Laseroterapia Erb-YAG 2940 nm (leczenie blizn zanikowych potrądzikowych, usuwanie zmarszek palacza)
Opis
Laser Er:YAG jest zaprojektowana do użytku dla takich zabiegów jak: redukcja blizn, zmarszczek oraz przebarwień czy resurfacing skóry. Moduł ten jest wyposażony w głowice frakcyjne powodujące powstanie licznych mikrourazów oraz abrazyjne służące do odparowywania naskórna na powierzchni kilu milimetrów przy pojedynczym impulsie.
Zabieg frakcyjny odparowuje kolumny komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej, pobudzając równocześnie produkcję nowego kolagenu. Wymiana populacji komórek naskórka i skóry na nowe młode zapewnia naturalny i trwały efekt. Laser ten doskonale złuszcza naskórek, redukuje przebarwienia i pomaga obkurczyć poszerzone pory skórne.
Zabieg w wersji abrazyjnej znajduje swoje zastosowanie w leczeniu znacznie bardziej nasilonych problemów. Odparowując tkanki do odpowiedniej głębokości pozwala zmniejszyć blizny przerostowe, potrądzikowe, keloidy czy wygładzić utrwalone zmarszczki palacza.
Przebieg zabiegu
Laser Er:YAG jest tak zwanym zimnym laseraem czyli takim który nie powoduje poparzenia skóry a więc na ogół nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Pacjent w trakcie trwania zabiegu może odczuwać delikatne pieczenie, jednak dzięki zastosowaniu innowacyjnego sprzętu chłodzącego objawy te są w wysokim stopniu minimalizowane. W zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi, trwa on zazwyczaj od 20 do 30 minut. Cała procedura zwykle zostaje rozszerzona o implantację osocza bogatopłytkowego, egzosomów ASCE+ czy innych stymulatorów tkankowych oraz fotomodulacje LED co wydłuża zabieg do około 45-60 minut.
Zabieg laserem frakcyjnym powoduje jednorazowo wymianę komórek skóry na obszarze ok. 15–25% leczonej powierzchni. Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3–5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2–4 tygodniowych, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Lekarz może jednak w porozumieniu z pacjentem, zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami lub zmniejszeniu ich ilości łącząc je z innymi zabiegami. Wpływ na taką decyzję mają rozległość, umiejscowienie zmian oraz ich charakter. Zabieg abrazyjny z uwagi na jego siłę i skuteczność jest zwykle jednorazowy.
EFEKTY
Pierwsza zauważalna różnica u większości pacjentów widoczna jest już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Manifestuje się ona poprawą kondycji i kolorytu skóry. Istotną zaletą zabiegu jest również pobudzenie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy po serii zabiegów frakcyjnych prowadzi to do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzania skóry.
Wskazania
- poszerzone pory
- fotostarzenie
- blizny
- zmiany potrądzikowe
- rozstępy
- zmarszczki palacza
- przebarwienia
- kurze łapki
Przeciwwskazania
- choroby nowotworowe
- ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)
- skłonność do powstawania blizn przerostowych
- przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych lub immunosupresyjnych
- świeża opalenizna
- aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu
- aktywna opryszczka
Przebieg gojenia
Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów warto, aby nie była świeżo opalona ani zabarwiona samoopalaczem, czy balsamem brązującym. Z zabiegu dyskwalifikuje również przyjmowanie leków oraz preparatów światłouczulających. Pacjentom z silnym rumieniem, zmianami trądzikowymi oraz dożą ilością naczynek w okolicy zabiegowej zaleca się wcześniejsze wykonanie zabiegu redukującego zmiany zapalne i naczyniowe.
Zalecenia przed i po zabiegu
Po zabiegu zaleca się intensywne nawilżanie oraz stosowanie łagodzących środków do mycia i pielęgnacji skóry. Uwagę zwrócić należy na ochronę przed UV. W kolejnych dniach zalecane jest wprowadzenie aktywnych preparatów wspomagających przebudowę. Zostaną one zalecone podczas wizyty w klinice. Można je tak nabyć na stronie www.skinexpert.pl
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>. W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym.
Sprawdź dostępne formy finansowania>.