Skip to main content

FIZJOTERAPIA

Wskutek przeciążenia różnych struktur w naszym ciele, zmian zwyrodnieniowych, zbyt intensywnej aktywności fizycznej czy różnego rodzaju urazów i wypadków poszczególne obszary naszego ciała mogą wymagać rekonwalescencji i rehabilitacji. To nie tylko różnego rodzaju ćwiczenia, lecz także możliwość zastosowania specjalistycznych zabiegów. Kompleksowe działania i terapię fizjoterapeutyczną ściśle dopasowaną do stanu danego Pacjenta można przeprowadzić w naszej klinice.

Czym jest fizjoterapia?

Fizjoterapia jest zarówno nauką medyczną, jak i dziedziną medycyny, która zajmuje się rozwijaniem, utrzymywaniem i przywracaniem zdolności ruchowych. W tym celu wykorzystuje się ruch ciała i oddziaływanie na zmienione miejsca różnymi czynnikami i przedmiotami. Fizjoterapia może być metodą leczenia wszelkich urazów i chorób głównie w zakresie narządów ruchu, ale też jest często stosowana jako terapia wspomagająca rekonwalescencję po przeprowadzonych zabiegach i operacjach czy innego rodzaju leczeniu. Działania o charakterze fizjoterapeutycznym pomagają też uśmierzyć ból, zredukować stany zapalne i zapobiec rozwojowi lub postępowi wielu schorzeń.W ramach działań podejmowanych w zakresie fizjoterapii stosuje się dziś także nowoczesne osiągnięcia medycyny w formie specjalistycznych zabiegów bioregeneracyjnych i wykorzystujących osocze bogatopłytkowe czy komórki macierzyste. Takie zabiegi to doskonały sposób nie tylko na wspomożenie leczenia już istniejących kontuzji czy urazów, lecz także wzmocnienia poszczególnych struktur narządu ruchu, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko wystąpienia zmian zwyrodnieniowych i urazów w przyszłości.

Zabiegi fizjoterapeutyczne wykonywane w naszej klinice

W ramach oferowanych zabiegów terapeutycznych w zakresie fizjoterapii proponujemy m.in. specjalistyczne masaże endermologiczne, które doskonale sprawdzają się w łagodzeniu skutków urazów i obrzęków różnego pochodzenia. Dzięki specjalistycznej technice podczas przeprowadzania działań skóra ulega też ujędrnieniu, możliwe jest modelowanie sylwetki i pozbycie się uporczywego cellulitu. W naszej klinice przeprowadzamy również terapię z wykorzystaniem fotomodulacji LED. To nowoczesna i niezwykle skuteczna technologia, dzięki której możliwe jest zmniejszenie różnych dolegliwości bólowych i stanów zapalnych czy spowolnienie procesów starzenia. Dzięki tej terapii wszelkie urazy i rany goją się szybciej. To zabiegi szczególnie polecane podczas rekonwalescencji po różnego rodzaju operacjach i zabiegach, radioterapii oraz innych problemach z uszkodzeniem skóry czy tkanek podskórnych.

Dlaczego warto wybrać zabiegi wspomagające fizjoterapię w naszej klinice?

Oferowane przez nas zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych w tym zakresie specjalistów. To gwarancja zastosowania efektywnych metod – ściśle dopasowanych do schorzeń danego Pacjenta. Dzięki indywidualnemu podejściu oraz precyzyjnemu doborowi metody leczenia i jej parametrów możliwe jest osiągnięcie zadowalających efektów już w bardzo krótkim czasie.Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i rezerwacji dogodnego dla Państwa terminu zabiegu. Z przyjemnością też odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w doborze najskuteczniejszej terapii.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-