zmiana nawyków żywieniowych i wprowadzenie do codziennego menu produktów bogatych m.in. w nasycone kwasy tłuszczowe, białko, witaminy z grupy B, cynk i żelazo. Warto też sięgnąć po odpowiednio dobrane suplementy, które dostarczą nam brakujące substancje.

Gdy wypadanie włosów jest szczególnie zauważalne, a włosy znacząco się przerzedziły, polecamy skorzystanie z naszych zabiegów, polegających na terapii wzmocnienia skóry głowy i włosów, które przynoszą szybsze i skuteczniejsze efekty niż jedynie zmiana pielęgnacji.

W Bieńkowscy Clinic mamy bogatą ofertę zabiegów, przy czym nasi specjaliści proponują leczenie problemu wypadania włosów m.in. przez mezoterapię osoczem bogatopłytkowym – to małoinwazyjny i wyjątkowo bezpieczny zabieg, który odżywia i pobudza mieszki włosowe, w efekcie czego uzyskujemy wzmocnioną skórę głowy, zahamowanie wypadania i przyspieszony wzrost włosa. Polecamy także zabieg Regenera activa, polegający na autologicznym przeszczepie komórek pacjenta, w wyniku czego dochodzi do procesów regeneracyjnych i naprawczych skutkujących wyleczeniu problemu łysienia. Przy zaawansowanym problemie wypadania włosów, mamy także do zaoferowania jeden z najnowocześniejszych systemów przeszczepu włosów – Smart Graft.  

Więcej o terapiach wzmacniających włosy i skórę głowy można znaleźć na stronie Bieńkowscy Clinic. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do odwiedzenia recepcji w klinikach w Bydgoszczy i Częstochowie.  


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-