SNIF – super precyzyjny śródskórny przeszczep tkanki tłuszczowej

 

SNIF (z ang. Sharp Needle Intradermal Fat Grafting) – śródskórny przeszczep tkanki tłuszczowej wykonywany ostrą igłą – stanowi efekt ewolucji i specjalizacji wśród metod lipofillingu. Stanowi najbardziej precyzyjną z odmian przeszczepu tkanki tłuszczowej, wykonywaną wyłącznie w najbardziej wyspecjalizowanych ośrodkach przez doświadczonych lekarzy.

 

OPIS METODY

Na czym polega metoda SNIF i co odróżnia ją od microlipotransferu? SNIF jest metodą super precyzyjnego wypełniania zmarszczek i naprawy skóry w obszarach jej ścieńczenia. Zabieg polega na podaniu bardzo niewielkich ilości tkanki tłuszczowej najcieńszymi igłami (0,45mm średnicy) – śródskórnie, nie zaś podskórnie jak w innych metodach. Dla porównania mikrokaniule wykorzystywane w microlipotransferze to 0,7-0,8 mm, a w klasycznym lipofillingu 1,2-2,0 mm.

Pobranie tkanki tłuszczowej do metody SNIF wymaga naprawdę dużego doświadczenia i precyzji operatora oraz odpowiednich warunków technicznych – sali operacyjnej i bardzo specjalistycznego instrumentarium.

Tkanka tłuszczowa jest odpowiednio pobierana, oczyszczana, płukana i separowana, aby wyekstrahować z niej najlepsze młode i nieuszkodzone komórki tłuszczowe, usunąć wszelkie zanieczyszczenia, takie jak znieczulenie, krew, olej, stare uszkodzone komórki tłuszczowe i wreszcie elementy włókniste.

Taka wysokogatunkowa, młoda i bardzo rozdrobniona tkanka bardzo dobrze się przyjmuje, dzięki bardzo dużej powierzchni kontaktu drobin tłuszczu z żywą tkanką pacjenta. Jest to warunek dobrego wgajania się. Doskonałe rozdrobnienie tkankowe umożliwia super precyzyjną aplikację cieniutkimi igiełkami dokładnie w miejsce zmarszczki, rozstępu, blizny zanikowej, czy innego problemu, np. cieni i ubytku objętości pod oczami. Ten rodzaj przeszczepu w naszej „roboczej” nomenklaturze określamy mianem transferu ultra HD.

Może on stanowić doskonałe uzupełnienie najczęściej wykonywanego w Bieńkowscy Clinic® zabiegu microlipotransferu oraz wszystkich terapii laserowych i np. HIFU.

 

ZALETY SNIF

Do głównych zalet należą: 
 • najmniejsza inwazyjność
 • najwyższa precyzja zabiegu
 • subtelny i naturalny efekt korekcji objętościowej i jakościowej
 • doskonała alternatywa dla wypełniaczy kwasu hialuronowego
 • brak odczynów alergicznych i zapalnych
 • możliwość korekty najdrobniejszych mankamentów

WSKAZANIA

 • głębokie, średnie i płytkie zmarszczki w każdej okolicy ciała
 • rozstępy
 • blizny zanikowe (potrądzikowe, pooparzeniowe, pourazowe)
 • choroby skóry i fotouszkodzenia prowadzące do ścieńczenia i atrofii mezodermy
 • ubytki objętości – najlepsza alternatywa dla wypełniaczy opartych na syntetycznym kwasie hialuronowym

Efekty zabiegu

czytaj więcej


ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.