Jak wiele razy patrzyłaś w lustro i pragnęłaś wymodelować swoje ciało? Zgrabniejsze uda i pełniejszy biust, płaski brzuch i pełniejsze usta, boczki, po których pozostało już tylko wspomnienie i… gładsza twarz? Sądzisz, że aby osiągnąć te cele, musisz decydować się na dwa oddzielne zabiegi? Nic bardziej mylnego!
Dowiedz się więcej na temat lipofillingu i poznaj jego wyjątkowe efekty!
Czym jest lipofilling?
Lipofilling często nazywany jest też lipotransferem lub przeszczep tłuszczu. Zabieg ten polega właśnie na pobraniu tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca na ciele pacjenta, odpowiednim jej przygotowaniu, a następnie wszczepieniu w wybrany obszar. Podczas pobór z pola dawczego tkanka pozbawiana jest unaczynienia. Musi ona ponownie wytworzyć je w polu biorczym, ponieważ dzięki temu spełni swoją rolę, jaką jest wypełnienie tego obszaru. Pozostałe komórki, którym się to nie uda, wpłyną pozytywnie na stan skóry w miejscu wszczepienia, co pozwoli jej odzyskać elastyczność, lepsze napięcie oraz piękny i zdrowy koloryt.
Cały zabieg lipofillingu najczęściej wykonywany jest w przeciągu 60-90 minut. Zależnie między innymi od miejsc, w których wykonywana jest procedura, może ona wymagać znieczulenia miejscowego, obwodowego lub ogólnego (narkozy).
Efekty lipotransferu
Jako że lipofilling może być wykonywany na różnych częściach ciała, również jego efekty będą odmienne w zależności od przypadku. Pierwszymi rezultatami z pewnością będzie wyszczuplenie i pozbycie się uporczywej tkanki tłuszczowej. Na obszarze ciała mogą to być między innymi:
- powiększenie i wymodelowanie piersi (lipofilling biustu to jedna z najczęściej wybieranych procedur);
- rekonstrukcja piersi;
- wymodelowane oraz powiększenie pośladków;
- ujędrnienie skóry;
- zlikwidowanie rozstępów;
- wypełnienie ubytków skórnych, na przykład blizn powypadkowych;
- wymodelowanie łydek;
- powiększenie penisa.
W przypadku lipofillingu twarzy do efektów zaliczyć można”
- lepsze napięcie i poprawę kolorytu cery;
- usunięcie bruzd i zmarszczek;
- wypełnienie blizn atroficznych, w tym pourazowych czy potrądzikowych lub wywołanych innego typu stanem zapalnym;
- korekta rozmiaru oraz kształtu brody;
- powiększenie ust;
- poprawę owalu twarzy;
- wypełnienie doliny łez.
Zalety lipofillingu – dlaczego warto wybrać ten zabieg?
Lipofilling, choć z pewnością nie można zaliczyć go do zabiegów lunchowych, ma wiele zalet, które przyciągają coraz więcej pacjentów. Do najważniejszych należą:
- mała inwazyjność procedur;
- brak bólu lub jego niewielkie odczuwanie w okresie po operacji;
- naturalność wypełniacza, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko odrzucenia przeszczepu, powikłań bądź wystąpienia reakcji alergicznej;
- krótki okres rekonwalescencji;
- naturalne i trwałe efekty;
- duże możliwości wyboru efektu.
W naszej klinice dostępny jest wyjątkowo nowoczesny zabieg snif (z ang. Sharp Needle Intradermal Fat Grafting), który wyróżnia przede wszystkim wyjątkowo mała inwazyjność, a także niespotykana dotąd precyzja. W jego przebiegu stosujemy wyjątkowo cienkie igły, mające średnicę zaledwie 0,45 mm. W procedurze snif tłuszcz umieszcza się w przestrzeni śródskórnej, w przeciwieństwie do innych metod lipofillingu, w których wprowadzany jest on podskórnie. Ten zabieg to wyjątkowa precyzja, pozwalająca usunąć nawet najmniejsze mankamenty urody.
Rekonwalescencja po zabiegu lipofillingu
Choć okres rekonwalescencji po przeprowadzeniu lipofillingu jest dość krótki, w jego trakcie należy ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Należeć do nich będą:
- noszenie ubrania uciskowego przez około miesiąc w miejscu pobrania tkanki tłuszczowej;
- w przypadku powiększania biustu konieczne jest noszenie specjalnego stanika pooperacyjnego;
- unikanie wysiłku fizycznego przez około 1 tydzień po zabiegu.
Nawet w przypadku, gdy pacjent przestrzega powyższych zaleceń, w miejscach, w których wykonywana była procedura, może dojść do powstania opuchlizny, siniaków i obrzęku. Powinny one jednak ustąpić samoistnie.
Przeciwwskazania do zabiegu lipofillingu
Jak właściwie każda procedura z zakresu medycyny estetycznej, również lipofilling ma swoją listę przeciwwskazań. Do najważniejszych zalicza się:
- okres ciąży i karmienia piersią;
- zbyt dużą masę ciała (BMI powyżej 30);
- aktywną chorobę nowotworową;
- zaburzenia krzepnięcia krwi;
- choroby autoimmunologiczne;
- stany zapalne skóry w okolicach zabiegowych;
- zaburzenia funkcjonowania tarczycy;
- zaburzenia pracy nerek i wątroby;
- choroby układu krążenia, w tym chorobą wieńcową serca i nadciśnienie tętnicze;
- cukrzycę.
Pragniesz cieszyć się idealnym ciałem i piękną, świetlistą cerą? Umów się na konsultację w naszej klinice, a pomożemy Ci to osiągnąć!