Leczenie łysienia androgenowego
Opis dla Leczenie łysienia androgenowego
OPIS METODY
Metoda terapii łysienia z zakresu medycyny regeneracyjnej, opierająca się na autologicznym mikroprzeszczepie komórek skóry pacjenta. Ceniony za spektakularne efekty, uzyskiwane w krótkim czasie po zabiegu oraz za jego niewielką inwazyjność dla pacjenta. Jest to procedura jednorazowa i nie ma konieczności wykonywania serii zabiegów, a efekt terapii utrzymuje się 2-3 lata.
Komórki regeneracyjne wyizolowane z naszej skóry inicjują procesy naprawcze w okolicy mieszków włosowych i pozwalają na zatrzymanie procesu łysienia oraz odrost nowych włosów. Jest to terapia naturalna, gdyż komórki regeneracyjne uzyskujemy od tego samego pacjenta. Dane kliniczne wskazują, że po zabiegu następuje zatrzymanie utraty włosów w ciągu 6-8 tygodni, a istniejące mieszki włosowe, poddane regenerującemu działaniu komórek uzyskanych z własnej skóry, zaczynają generować nowe włosy.
WSKAZANIA
Wskazaniem do zabiegu są oznaki łysienia typu androgenowego. Zabieg poprzedzony jest badaniem trichoskopowym, w którym lekarz określa wskazania i omawia z pacjentem możliwości terapii. Do zabiegu kwalifikujemy mężczyzn ze stopniem łysienia I-III w skali Hamilton-Norwood oraz kobiety w stopniu I w skali Ludwiga.
ZALETY I EFEKTY
- procedura jednorazowa
- minimalnie inwazyjna
- zahamowanie wypadania włosów już po ok. 8 tygodniach od zabiegu
PRZEBIEG ZABIEGU
W pierwszym etapie wykonujemy niewielkie biopsje skóry (2,5 mm średnicy) z okolicy owłosionej skóry głowy, w miejscu, gdzie mieszki włosowe są najmniej podatne na działanie androgenów. Następnie pobrany materiał umieszczamy w specjalnym filtrze i za pomocą urządzenia separujemy komórki skóry odpowiedzialne za regenerację mieszków włosowych. Tak przygotowaną zawiesinę lekarz aplikuje za pomocą głębokiej mezoterapii w skórę głowy objętą procesem łysienia androgenowego.
PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Możliwe jest wykonanie go podczas pierwszej wizyty, po konsultacji medycznej i wykonaniu badania triochoskopowego.
ZALECENIA PO ZABIEGU
Nie zalecamy mycia skóry głowy w dniu wykonania zabiegu. Przez następne 2 dni mycie skóry głowy wyłącznie letnią wodą, bez dodatku szamponu. Miejsce biorcze przez 3 dni należy smarować maścią z antybiotykiem.
Po ok. 6 miesiącach od zabiegu zalecamy wykonanie kontrolnego badania trichoskopowego, którego wynik omawiamy wspólnie z pacjentem. Badanie przeprowadzamy bez dodatkowych kosztów dla pacjenta.
MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU
Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać niewielką tkliwość w miejscu zabiegowym. Możliwe są także niewielkie krwiaki.
PRZECIWWSKAZANIA
- zaburzenia dermatologiczne w obrębie skóry głowy
- uczulenie na środki znieczulenia miejscowego
- mężczyźni ze stopniem łysienia >III w skali Hamilton-Norwood oraz kobiety >I w skali Ludwiga
- choroby autoimmunologiczne i ogólnoukładowe
ZALECANE PREPARATY
Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane preparaty. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl
CENNIK
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.
W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.