Skip to main content

HIFU – nieinwazyjne ujędrnianie twarzy

Opis

Pacjentom którym zależy na poprawie napięcia skóry twarzy oraz redukcji zmarszczek zalecamy zabiegi wykorzystujące technologię HIFU. HIFU to zogniskowane ultradźwięki o dużej energii. Dzięki tej zaawansowanej technologicznie metodzie, możemy przenikając przez powierzchowne warstwy skóry i wykonywać serię bardzo precyzyjnych migkrokoagulacji (mikrouszkodzenia). Zabieg powoduje mechaniczne obkurczenie tkanek miękkich takich jak głębokie warstwy skóry właściwej czy powięź. Powyższa technologia, odpowiednio wykorzystana pozwala na niszczenie tkanki tłuszczowej – modelowanie twarzy. Sukces zabiegu HIFU składa się doświadczenie lekarza, medyczne urządzenie oraz odpowiednio wysokie parametry zapewniające odpowiedni poziom kontrolowanego urazu. HIFU jako jeden z nielicznych zabiegów zachowawczych pozwala wywołać efekty strukturalne i po jednorazowej procedurze wpłynąć na budowę skóry. Co ważne dzięki braku ingerencji w naskórek, zabieg nie wymaga gojenie i można go wykonywać przez cały rok.

Przebieg zabiegu

Przeprowadzenie zabiegu na wysokich parametrach wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Na pole zabiegowe nakładany jest żel na ok 60 min. Znieczulenie podawane jest również domięśniowo. Dzięki temu zabieg wykonywany nawet bardzo silnie jest komfortowy. Lekarz dobiera odpowiednie parametry i głowicę, która decyduje o głębokości działania (od 1,5 mm do 4,5 w przypadku twarzy). Zabieg w przypadku twarzy trwa ok 40 min. Odczuwany jest jako seria ciepłych ukłuć, a wszystkie dolegliwości mijają wraz z zakończeniem procedury. Brak okresu rekonwalescencji pozwala na wykonanie zabiegu bez wyłączania z życia zawodowego.

Zaraz po zakończeniu zabiegu pacjent może mieć niewielkiego stopnia rumień skóry utrzymujący się przez około 30 minut. W pojedynczych przypadkach może wystąpić delikatny obrzęk – widoczny doba po zabiegu. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

EFEKTY

Efekty zabiegu

 • Poprawa jędrności skóry, efekt liftingu, poprawa owalu twarzy.
 • Pierwsze efekty widoczne po zabiegu
 • Stopniowa poprawa jędrności do 6 miesięcy od zabiegu
 • Długotrwałe utrzymanie efektu nawet do 2 lat
 • Likwidacja tzw. „podwójnego podbródka”
 • Uniesienie opadającej powieki górnej
 • Redukcja zmarszczek
 • poprawa napięcia i gęstości skóry
 • odmładzanie

Przeciwwskazania

 • stan zapalny, zmiany skórne w obszarze, który ma być poddany zabiegowi
 • opryszczka w miejscu, który ma być poddany zabiegowi
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • aktywna choroba nowotworowa

Zalecenie przed i po zabiegu

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów warto, aby nie była świeżo opalona. Pacjentom z silnym rumieniem, zmianami trądzikowymi oraz dużą ilością naczynek w okolicy zabiegowej zaleca się wcześniejsze wykonanie zabiegu redukującego zmiany zapalne i naczyniowe. Po zabiegu zaleca się intensywne nawilżanie oraz stosowanie łagodzących środków do mycia i pielęgnacji skóry. Należy zwrócić uwagę na ochronę przed UV. W kolejnych dniach zalecane jest wprowadzenie aktywnych preparatów wspomagających przebudowę. Zostaną one zalecone podczas wizyty w klinice.


cennik


Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>. W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym.

Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-