Laser Fraksyjny Pixel

Pixel™ – nowa generacja głowic iPixel® ER

 

 

Czym jest zabieg laserem fraksyjnym Pixel™?

Zabieg Pixel™ to mało inwazyjna metoda resurfacingu – wygładzania naskórka, w której laser fraksyjny odparowuje kolumny komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej, pobudzając równocześnie produkcję nowego kolagenu. Wymiana populacji komórek naskórka i skóry na nowe młode zapewnia supernaturalny i trwały efekt. Laser ten doskonale złuszcza naskórek, redukuje przebarwienia i jest bezkonkurencyjny w obkurczaniu rozszerzonych porów. Terapia jest doskonałym sposobem na bezpieczne odświeżenie skóry oraz terapię trądziku i blizn przez cały rok.

 

Jakie rezultaty osiągamy dzięki zastosowaniu Pixel™?

Wykonanie zabiegu z zastosowaniem lasera Pixel™ powoduje wygładzenie skóry, wpływa na jej zdrowy wygląd i ogólnie poprawia jej kondycję. Obkurczeniu ulegają nadmiernie poszerzone pory, niwelowane zostają blizny, przebarwienia, zmarszczki i rozstępy. Pacjenci korzystający z zabiegu Pixel™ odczuwają wyraźną poprawę napięcia i jędrności skóry.

 

Jak wygląda schemat terapii laserem fraksyjnym Pixel™?

Zabieg laserem Pixel™ powoduje jednorazowo naświetlenie ok. 15–25% leczonej powierzchni. Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3–5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2–4 tygodniowych, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Lekarz może jednak w porozumieniu z pacjentem, zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami. Wpływ na taką decyzję mają rozległość i umiejscowienie zmian. Rezultaty przeprowadzonych zabiegów są natychmiastowe i postępujące, optymalny efekt terapii jest natomiast widoczny zwykle po 1–3 miesiącach.

 

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsza zauważalna różnica u większości pacjentów widoczna jest już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Manifestuje się ona poprawą kondycji i kolorytu skóry. Istotną zaletą zabiegu jest również pobudzenie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy po serii zabiegów Pixel™ prowadzi to do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzania skóry.

 

Jakie odczucia towarzyszą zabiegowi? Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg trwa zwykle ok 10–25 minut. Pacjent w trakcie trwania zabiegu może odczuwać delikatne pieczenie, jednak dzięki zastosowaniu innowacyjnego sprzętu chłodzącego objawy te są w wysokim stopniu minimalizowane.

 

Dla kogo rekomendowany jest Pixel™?

Zabieg laserem Pixel™ rekomendowany jest dla osób chcących odświeżyć skórę i pozbyć się drobnych niedoskonałości: niewielkie blizny, drobne zmarszczki, rozstępy oraz przebarwienia. Terapia jest znakomitym rozwiązaniem dla pacjentów oczekujących  błyskawicznego i nieinwazyjnego sposobu na poprawę kondycji skóry

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu Pixel™?

Przeciwwskazaniami do zastosowania Pixel™ są:
•    choroby nowotworowe,
•    ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca),
•    skłonność do powstawania blizn przerostowych,
•    przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych lub immunosupresyjnych,
•    świeża opalenizna,
•    aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu,
•    aktywna opryszczka.

 

Zasada działania Pixel™

Nowa technologia, którą wykorzystuje laser Pixel™, polega na zastąpieniu jednej wiązki laserowej zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji w naskórek i skórę właściwą. Światło lasera penetruje skórę głęboko i precyzyjnie. Matryca lasera Pixel Er:YAG została skonstruowana w takim sposób, aby doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) – mikrourazów termalnych – pozostawiających pomiędzy nienaruszone „mostki" tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek  przyspieszające odbudowę danego obszaru. Nienaruszona skóra sprawia, iż gojenie po zabiegu następuje niezwykle szybko. Wpływ na krótką rekonwalescencję ma również zastosowanie specjalistycznego sprzętu chłodzącego skórę. Czas potrzebny na całkowitą regenerację skóry to natomiast ok. 28 dni.

 

widok naskórka poddanego impulsowi lasera PIXEL (rzeczywisty i w kamerze termowizyjnej)

 

Innowacyjna głowica iPixel® ER

iPixel® ER to najnowsza i najszybsza głowica lasera Er:YAG firmy Alma Lasers. Jest zaprojektowana do użytku z platformą Harmony XL, dla takich zabiegów jak redukcja  blizn, zmarszczek oraz przebarwień czy resurfacing skóry. Innowacją  w technologii iPixel® ER są dwie małe rolki, umieszczone na końcu modułu, które umożliwiają równomierny i bardziej precyzyjny ruch końcówki lasera po obszarze zabiegowym. W odróżnieniu od tradycyjnych laserów, w których wykorzystuje się  technikę „stemplowania” lub skanowania, moduł iPixel® ER pozwala na wykonanie zabiegu z wysoką skutecznością, w znacznie krótszym czasie.
Porównując iPixel® ER do tradycyjnego, stacjonarnego Pixela erbowego o plamkach wielkości 7x7 lub 9x9 pixeli - energia przypadająca na jeden pixel w przypadku iPixel® ER jest dziesięciokrotnie wyższa. Wyższa moc iPixel® ER pozwala na zwiększenie strefy termicznej oraz ablacji dookoła mikrourazu dokonanego w skórze, co w konsekwencji przyniesie lepsze rezultaty pozabiegowe. Przy większej dawce energii możliwe jest leczenie głęboko położonych blizn potrądzikowych, pourazowych  czy pooperacyjnych a także głębokich zmarszczek. Natomiast niższe wartości energii wykorzystuje się do powierzchownego odmładzania skóry i likwidacji przebarwień.

 

Zalety głowicy iPixel® ER:                                   

  • wysoka moc 
  • lepsze rezultaty pozabiegowe
  • minimalny okres rekonwalescencji                                         
  • praca na wszystkich fototypach                                                                

 

Jak przebiega zabieg?

To co odróżnia zabieg Pixel™ do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, jest to, że światło lasera Pixel™ aplikowane jest na leczone miejsce wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. Światło lasera, głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej. Aby zminimalizować uczucie dyskomfortu, przez cały czas działania lasera skóra jest miejscowo schładzana za pomocą specjalnego urządzenia.

 

Jak długo trwa zabieg Pixel™?

W zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi, każda sesja z użyciem Pixel™ trwa od 10 do 45 minut.

 

Jak postępować po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu można podjąć normalną aktywność, gdyż nie wymaga on okresu rekonwalescencji. W celu przyśpieszenia regenerację naskórka należy stosować dermokosmetyki nawilżające. Niezbędna jest także ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – na skórę poddaną zabiegowi należy aplikować przez co najmniej miesiąc po zabiegu kremem z wysokim filtrem (SPF 50).

 

Czy rekomenduje się zabiegi dodatkowe?

Dla poprawy efektywności terapii oraz zwiększenia aktywności nowo powstałych komórek zaleca się przeprowadzenie mezoterapii kwasem hialuronowym. U tych pacjentów, u których występuje dodatkowy problem w postaci wiotkości skóry, zaleca się wspomóc terapię laserem Pixel™ poprzez Termolifting Zaffiro lub Radiofrekwencję Accent XL, Pelleve. Jeżeli leczeniu poddawane są rozstępy i blizny zaleca się połączenie terapii Pixel™ z laserami fraksyjnymi o głębszej penetracji i podgrzewaniu kolagenu – MOSAIC eCO2 i Plazmą Fraksyjną.

 

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Skóra po wykonanym zabiegu jest zaczerwieniona. Rumieniowi towarzyszy delikatne pieczenie. Tuż po zabiegu pojawia się również suchość i uczucie ściągnięcia skóry. W ciągu kilku dni od zabiegu występuje złuszczanie naskórka. Brak protekcji UV może doprowadzić do powstania przebarwień w obszarach poddanych terapii Pixel™.

 

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym CENNIKIEM.

 

Jesteś tutaj: Home ZABIEGI Zabiegi laserowe Laser Fraksyjny Pixel