Skip to main content
Lipofilling biustu – alternatywa dla implantów piersi

Lipofilling biustu – alternatywa dla implantów piersi

Opis dla: Lipofilling biustu – alternatywa dla implantów piersi

Wiele kobiet jest niezadowolonych z kształtu i rozmiaru swoich piersi. Skuteczną bronią w walce z kompleksami na tym tle jest medycyna estetyczna. Jak wiadomo, wszczepienie implantów to inwazyjna procedura.

Ciekawym rozwiązaniem, na które często decydują się pacjentki naszej Bieńkowscy Clinic jest powiększanie piersi tkanką tłuszczową (lipofilling). Co warto wiedzieć o tym zabiegu przed wizytą w gabinecie lekarskim?

Spis treści:

Lipofilling biustu – na czym polega zabieg?

Jakich efektów można spodziewać się do lipofillingu piersi?

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową – przeciwwskazania do lipofillingu

Lipofilling biustu – na czym polega zabieg?

Piersi to część ciała, o którą szczególnie dba wiele kobiet – wcierając każdego dnia ujędrniające balsamy i nosząc odpowiednio dobrane staniki. Nie bez przyczyny, w końcu biust jest jednym z wyznaczników atrakcyjności przedstawicielek płci pięknej, podobnie jak zgrabna sylwetka, czy długie, lśniące włosy. Co zrobić, gdy piersi utraciły swoją objętość wskutek przeprowadzenia drastycznej diety odchudzającej, ciąży i laktacji, mastektomii lub z innego powodu, a my nie potrafimy zaakceptować ich wyglądu? Dobrą alternatywą dla operacji plastycznej biustu, która polega na wszczepieniu silikonowych implantów jest lipofilling – popularny zabieg, który wykorzystuje tłuszcz własny pacjentki. To bardzo bezpieczna, małoinwazyjna procedura, dzięki wykorzystaniu autologicznego materiału nie musimy obawiać się reakcji alergicznej ani groźnych dla zdrowia powikłań.

Jakich efektów można spodziewać się do lipofillingu piersi?

Lipofilling biustu umożliwia jego powiększenie o jeden rozmiar, poprawę objętości i kształtu piersi. Uzyskany efekt jest bardzo naturalny, przy okazji możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z problematycznych partii ciała (np. bioder, ud, pośladków), wykorzystując pobrany materiał do wypełnienia biustu. Jako że tłuszcz zostaje pobrany za pomocą iniekcji – nie musimy obawiać się widocznych, szpecących blizn. Zabieg trwa około 60-90 minut i zawsze poprzedza go konsultacja lekarska. Standardowy okres rekonwalescencji wynosi od 3 do 6 dni. Chcąc uzyskać optymalne rezultaty lipofillingu i uniknąć ewentualnych powikłań, należy ściśle przestrzegać zaleceń pozabiegowych (m.in. chronić biust przed urazami mechanicznymi, nie masować ani nie przegrzewać piersi, stosować indywidualnie dobrane dermokosmetyki). Warto dodać, że pacjentki, którym zależy na znacznym powiększeniu piersi (o kilka rozmiarów) i naprawdę spektakularnym efekcie, powinny rozważyć inną metodę np. implanty.

Powiększanie piersi tkanką tłuszczową – przeciwwskazania do lipofillingu

Oczywiście, jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, również i tutaj są pewne przeciwwskazania. Do głównych czynników wykluczających z możliwości skorzystania z lipofillingu piersi zaliczamy:

  • chorobę nowotworową,
  • ciążę i okres karmienia naturalnego,
  • nieuregulowaną cukrzycę,
  • choroby serca i nerek.

Zabieg nie może być również przeprowadzony u bardzo szczupłych kobiet – ze względu na niewystarczającą ilość tkanki tłuszczowej, która jest niezbędna do powiększenia piersi tą metodą.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o lipofillingu biustu lub innej partii ciała? Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania dotyczące zabiegów wykorzystujących autologiczną tkankę tłuszczową do korekty defektów twarzy, piersi, pośladków, dłoni, czy wypełniania ubytków pourazowych. Umów się na konsultację z jednym z naszych doświadczonych specjalistów i poznaj wachlarz możliwości, jakie oferuje kobietom medycyna estetyczna. Pragniemy zaznaczyć, że w trosce o bezpieczeństwo pacjentów podczas zabiegów używamy wyłącznie certyfikowanych preparatów i wysokiej klasy urządzeń medycznych, cenionych producentów tego rodzaju sprzętu. Wszystkie procedury zabiegowe wykonywane w naszej Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy są bezpieczne i dają pożądane efekty, dowodem tego jest stale rosnące grono zadowolonych pacjentek w różnym wieku.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-