Skip to main content

O nas

Bieńkowscy Clinic® to nowoczesny ośrodek medyczny oferujący pełen zakres profesjonalnych i kompleksowych usług diagnostycznych oraz terapeutycznych w dziedzinach: medycyny estetycznej, przeciwstarzeniowej, medycyny regeneracyjnej, dermatologii, laseroterapii, dermatochirurgii i dermatoonkologii, chirurgii ogólnej i estetycznej, ginekologii estetycznej, ortopedii, flebologii oraz terapii włosów.

Nowe logo i brand Bieńkowscy Clinic® stanowi przedłużenie dotychczasowej działalności firmy pod nazwą klinika bieńkowscy Esteticmed.pl®powstałej w 2010 roku z połączenia 2 ośrodków – Gabinetu Estetyka w Częstochowie i Kliniki Esteticmed.pl w Bydgoszczy, istniejących na rynku od 2002 roku.

NASZYMI UNIKALNYMI ATUTAMI SĄ

  • bardzo doświadczony wielodyscyplinarny zespół ekspertów – trenerów i wykładowców: chirurgów, onkologa, dermatologa, flebologów, ginekologów, ortopedów, lekarzy medycyny estetycznej, dietetyka, a także fizjoterapeutów, kosmetologów, pielęgniarek i specjalistów ds obsługi pacjenta,
  • najnowocześniejszy, stale uaktualniany sprzęt medyczny renomowanych producentów, najwyższej jakości preparaty i leki

Oferujemy pełen panel rozwiązań terapeutycznych, począwszy od medycyny estetycznej i laseroterapii, obejmujących między innymi: laserowe usuwanie tatuaży, terapie blizn, rozstępów, przebarwień, rumienia, żylaków i poszerzonych naczynek, a także fotouszkodzeń. W naszej ofercie znajdą Państwo najnowsze jak i sprawdzone terapie laserowe, a także zabiegi wykorzystujące inne źródła energii, takie jak ultradźwięki czy podczerwień, które stosujemy z powodzeniem w celu małoinwazyjnego i nieinwazyjnego leczenia wiotkości skóry oraz uszkodzeń poporodowych – zarówno skóry ciała jak i okolic intymnych – oraz uszkodzeń narządu rodnego. Zabiegi ginekologiczne pozwalają na nieinwazyjne rozwiązanie problemu infekcji intymnych, suchości czy nietrzymania moczu, a także wrodzonych i nabytych deformacji okolic intymnych (labio/vaginoplastyka).

Bieńkowscy Clinic® specjalizuje się we wszystkich skutecznych terapiach modelowania sylwetki, leczenia miejscowej otyłości i cellulitu oraz zwalczania wiotkości skóry, począwszy od nieinwazyjnych terapii przezskórnych (RF/HIFU/ultradźwięki), przez zabiegi endolaserowe (Cellulaze & Skin tyte), liposukcję wspomaganą laserowo (ProLipo & Cellulaze), na najnowszych małoinwazyjnych technikach operacyjnych (liposukcja infradźwiękowa NIL® i radiofrekwencja iniekcyjna – attiva®) kończąc.

Dermatologia kliniczna i estetyczna to szeroki wachlarz zabiegów leczenia chorób skóry, takich jak trądzik, rumień, dermatozy, infekcje i wykwity skórne oraz diagnostyka i terapia schorzeń skóry owłosionej głowy i włosów.

Dermatochirurgia i dermatookologia obejmuje kompleksową diagnostykę, profilaktykę i terapię znamion, guzków nienowotworowych oraz łagodnych i złośliwych nowotworów skóry.

Medycyna przeciwstarzeniowa to szeroko rozumiane poradnictwo w zakresie suplementacji żywieniowej i hormonalnej, dietetyki, profilaktyka starzenia oraz terapia objawów i skutków starzenia (zabiegi z wykorzystaniem pełnego panelu sprzętu hi-tech, kwasu hialuronowego, antyoksydantów, czy też toksyny botulinowej).

Medycyna regeneracyjna stanowi stosunkowo młodą dziedzinę obejmującą zabiegi z wykorzystaniem skoncentrowanych czynników wzrostu oraz komórek macierzystych, stosowanych w celu przerwania bądź spowolnienia procesów chorobowych czy starzenia oraz zniwelowania ich następstw.

  • bienkowscyclinic

Wszystkie wykonywane przez nas zabiegi oparte są na podstawach medycznych i zweryfikowanych badaniach naukowych. Nigdy nie ulegamy chwilowym trendom i modom przy wyborze oraz wprowadzaniu nowych zabiegów. Naszym najważniejszym kryterium wyboru i doboru terapii jest jej jakość w znaczeniu jej skuteczności oraz bezpieczeństwa. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu opracowaliśmy wiele własnych – autorskich unikalnych terapii. Naszym celem jest osiągnięcie długotrwałych, naturalnych rezultatów przy zapewnieniu najwyższego bezpieczeństwa i komfortu naszym Pacjentom.

W Bieńkowscy Clinic® nieustannie dążymy do perfekcji, również wybierając producentów urządzeń medycznych. Cutera® to światowy lider w produkcji laserów, dlatego od lat wykorzystujemy ich rozwiązania w naszej pracy. Oni zaś odwdzięczają się, doceniając nasze kompetencje i zaangażowanie w rozwój i propagowanie ich technologii.

Bardzo miło nam zatem oznajmić, że jako jedyna klinika w tej części Europy otrzymaliśmy tytuł “CENTER OF EXCELLENCE”, przyznawany ośrodkom referencyjnym i szkoleniowym Cutera®. Taka motywacja daje nam energię do kontynuowania wytężonej pracy w uwalnianiu naszych Pacjentów od problemów i kompleksów. Ponadto dr n. med. Marcin Bieńkowski jest członkiem Cutera® University i międzynarodowym trenerem oraz  wykładowcą Cutera®.

Na przestrzeni wielu lat naszej działalności nawiązaliśmy współpracę z najlepszymi producentami sprzętu medycznego. Stosujemy wyłącznie najdoskonalsze sprawdzone preparaty, wychodząc z założenia, że jakość kosztuje – jednak zawsze się opłaca.

„Cofnij czas… BEZPIECZNIE” – to idea, która nie tylko stanowi nasze motto, lecz także jest wyznacznikiem naszej codziennej pracy na rzecz Państwa satysfakcji i rozwoju naszych klinik.

STANDARD KLINIKI

  • dokładny wywiad z lekarzem i asystentem
  • dokumentacja zdjęciowa przed i po zabiegu
  • szczegółowa informacja o zabiegu, zaleceniach, przeciwwskazaniach, możliwych dolegliwościach i alternatywnych metodach leczenia
  • indywidualnie dobierane znieczulenie
  • praca na innowacyjnym sprzęcie najwyższej klasy
  • kontakt kontrolny asystenta dzień po wizycie

Chcąc rozwijać nasze umiejętności, regularnie odbywamy staże w ośrodkach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej na całym świecie, m.in. w klinice dr Javiera Beuta na Majorce, dr Romulo Mene w Brazylii czy w Akademikliniken w Sztokholmie, największej prywatnej klinice chirurgii plastycznej w Europie.Uczestniczymy również w wielu kursach, m.in. Masterclass firmy QMED® w Uppsala w Szwecji, Allergan w Tuluzie we Francji i wielu innych.

Piękno można znaleźć w każdej dziedzinie życia. Pomaganie w jego odkrywaniu to nie tylko nasza praca, ale i pasja. Dzięki naszej wiedzy medycznej i doświadczeniu, wspartym najnowocześniejszymi technologiami, potrafimy wydobyć lub podkreślić urodę każdego z naszych Pacjentów. Przez zamiłowanie do sztuki zaś, w szczególności muzyki klasycznej, od lat czynnie wspieramy realizowanie misji krzewienia kultury wysokiej przez Filharmonię Pomorską. Wychodzimy bowiem z założenia, że dopiero połączenie rewitalizacji ciała i duszy czyni z nas wszystkich prawdziwie szczęśliwych ludzi.

COVID-19

Informujemy, iż w trakcie trwania pandemii COVID-19 wdrożyliśmy nowe specjalne i ponadstandardowe procedury, zakupiliśmy najnowsze zabezpieczenia dostępne obecnie na rynku, dołożyliśmy wszelkich starań po to, aby móc bezpiecznie wrócić do pracy i zapewnić bezpieczeństwo zarówno Wam, drodzy Pacjenci, jak i całemu zespołowi Bieńkowscy Clinic.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-