Skip to main content

DERMATOCHIRURGIA I DERMATOONKOLOGIA

Nasza skóra to powłoka, w której nieustannie zachodzą różnorodne procesy. Często zdarza się, że na jej powierzchni, jak i tuż pod nią pojawiają się charakterystyczne zmiany. Wiele z nich powoduje wyłącznie niekorzystny efekt estetyczny. Niektóre jednak mogą być bardzo szkodliwe, rozrastać się i być przyczyną zagrożenia nie tylko dla zdrowia, lecz także życia. Dlatego w naszej klinice przeprowadzamy zaawansowaną diagnostykę z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi oraz specjalistyczne zabiegi, dzięki którym możliwe jest bezpieczne i trwałe pozbycie się zmian. Zajmuje się tym dermatochirurgia i dermatoonkologia.

Czym zajmuje się dermatochirurgia?

Dermatochirurgia to dział medycyny, którego przedmiotem działania są różnego rodzaju zmiany skóry oraz jej przydatków. Nasza klinika w diagnozowaniu takich problemów wykorzystuje zaawansowane techniki i narzędzia, m.in. takie jak dermatoskop. Dzięki niemu możliwe jest precyzyjne określenie zmiany, przyczyny powstawania i określenie najlepszej terapii w celu pozbycia się lub wyleczenia przypadłości.W ramach dermatochirurgii do usunięcia różnego rodzaju zmian skórnych stosuje się tradycyjne metody chirurgiczne z zastosowaniem skalpela, ale też nowoczesną laseroterapię, elektrochirurgię i radiochirurgię. Sposób usuwania danej zmiany zależy od jej charakteru i rozległości, jest precyzyjnie dopasowywany do danego Pacjenta. Dermatochirurgia i dermatoonkologia w naszej klinice obejmują m.in. choroby niezapalne i zapalne skóry wraz z jej przydatkami, guzki na powierzchni skóry i w tkance podskórnej, a także wszelkie zmiany nowotworowe i nienowotworowe.

Dermatoonkologia i jej możliwości

W ramach działań z zakresu dermatoonkologii zajmujemy się diagnostyką, leczeniem i rekonwalescencją różnego rodzaju nowotworów skóry i jej przydatków o charakterze łagodnym, jak i złośliwym. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści precyzyjnie dopasowują rodzaj leczenia i technikę działania, dzięki czemu wyróżnia się ona maksymalną skutecznością, bezpieczeństwem zastosowania i doskonałymi efektami.Po usunięciu struktury zmienionej chorobowo oferujemy również szeroki wybór metod rekonwalescencji, redukcji blizn i innych zabiegów, dzięki którym procesy gojenia przebiegają sprawnie. Kompleksowe i maksymalnie zindywidualizowane podejście do każdego Pacjenta zapewnia komfort oraz najwyższą skuteczność prowadzonych działań.

Jakie problemy skórne obejmują działania prowadzone przez nas w ramach dermatochirurgii i dermatoonkologii?

W ramach dermatochirurgii zajmujemy się m.in. takimi problemami, jak: wrastający paznokieć,  krwiak podpaznokciowy, zapalenie wału paznokcia, zastrzał, czyrak, kaszak czy mięczak zakaźny.Dermatoonkologia to natomiast kompleksowa diagnostyka, leczenie i rekonwalescencja takich przypadłości, jak: brodawka łojotokowa, tłuszczak, włókniak skóry, bliznowiec, naczyniak, malformacja naczyniowa, ziarniniak naczyniowy, rogowiak kolczystokomórkowy i różnego rodzaju znamiona skórne. W naszej klinice przeprowadzamy również leczenie złośliwych nowotworów skóry, takich jak różnego rodzaju raki, mięsaki, czerniaki czy chłoniaki.Do chorób skóry można zaliczyć również uporczywe zmiany, jakimi są gradówki czy kępki żółte, tzw. żółtaki. Oferujemy w tym zakresie leczenie z wykorzystaniem skutecznych technologii, dzięki którym możliwe jest całkowite pozbycie się tych przypadłości, bez nieestetycznych śladów po wykonaniu działania. W tym celu oferujemy zarówno techniki pozbycia się zmian w sposób chirurgiczny, jak i z wykorzystaniem precyzyjnego lasera.Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą dotyczącą zabiegów w ramach dermatochirurgii i dermatoonkolgii. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania i uzgodnimy dogodny oraz nieodległy termin konsultacji. Leczenie w naszej klinice to dokładnie postawiona diagnoza, dopasowanie odpowiednich metod leczenia i przeprowadzenie rekonwalescencji na najwyższym poziomie.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-