Skip to main content

FLEBOLOGIA

Problemy naczyniowe mogą niekiedy uprzykrzyć życie i być źródłem nie tylko nieestetycznego wyglądu, lecz także dolegliwości bólowych. Zaburzenia w budowie i funkcjonowaniu żył mogą być również przyczyną wielu poważniejszych dolegliwości zakrzepowych, takich jak oderwanie skrzepu, przemieszczenie się go i doprowadzenie nawet do zgonu. Dzięki nieustannemu rozwojowi technologicznemu pojawiła się jednak flebologia. To dziedzina, w ramach której można dziś skutecznie leczyć różne dolegliwości żylne.

Czym jest flebologia?

Flebologia to dział nowoczesnej medycyny zajmujący się różnymi problemami żył. To m.in. żylaki, pajączki, zakrzepy i wiele innych chorób układu krążenia. Dzięki zaawansowanym technologiom i nowoczesnym zabiegom lekarz flebolog skutecznie i trwale może pozbyć się niechcianych i nieestetycznych naczyń oraz przeprowadzić zabiegi profilaktyczne, które usprawnią funkcjonowanie żył i wyeliminują pierwsze dolegliwości.Obecnie, w związku z siedzącym trybem życia, brakiem czasu na aktywność fizyczną, niezdrową dietą, nadużywaniem alkoholu czy paleniem papierosów, często pojawiają się różnego rodzaju dysfunkcje naczyń i żył. Towarzyszy im uczucie ciężkości w nogach, popękane naczynka czy opuchlizna łydek, kostek i stóp, nasilająca się wieczorami. Wszystkie te dolegliwości to wyraźny sygnał, aby udać się do flebologa, przeprowadzić dokładną diagnostykę i skuteczną terapię. Takie działania można wykonać w naszej klinice.

Leczenie żylaków i zmian naczyniowych nóg – co stosujemy?

W ramach leczenia żylaków umiejscowionych na różnych obszarach nóg w naszej klinice przeprowadzana jest miniflebektomia, skleroterapia oraz laserowa terapia żylaków. W pierwszym przypadku wykonywane jest usuwanie żylaków poprzez chirurgiczne usunięcie naczyń spod skóry. W tym celu wykorzystuje się specjalistyczne szydełko. Miejsce ingerencji ma szerokość zaledwie 2 mm, goi się bardzo szybko i nie wymaga szycia.W przypadku żylaków siatkowatych stosuje się nieinwazyjną skleroterapię. Pozwala całkowicie zamknąć dane naczynie, wskutek czego zarasta i zanika. Metoda nie wymaga wykonywania żadnych nacięć, a zainicjowanie procesu zamykania naczynia wykonuje się poprzez ostrzyknięcie okolicy zmienionej chorobowo.Zarówno miniflebektomia, jak i skleroterapia mogą być przeprowadzane jednocześnie wraz z terapią laserową – jedną z najnowocześniejszych metod leczenia żylaków na świecie. Do zamknięcia żył wykorzystywana jest energia lasera diodowego. W naszej klinice ten zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, umożliwia szybki powrót do aktywności i jest przeprowadzany w leczeniu niewydolności żyły odpiszczelowej oraz odstrzałkowej.

Problemy naczyniowe w obrębie twarzy, szyi i pozostałych obszarów ciała – jakie zabiegi wykonujemy?

W naszej klinice w sposób szybki, skuteczny i trwały można wyleczyć również inne zmiany naczyniowe, takie jak charakterystyczne pajączki, naczyniaki czy malformacje naczyniowe. Oferujemy również nowoczesne leczenie fotostarzenia i opóźnianie procesów starzeniowych. W tym celu używamy zaawansowanego i uznanego na świecie lasera.Dzięki zastosowaniu terapii laserowej możliwe jest precyzyjne i efektywne usunięcie wszelkich zmian o charakterze naczyniowym. Ponadto urządzenie umożliwia skuteczne usunięcie blizn różnego pochodzenia i zmian barwnikowych wszelkiego typu. Leczenie problemów naczyniowych z wykorzystaniem lasera o podwójnej długości fali jest całkowicie bezpieczne i bezbolesne.Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą zabiegów z zakresu szeroko rozumianej flebologii. Wszystkie działania są przeprowadzane przez uznanych, wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy dokładnie zapoznają się z indywidualnym problemem danego Pacjenta, a następnie precyzyjnie określą zarówno rodzaj terapii, jak i parametry wykorzystywanych urządzeń.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-