Skip to main content

GINEKOLOGIA ESTETYCZNA

Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna obejmuje szereg procedur zabiegowych, dzięki którym kobiety odzyskują poczucie atrakcyjności, mogą pozbyć się uciążliwych dolegliwości intymnych, poprawić komfort codziennego funkcjonowania oraz wzmocnić doznania seksualne. Zabiegi ginekologii estetycznej, na które decydują się pacjentki naszych oddziałów Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i w Częstochowie cechują się wysokim profilem bezpieczeństwa i są przeprowadzane przez doświadczonych ekspertów w tej dziedzinie.

Ginekologia estetyczna –  co to jest i jaki jest jej cel?

Ginekologia estetyczna łączy medycynę estetyczną oraz ginekologię. Jest dość młodym działem medycyny powstałym z myślą o kobietach w różnym wieku, które chcą poprawić wygląd okolic krocza i funkcjonalność narządów rodnych. Obejmuje procedury zabiegowe, które nie wymagają znieczulenia lub użycia jedynie miejscowo działających środków znieczulających (przy niektórych zabiegach ginekologii estetycznej na życzenie pacjentki można zastosować znieczulenie ogólne). Wszystkie procedury są przeprowadzane z użyciem nowoczesnego sprzętu medycznego najwyższej klasy, który posiada niezbędne testy i certyfikaty.

Ginekologia estetyczna – remedium na kobiece problemy

Ginekologia estetyczna pozwala skorygować rozmaite defekty i niedoskonałości okolic intymnych. Zabiegi ginekologii estetycznej są szczególnie polecane pacjentkom, które chcą poddać się poporodowej rehabilitacji tkanek pochwy lub są w okresie zmian hormonalnych tym samym chcą odzyskać prawidłową wielkość i elastyczność ścian pochwy.
Z dobroczynnego działania technologii stosowanych w ramach ginekologii estetycznej powinny skorzystać młode, jak i dojrzałe kobiety, które cierpią z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu lub też zmagają się z utratą jędrności tkanek pochwy, do czego często dochodzi w okresie menopauzalnym. Jak pokazuje nasza praktyka lekarska, wiele dojrzałych pań skarży się na suchość pochwy, ból podczas zbliżeń i podrażnienia, które objawiające się pod postacią pieczenia i świądu okolic intymnych. Rozwiązaniem tych dokuczliwych problemów może być oddanie się w ręce specjalisty ginekologii estetycznej.

Dlaczego warto skorzystać z zabiegów ginekologii estetycznej? Wskazania do procedur zabiegowych

Ginekologia estetyczna odmładza, ujędrnia i rewitalizuje okolice intymne po przebytym porodzie siłami natury. Sprawia, że zwiotczała skóra krocza odzyskuje napięcie, elastyczność i poprawia się jej gęstość. Profesjonalny zabieg ginekologii estetycznej to Twój sprzymierzeniec w walce z:
  • problemem suchości pochwy,
  • deformacjami,
  • dużą luźnością pochwy,
  • bliznami i zrostami poporodowymi,
  • przerostem warg sromowych,
  • zaburzeniami pigmentacji narządów płciowych zewnętrznych i krocza,
  • atrofią tkanek pochwy.
W Bieńkowscy Clinic posiadamy nowoczesne i bezpieczne systemy laserowe o bardzo szerokich możliwościach zastosowania w ginekologii estetycznej. Dzięki innowacyjnym laseroterapiom poprawia się napięcie tkanek, dochodzi do obkurczenia pochwy, co sprawia, że śluzówka jest bardziej elastyczna, a Ty odczuwasz większą satysfakcję podczas zbliżeń z partnerem.

Ginekologia estetyczna – zabiegi w dobrej cenie wybierane przez pacjentki Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologii estetycznej jest labioplastyka warg sromowych mniejszych, która pozwala poprawić ich kształt, objętość oraz jędrność. Procedura jest wykonywana małoinwazyjnymi technikami operacyjnymi w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym (na życzenie pacjentki). Zastanawiasz się, kiedy warto poddać się labioplastyce? Podstawowym wskazaniem do operacji są przerośnięte, zniekształcone i asymetryczne wargi sromowe mniejsze.
Innym powszechnie wykonywanym zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej jest vaginoplastyka. Ma ona na celu korektę szerokości pochwy tak, by osiągnąć optymalny efekt zwężenia i poprawić doznania seksualne kobiety. Ta nowatorska procedura jest dedykowana pacjentkom, które doznały uszkodzenia pochwy w związku z przebytym porodem drogą naturalną.
Rekonstrukcja obszaru krocza po porodzie pozwala odnowić zniekształcone tkanki – celem tego zabiegu ginekologii estetycznej jest przywrócenie im warunków anatomicznych sprzed porodu. Ta bezpieczna i wysoce efektywna procedura poprawia wygląd okolic intymnych i wpływa pozytywnie na jakość życia seksualnego kobiety, wyraźnie wzmacniając przyjemne doznania.
Wraz z upływem czasu cały organizm podlega procesowi starzenia, w tym miejsca intymne. Jeśli chcesz odmłodzić skórę sromu i przywrócić tkankom utraconą objętość – skorzystaj z iniekcji kwasu hialuronowego. Zabieg nie tylko zwiększa objętość, ale też poprawia jędrność i napięcie skóry warg sromowych. Zainteresowana? Nie zwlekaj i umów się na wstępną konsultację z jednym z naszych specjalistów ginekologii estetycznej już dziś!

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-