Skip to main content

MEDYCYNA REGENERACYJNA

Medycyna regeneracyjna

Medycyna regeneracyjna to świeża gałąź medycyny, która już zdążyła zrewolucjonizować całą dotychczasową wiedzę z zakresu dbania o zdrowie i urodę. Jej założenia są opracowane na podstawie dotychczasowego dorobku biotechnologii, medycyny czy inżynierii biomedycznej. W naszej Klinice doskonale zdajemy sobie sprawę, jakie możliwości daje wprowadzenie zabiegów medycyny regeneracyjnej do oferty oraz jak wiele nowych metod terapeutycznych to przed nami otwiera. Dlatego nasz zespół posiada i na bieżąco aktualizuje wiedzę na temat tej innowacyjnej i dynamicznie rozwijającej się dziedziny nauki.

Czym charakteryzuje się medycyna regeneracyjna i jaki jest jej cel?

Zabiegi medycyny regeneracyjnej opierają się na pełnym wykorzystywaniu potencjału, jaki dają komórki macierzyste. Nadrzędnym celem terapii z tego działu nauki jest stymulowanie organizmu do podejmowania naturalnych procesów regeneracyjnych oraz odbudowy uszkodzonych komórek i tkanek. Z możliwości, jakie niesie ze sobą medycyna regeneracyjna, korzysta się m.in. w ortopedii, chirurgii, stomatologii, onkologii oraz medycynie estetycznej. Stale ewoluujące techniki medycyny regeneracyjnej dają nadzieję na znalezienie skutecznego leczenia chorób, dla których obecnie brakuje odpowiednich rozwiązań terapeutycznych.

Jakie są wskazania do poddania się zabiegom medycyny regeneracyjnej w Bieńkowscy Clinic?

Estetyczna medycyna regeneracyjna stanowi połączenie terapii dermatologicznych, kosmetologicznych, estetycznych oraz chirurgii. Podczas zabiegów wykorzystujemy pełen potencjał komórek macierzystych, wyodrębnionych z tkanki tłuszczowej Pacjenta. Ich niepowtarzalne zdolności naprawcze umożliwiają skuteczną terapię przeciwstarzeniową, przeciwzapalną, redukującą niedoskonałości, blizny i uszkodzenia skóry, wspomagającą gojenie ran oraz przywracającą objętość i napięcie tkanek.Dzięki medycynie regeneracyjnej nasi specjaliści pomagają pozbyć się problemu nadmiernego łysienia i zaburzonego wzrostu włosów. Skutecznie walczymy z pojawiającymi się zmarszczkami, poprawiamy owal twarzy, przywracamy skórze gęstość, elastyczność i promienny, młody wygląd.W naszej ofercie znajdują się także zabiegi służące regeneracji i rewitalizacji tkanek z powodu przebytych urazów, zmian chorobowych lub po trudnym leczeniu, takim jak radioterapia. Zajmujemy się przywracaniem objętości i korektą kształtu policzków, piersi, pośladków czy łydek.Dzięki naszym nowatorskim metodom, opracowanym na podstawie medycyny regeneracyjnej, zajmujemy się zmianami atroficznymi.

Zabiegi medycyny regeneracyjnej popularne wśród Pacjentów Bieńkowscy Clinic

Terapią, na którą chętnie decydują się nasi Pacjenci, jest stymulacja i regeneracja komórek skóry za pomocą autologicznego osocza bogatopłytkowego. Dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu oraz płytek krwi ma właściwości regeneracyjne, odmładzające i ujędrniające. Implantacją osocza bogatoplytkowego PRP znajduje zastosowanie wszędzie gdzie zalezy nam na szybkim gojeniu oraz zwiększeniu przebudowy tkanki. Zastosowanie go po laseroterapii czy innych zabiegach powododuje nasilenie procesów regeneracji oraz syntezy kolagenu i elastyny.Zabieg, ktory ma największy wpływ na leczenie tkanek wykorzystuje komorki macierzyste pobrane z własnej tkani tluszczowej ADSC. Po odpowiednim przygotowaniu chirurg implantuje komórki macierzyste lub tkankę tłuszczowa zawierajace ADSC w poddawane leczeniu miejsce. Celem jest uzupełnienie ubytków, wolumetria połączona z regeneracja lub implantacją samych kim macierzystych celem naprawy okolicznych tkanek.Zabieg znajduje zastosowaniu w leczeniu wiotkosci skory, blizn, rozstępów, łysienia a także o odbudowie powstałych na skutek starzenia czy urazów ubytkow tkanki dowolnych okolic. Mikrtolipotransfer to naturalne rozwiązanie pozwalające modelować pośladki, powiększać piersi oraz usta. Wszystko w połączeniu z najsilniejszą dostępną regeneracją okolicznych tkanek (dzięki obecnym w tkance tluszczowej ADSC)Dzięki szerokiej ofercie zabiegów medycyny regeneracyjnej nasi specjaliści są w stanie dobrać leczenie skrojone na miarę indywidualnych potrzeb każdego pacjenta.

skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-