Laser Cutera Excel V+ 532nm (leczenie malformacji naczyniowych, fotostarzenia)

OPIS METODY

LASER Cutera® Excel V+  jest obecnie najnowocześniejszym i najskuteczniejszym laserem naczyniowym w swojej klasie.

TERAZ W NOWEJ ODSŁONIE Cutera® Excel V+

50% więcej mocy

2x szybsze zabiegi

nowa głowica zabiegowa Dermastat umożliwiająca jeszcze wiekszą precyzję wykonania zabiegu

Jego wszechstronność i wysoka moc w połączeniu z zastosowaną technologią podwójnej długości fali 532/1064nm, umożliwiają terapię wszystkich schorzeń o podłożu naczyniowym, a ponadto zmian barwnikowych skóry i blizn.

Ostatnie lata przyniosły prawdziwy przełom w leczeniu wrodzonych malformacji naczyniowych, szczególnie kapilarnych typu port wine Stain (PWS). Było nim pojawienie się na rynku najlepszego dotychczas lasera naczyniowego Cutera® Excel V+. Poza udoskonaloną generacją znanego i powszechnie stosowanego lasera długofalowego Nd:Yag 1064nm wprowadzono całkowicie nową wersję doskonale znanego z wcześniejszych lat zielonego lasera KTP 532nm.  Podczas gdy dotychczas stosowane lasery KTP charakteryzowały się niską mocą i niewielkimi wartościami gęstości energii, w Cutera® Excel V+ 532nm uzyskano parametry niedostępne w żadnym innym laserze naczyniowym stosowanym wcześniej. Te nowe wysokoenergetyczne i krótkie impulsy pozwalają na super skuteczne i co najważniejsze bezpieczne – bo selektywne – leczenie plam winnych u dzieci. 

Impuls lasera likwiduje utkanie malformacji naczyniowej bez uszkadzania otaczających tkanek. Zabiegi Cutera® Excel V+ wykonujemy praktycznie bez bólu, długotrwałej rekonwalescencji, oparzeń i co za tym idzie blizn skóry w miejscu leczonej zmiany, które były i niestety w wielu miejscach nadal są codziennością w zabiegach z wykorzystaniem niedoskonałych technicznie laserów barwnikowych (PDL).

LASER Cutera® Excel V+ umożliwia doświadczonemu lekarzowi szybki postęp w leczeniu wszelkich zmian naczyniowych przy zachowaniu najwyższego komfortu i bezpieczeństwa terapii.

 

      

WSKAZANIA

 • malformacje naczyniowe
 • zmiany typu plamy winnej „port wine stain“
 • rumień i rozproszone zaczerwienienie
 • przebarwienia i zmiany barwnikowe skóry
 • blizny
 • brodawki wirusowe

OBSZAR WYKONYWANIA ZABIEGU

 • twarz, szyja, dekolt
 • ciało

 

ZALETY I EFEKTY ZABIEGU

 • szybki postęp w leczeniu
 • komfort i bezpieczeństwo terapii
 • brak długotrwałej rekonwalescencji, oparzeń, blizn
Zdjęcia przed i po zabiegu usuwania malformacji naczyniaków w Bieńkowsc

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg Cutera® Excel V+ jest procedurą krótką – w zależności od charakteru zmiany i jej wielkości trwa od kilku do kilkunastu minut. Nowoczesna technologia zapewnia maksymalny komfort podczas tego typu leczenia.

Zabieg rozpoczynamy od dokładnego oczyszczenia, odtłuszczenia skóry oraz nałożenia żelu zabiegowego.

Terapię Cutera® Excel V+ 532nm w przypadku zmian zajmujących większe powierzchnie skóry, wykonuje się po uprzednim znieczuleniu skóry pacjenta żelem z tetrakainą.

Podczas trwania całej procedury zabiegowej używa się systemu schładzającego skórę pacjenta – Zimmer®. Ma to na celu zredukowanie do minimum ewentualnych odczuć  towarzyszących przeprowadzanemu zabiegowi.

Po zakończonej sesji aplikuje się na skórę odpowiedni krem łagodzący i ochronny.

 

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ WYKONYWANIA ZABIEGU

Efekty terapii widoczne są już po pierwszej sesji. W zależności od rodzaju i rozległości zmiany należy wykonać różną ilość zabiegów – w serii powtórzeń co około 4-6 tygodni.

Efekty zabiegu są trwałe.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Nie może być opalona ani zabarwiona samoopalaczem, czy balsamem brązującym. Z zabiegu dyskwalifikuje również przyjmowanie leków i preparatów światłouczulających oraz stosowanie kremów i kosmeceutyków zawierających retinol 4 tygodnie przed zabiegiem.

Okolica poddawana zabiegowi powinna być wydepilowana (laserowo lub jednorazową maszynką).

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Unikalna konstrukcja głowicy zabiegowej pozwala na bardzo efektywne chłodzenie skóry zarówno przed, w trakcie jak i po każdym impulsie laserowym co zmniejsza do minimum ryzyko efektów ubocznych takich jak: oparzenia, pęcherzyki, rany, strupki czy przebarwienia oraz skraca czas rekonwalescencji. Po zabiegu zalecane jest intensywne nawilżanie specjalnie przygotowanymi przez nas kosmeceutykami dostępnymi w recepcji Bieńkowscy Clinic®.

Zalecamy intensywną  fotoprotekcję SPF 50 przez co najmniej 90 dni po zabiegu.

Przez miesiąc po zabiegu pacjent powinien powstrzymać się od korzystania z sauny, gorących kąpieli powodujących rozszerzanie się naczyń.

Przez 10 dni po zabiegu unikać intensywnego wysiłku.

 

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

W zależności od fototypu skóry pacjenta oraz rodzaju defektu naczyniowego,  a tym samym długości i siły impulsu pacjent może doświadczyć:

 • zaczerwienienia
 • obrzęku
 • ściemnienia i delikatnego strupka
 • pęcherzyków wypełnionych treścią surowiczą
 • odbarwień i przebarwień naskórka

Zmiany te mają charakter przejściowy, mogą wymagać zastosowania innego lasera lub preparatu. W razie zaobserwowania takich objawów prosimy o kontakt z recepcją Bieńkowscy Clinic® celem uzyskania informacji na temat procedury postępowania w indywidualnym przypadku.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • ciąża
 • stany zapalne na skórze objętej terapią
 • aktywna opryszczka
 • bielactwo i łuszczyca (przeciwwskazania względne)
 • skłonność do powstawania bliznowców (keloidów)
 • opalenizna, czy używanie samoopalaczy
 • stosowanie leków i preparatów światłouczulających (np. dziurawiec)
 • spożywanie alkoholu w dniu zabiegu

 

rekomendacjeCutera_BienkowscyClinic

W Bieńkowscy Clinic® nieustannie dążymy do perfekcji, również wybierając producentów urządzeń medycznych. Cutera® to światowy lider w produkcji laserów, dlatego od lat wykorzystujemy ich rozwiązania w naszej pracy. Oni zaś odwdzięczają się, doceniając nasze kompetencje i zaangażowanie w rozwój i propagowanie ich technologii.

Bardzo miło nam zatem oznajmić, że jako jedyna klinika w tej części Europy otrzymaliśmy tytuł “CENTER OF EXCELLENCE”, przyznawany ośrodkom referencyjnym i szkoleniowym Cutera®. Taka motywacja daje nam energię do kontynuowania wytężonej pracy w uwalnianiu naszych Pacjentów od problemów i kompleksów. Ponadto dr n. med. Marcin Bieńkowski jest członkiem Cutera® University i międzynarodowym trenerem oraz  wykładowcą Cutera®.

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-