Skip to main content

SNIF Śródskórny przeszczep tkanki tłuszczowej

Opis dla SNIF Śródskórny przeszczep tkanki tłuszczowej

 

Śródskórny przeszczep tkanki tłuszczowej wykonywany ostrą igłą – stanowi efekt ewolucji i specjalizacji wśród metod lipofillingu. Stanowi najbardziej precyzyjną z odmian przeszczepu tkanki tłuszczowej, wykonywaną wyłącznie w najbardziej wyspecjalizowanych ośrodkach przez doświadczonych lekarzy.

 

OPIS METODY

Na czym polega ta metoda i co odróżnia ją od microlipotransferu? Jest ona metodą super precyzyjnego wypełniania zmarszczek i naprawy skóry w obszarach jej ścieńczenia. Zabieg polega na podaniu bardzo niewielkich ilości tkanki tłuszczowej najcieńszymi igłami (0,45mm średnicy) – śródskórnie, nie zaś podskórnie jak w innych metodach. Dla porównania mikrokaniule wykorzystywane w microlipotransferze to 0,7-0,8 mm, a w klasycznym lipofillingu 1,2-2,0 mm.

Pobranie tkanki tłuszczowej do tej metody wymaga naprawdę dużego doświadczenia i precyzji operatora oraz odpowiednich warunków technicznych – sali operacyjnej i bardzo specjalistycznego instrumentarium.

Tkanka tłuszczowa jest odpowiednio pobierana, oczyszczana, płukana i separowana, aby wyekstrahować z niej najlepsze młode i nieuszkodzone komórki tłuszczowe, usunąć wszelkie zanieczyszczenia, takie jak znieczulenie, krew, olej, stare uszkodzone komórki tłuszczowe i wreszcie elementy włókniste.

Taka wysokogatunkowa, młoda i bardzo rozdrobniona tkanka bardzo dobrze się przyjmuje, dzięki bardzo dużej powierzchni kontaktu drobin tłuszczu z żywą tkanką pacjenta. Jest to warunek dobrego wgajania się. Doskonałe rozdrobnienie tkankowe umożliwia super precyzyjną aplikację cieniutkimi igiełkami dokładnie w miejsce zmarszczki, rozstępu, blizny zanikowej, czy innego problemu, np. cieni i ubytku objętości pod oczami. Ten rodzaj przeszczepu w naszej „roboczej” nomenklaturze określamy mianem transferu ultra HD.

Może on stanowić doskonałe uzupełnienie najczęściej wykonywanego w Bieńkowscy Clinic® zabiegu microlipotransferu oraz wszystkich terapii laserowych i np. HIFU.

 

ZALETY SNIF

Do głównych zalet należą: 
 • najmniejsza inwazyjność
 • najwyższa precyzja zabiegu
 • subtelny i naturalny efekt korekcji objętościowej i jakościowej
 • doskonała alternatywa dla wypełniaczy kwasu hialuronowego
 • brak odczynów alergicznych i zapalnych
 • możliwość korekty najdrobniejszych mankamentów

WSKAZANIA

 • głębokie, średnie i płytkie zmarszczki w każdej okolicy ciała
 • rozstępy
 • blizny zanikowe (potrądzikowe, pooparzeniowe, pourazowe)
 • choroby skóry i fotouszkodzenia prowadzące do ścieńczenia i atrofii mezodermy
 • ubytki objętości – najlepsza alternatywa dla wypełniaczy opartych na syntetycznym kwasie hialuronowym

Efekty zabiegu

bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
lipotransfer odmładzanie przeszczep tkanki tluszczowej bienkowscy clinic

czytaj więcej


ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-