Dermamelan® - opis zabiegu, wskazania, zasady działaniaProblem plam barwnikowych jest współcześnie bardzo rozległy. Starzenie się skóry jako wynik częstej i nadmiernej ekspozycji słonecznej, przebarwienia o podłożu hormonalnym, ciemne plamy na dłoniach i przedramionach to powód, dla którego coraz więcej osób zgłasza się do dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.

Za pomocą odpowiednio dobranych zabiegów przerywających proces gromadzenia się melaniny można rozwiązać ten kłopot. Kuracja DERMAMELAN® umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych, przywraca skórze gładkość i blask.

Laboratorium Mesoestetic® dzięki wieloletniej współpracy ze specjalistami w zakresie Medycyny Estetycznej i Dermatologii ma ogromne doświadczenie w zakresie tworzenia produktów o działaniu depigmentacyjnym. Laboratorium Mesoestetic® ciągle zgłębia zdobytą w tym zakresie wiedzę, a to zaowocowało stworzeniem preparatu nowej generacji w leczeniu przebarwień jakim jest DERMAMELAN®.

Jednorazowa kuracja DERMAMELAN® pozwala na uzyskanie efektów zbliżonych do efektów uzyskanych po kuracji Amelan, przy większym profilu bezpieczeństwa.

Program terapii DERMAMELAN® jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.

Głównym wskazaniem podobnie jak w przypadku Cosmelanu® jest eliminacja plam o podłożu hormonalnym (melasma).

Mechanizm działania DERMAMELAN® jest oparty na wykorzystaniu substancji hamujących tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie formacji melaniny. Kilka z substancji obecnych w DERMAMELAN® działa przez blokowanie tego enzymu, lub odwraca przemiany metaboliczne w łańcuchu.

Zarówno maska jak i krem DERMAMELAN® zawierają ten sam skład jakościowy. Wyższa koncentracja substancji depigmentujących znajduje się w masce.

Wysoka koncentracja ma na celu stworzenie zwiększonego gradientu substancji depigmentujących w warstwie rogowej - wzmocnienie biernej dyfuzji substancji aktywnych. Pozwala uzyskać skuteczne stężenie substancji depigmentujących wewnątrz melanosomów.

Składniki aktywne:

kwas azelainowy i kojowy - hamują syntezę tyrozynazy, kluczowego enzymu w procesie powstawania melaniny,działają antybakteryjnie, regulują wydzielanie łoju,

α-arbutyna- hamuje syntezę tyrozynazy,

Rumexcanadensis (occidentalis)- wyciąg ze szczawiu, rośliny pokrywającej prerie północnej Kanady. Ma silne właściwości hamowania tyrozynazy, działa przeciwrumieniowo

kompleksTyrosinol- inhibitor tyrozynazy, hamuje syntezę melaniny,

wyciągz aloesu ( Aloe Barbadensis) - działa kojąco, łagodzi podrażnienia, odmładza

wyciągz lukrecji gładkiej( Glycyrrhiza glabra) - działa przeciwbakteryjnie i przyspiesza gojenie stanów zapalnych,

niacynamid - posiada właściwości przeciwzapalne,

bisabolol- działa odmładzająco

etoksydiglikol - działa odmładzająco, zwiększa penetrację pozostałych składników aktywnych,

kwas salicylowy - działa antybakteryjnie,

witamina E - antyoksydant,

witamina A - odmładza, zwiększa odnowę komórkową,

witamina C - działa antyoksydacyjnie, stymuluje syntezę kolagenu, wzmacnia naczynia krwionośne.

DERMAMELAN® jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku.

  • Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.

  • Nie posiada substancji o działaniu keratolitycznym.

  • Bardzo skuteczny w terapii przebarwień typu melasma.

  • Bezpieczny

  • Może być wykonywany o każdej porze roku.

  • Odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Rezultaty

Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji.

W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Cosmelan® i Dermamelan® Dermamelan® - opis zabiegu, wskazania, zasady działania