Plastyka krocza po porodzie
Opis dla Plastyka krocza po porodzie
W wielu przypadkach w czasie naturalnego porodu wykonywany jest zabieg ułatwiający i przyspieszający poród dziecka, mianowicie nacięcie krocza. Zabieg ten może zniszczyć lub zmienić znaczną część tkanek w regionie krocza, powodując często problemy związane z naturalnymi funkcjami tego regionu. Typowym efektem ubocznym może być zwiększona relaksacja mięśni krocza wraz z poszerzeniem średnicy pochwy, a nawet nietrzymanie moczu. Ponadto tkanki pochwy mogą utracić jędrność i obszar ten może stać się nadzwyczaj elastyczny do tego stopnia, iż współżycie już nie jest takie jakie było do tej pory.
Medycznym i naukowo uzasadnionym rozwiązaniem jest kosmetyczna rekonstrukcja obszaru krocza zwana perineoplastyką, dążąca do odnowy zniekształconych tkanek. Procedura ta może z powodzeniem zwęzić dany obszar, znieść nadmiar wiotkiej i „luźnej” tkanki i wzmocnić struktury krocza, poprawiając w ten sposób seksualną satysfakcję z dnia na dzień.
Przygotowanie do zabiegu – zalecenia przedoperacyjne
Operację poprzedza wizyta konsultacyjna. Przed zabiegiem należy wykonać następujące badania (badania można wykonać w klinice):
- grupa krwi
- morfologia
- badanie ogólne moczu
- (krzepnięcie) APTT, INR, PT
- EKG po 40 roku życia
- antygen HBS, HCV, HIV
- elektrolity
- poziom cukru
Na 2 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno przyjmować następujących leków: aspiryny ani jej pochodnych (np. Acard), witaminy E oraz leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Środki te niekorzystnie wpływają na przedłużenie krwawienia w trakcie i po operacji. Należy zaprzestać palenia tytoniu na 3 dni przed operacją. Należy poinformować operatora o przebytej infekcji, jeżeli taka miała miejsce w okresie 2 tygodni przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Należy pozostać 6 godzin na czczo (bez jedzenia i picia) przed zabiegiem operacyjnym.
Zalecenia pooperacyjne
Okres gojenia po kosmetycznej chirurgii tkanek krocza trwa około 4-6 tygodni. Materiały szewne używane do operacji są wysokiej jakości i w pełni wchłanialne. Nie ma więc konieczności ściągania żadnych szwów. W celu przyspieszenia gojenia stosowane są globulki z kwasem hialuronowym. W okresie pooperacyjnym zalecamy unikanie wysiłku fizycznego i podnoszenia ciężarów ponad 2 kg do około 30 dni od zabiegu. Badania kontrolne planowane są 7 dni, 28 dni i 3 miesiące po zabiegu. Pacjentka może odczuwać utrzymujący się ból po zabiegu, który ulega złagodzeniu zarówno po lekach przeciwbólowych, dostępnych bez recepty, jak i np. Ketonalu. Podwyższona temperatura u pacjentki do 37,5 stopni nie jest niczym niepokojącym.
Higiena miejsca intymnego po zabiegu powinna polegać na codziennym delikatnym podmywaniu i osuszaniu szwów papierowym ręcznikiem poprzez dotyk, a nie pocieranie. Można smarować gojącą się ranę maścią przepisaną przez lekarza prowadzącego, zawierającą antybiotyk.
Powrót do aktywności seksualnej następuje od 4 do 6 tygodni po zabiegu.
Skrupulatne stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych jest kluczowe w szybkiej rekonwalescencji i znacząco wpływa na efekt końcowy operacji.
CENNIK
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.
W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.