Skip to main content

LECZENIE ŁAGODNEGO PRZEROSTU PROSTATY

Opis dla LECZENIE ŁAGODNEGO PRZEROSTU PROSTATY

 MIKROINWAZYJNE LECZENIE ŁAGODNEGO PRZEROSTU PROSTATY

bienkowscyclinic

Opis metody:

 Jest to niechirurgiczny zabieg, który wykorzystuje energię lasera do znaczącego zmniejszenia objętości prostaty, w konsekwencji uwalniając moczowód z ucisku zakłócającego przepływ moczu. Jest to zabieg wykorzystujący dojście przez krocze, podczas którego wprowadza się bardzo cienkie igły docierające do obszaru poddawanego zabiegowi.
bienkowscyclinic

Energia lasera jest stosowana bezpośrednio wewnątrz prostaty, co powoduje zmniejszenie jego objętości, a jednocześnie zachowuje jego anatomię. Terapia ta stanowi alternatywę dla chirurgii i innych minimalnie inwazyjnych technik. Różni się od nich sposobem leczenia, sam zabieg trwa nawet kilkanaście a rekonwalescencja pacjenta kilka godzin. Dodatkowo znacząco zmniejsza ryzyko powikłań związanych z zabiegiem chirurgicznym, takich jak krwawienie, infekcje, impotencja oraz wytrysk wsteczny.
bienkowscyclinic

Laserowe leczenie łagodnego przerostu prostaty to metoda leczenia, która nie jest jeszcze powszechnie stosowana, chociaż szybko staje się popularna we Włoszech i za granicą. Porównywana jest często z innymi zabiegami wykorzystującymi technologię laserową, na przykład laserem zielonym, laserem tulowym lub holmowym. W przeciwieństwie do laserowego usuwania guzów tarczycy wszystkie wymienione zabiegi wymagają inwazyjnego i niszczącego dojścia do organu.

Czym jest łagodny przerost prostaty?
Łagodny przerost prostaty, to schorzenie gruczołu krokowego. Powoduje zwiększenie objętości prostaty w wyniku zwiększenia liczby komórek, przede wszystkim w centralnej części gruczołu otaczającej moczowód. Jest to łagodny typ zmiany, powodujący ucisk na otaczające tkanki.

Łagodny przerost prostaty wiąże się ze starzeniem i przez lata może powodować ucisk i deformację moczowodu, blokując w ten sposób przepływ moczu. Jest to powszechnie występująca patologia. Wśród mężczyzn w wieku powyżej 50 lat odsetek przypadków łagodnego przerostu prostaty mieści się w zakresie od 50 do 75%; odsetek ten wzrasta do 80% u mężczyzn w wieku powyżej 70 lat.

bienkowscyclinic

Z łagodnym przerostem prostaty wiążą się dwie grupy objawów: obstrukcyjne i podrażnienia. Objawy obstrukcyjne obejmują problemy z rozpoczęciem oddawania moczu, słaby przepływ moczu, przerywany przepływ moczu i niepełne opróżnianie pęcherza. Objawy podrażnienia obejmują zwiększoną częstotliwość oddawania moczu, zwłaszcza w nocy oraz uczucie parcia i pieczenia podczas oddawania moczu. Nieleczony, łagodny przerost prostaty może prowadzić do infekcji dróg moczowych, uszkodzenia nerek lub pęcherza oraz epizodów ostrego zatrzymania moczu (tj. niemożności oddawania moczu). Wynika to z całkowitego zablokowania moczowodu przez powiększoną prostatę, co wymaga cewnikowania pęcherza, aby umożliwić jego opróżnienie.

ZALETY I INNOWACYJNOŚĆ TERAPII: 

  • małoinwazyjna i bezpieczna metoda
  • precyzja zabiegu – energia lasera jest stosowana bezpośrednio wewnątrz prostaty, powodując redukcję objętości gruczołu, z zachowaniem jego anatomii
  • brak powikłań obejmujących moczowód i funkcje seksualne
  • szybka rekonwalescencja, krótka procedura zabiegowa oraz korzyści odczuwalne po kilku dniach

WSKAZANIA

  • łagodny przerost prostaty
  • zaburzenia oddawania moczu – (słaby lub przerywany przepływ moczu, niepełne opróżnianie pęcherza) spowodowane zwiększeniem objętości prostaty)
  • częste infekcje drog moczowych (uczucie parcia, pieczenie podczas oddawania moczu)

OBSZAR WYKONYWANIA ZABIEGU

  • gruczoł krokowy

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-