Skip to main content

Lipofilling – przeszczep tkanki tłuszczowej – lipotransfer, lipofilling

Opis dla: Lipofilling – przeszczep tkanki tłuszczowej – lipotran…

ZASTOSOWANIE LIPOFILLINGU

Choć wśród zabiegów na twarz pierwsze miejsce od lat zajmują botox i kwas hialuronowy, to coraz częściej w ofercie klinik medycyny estetycznej znaleźć można inny zabieg znacznie przewyższający te dwa swą skutecznością. Zabieg lipofillingu to innowacyjna metoda wypełniania zmarszczek i poprawiania kształtu twarzy oraz dłoni za pomocą autologicznej tkanki tłuszczowej przeszczepionej z wybranej części ciała pacjenta. Wydaje się kontrowersyjny, ale jest to wyjątkowo skuteczny i długotrwały zabieg, który ma szereg zastosowań. Lipofilling stosuje się przede wszystkim w celu:

  • spłycenia zmarszczek w okolicy oczu, ust, nosa i czoła,
  • zwiększenia objętości policzków
  • wygładzenia blizn potrądzikowych i pooperacyjnych,
  • skorygowania owalu twarzy,
  • ujędrnienia  skóry,
  • usunięcia skutków fotostarzenia się skóry.

Jego efekty są zadowalające i wystarczą tylko dwa zabiegi lipofillingu w odstępie co 6-12 miesięcy, by na stałe cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem twarzy. Jest to istotna zaleta tego zabiegu, mając na uwadze to, że wypełnianie za pomocą kwasu hialuronowego należy powtarzać systematycznie co 12-18 miesięcy. Konkurencyjna jest także cena lipofillingu – cena jednego zabiegu w wybranym miejscu to ok. 2,5 tysięcy złotych.

JAK WYGLĄDA ZABIEG LIPOFILLINGU?

Lipofilling jest zabiegiem inwazyjnym i wymaga przeprowadzenia go w sterylnym gabinecie przez doświadczonych specjalistów. Składa się on z dwóch części:

  • pobranie tkanki tłuszczowej z wybranego miejsca – najczęściej z brzucha, bioder lub pośladków, gdzie znajduje się jej nadmiar,
  • wszczepienie jej w miejsce biorcze, docelowe i ponowne ukrwienie tkanki.

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Pewnym problemem jest palenie papierosów, które zmniejszają szansę całkowitego przeżycia tkanki tłuszczowej. W tym celu podaje się dodatkowo bogatopłytkowe osocze PRP.

Po zabiegu występuje obrzęk. Należy stosować się do zaleceń i pamiętać, że lipofilling to operacja – ingerencja w strukturę organizmu, dlatego istotny jest wybór wykwalifikowanych specjalistów – tłumaczą specjaliści z Bieńkowscy Clinic.

EFEKTY LIPOFILLINGU

Przeszczepienie tkanki tłuszczowej w wybrany fragment twarzy w celu spłycenia zmarszczek to metoda zdecydowanie innowacyjna. Efektami jest oczywiście ogólna poprawa wyglądu twarzy – zmarszczki zostają spłycone lub wręcz usunięte, blizny stają się mniej widoczne, a skóra zostaje ujędrniona i odżywiona. Warto jednak zaznaczyć, że efekty tego zabiegu nie zawsze są stałe. Wszystko zależy od tego, czy przeszczepione tkanki “wpasują się” w nowe miejsce. Jeżeli nie – konieczne jest przeprowadzenie kolejnego zabiegu w odstępie od 6 do 12 miesięcy. Ponadto zanim efekty będą widoczne od kilkunastu dni do kilku tygodni może utrzymywać się obrzęk. O to, jak należy zadbać o skórę w czasie rekonwalescencji po zabiegu, warto zapytać specjalistę. Szczegółowe informacje o zabiegu lipofillingu można znaleźć w zakładce zabiegi.


 


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-