Radiofrekwencja Pelleve

Pellevé to medyczna, nieinwazyjna i co najważniejsze skuteczna metoda liftingu, ujędrniania oraz odmładzania skóry twarzy, szyi, dekoltu i całego ciała, wykorzystująca fale radiowe wysokiej częstotliwości. To innowacyjny system, umożliwiający przeprowadzenie procedur zabiegowych na nowych, dotychczas nieosiągalnych okolicach – jest idealnym sposobem na odmłodzenie okolic oczu włącznie z korektą kształtu powiek i okolicy ust, a także delikatnych stref intymnych, wzbogacając tym samym ofertę Bieńkowscy Clinic w zakresie medycznej radiofrekwencji.

W precyzyjny, bezpieczny sposób bez uszkadzania naskórka wzbudzamy ciepło w tkankach, które kumulując się w skórze właściwej powoduje stymulację fibroblastów do produkcji nowych włókien oraz obkurczenie obecnych włókien kolagenowych. W rezultacie uzyskujemy poprawę jakości i wyglądu skóry – staje się bardziej napięta, jędrna, elastyczna i gładka. Należy podkreślić, że uzyskane efekty są w pełni naturalne – wyglądamy jakby ubyło nam lat, zachowując przy tym swoje charakterystyczne rysy.

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

Do zabiegu metodą Pellevé wykorzystywane jest urządzenie emitujące fale radiowe wysokiej częstotliwości. Fale podczas styczności ze skórą wytwarzają – wzbudzają ciepło wewnątrz tkanek. Gdy temperatura tkanek wzrasta do ok. 45 stopni C, fibroblasty produkują nawet 10 razy więcej kolagenu. Pellevé pozwala na podwyższenie temperatury w skórze właściwej nawet do 65 stopni C. Dzięki temu zwiotczałe włókna, które tworzą zmarszczki, szybko ulegają skurczeniu, a skóra w efekcie tego staje się bardziej napięta i gładsza. Jednak na pełny efekt zabiegu należy poczekać około miesiąca, bo tyle zajmuje fibroblastom wytworzenie nowego kolagenu. Fale radiowe pobudzają więc naturalne procesy regeneracyjne w naszej skórze i twarz zyskuje niejako nowe „rusztowanie”.

W trakcie zabiegu odczuwalne jest uczucie intensywnego ciepła w okolicy poddawanej zabiegowi. W celu zwiększenia komfortu na skórę nakładany jest specjalny żel chłodzący. Zabieg można zaliczyć do tzw. zabiegów lunchowych, po których nie ma okresu rekonwalescencji. Na skórze po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie i niewielki brzęk, który zazwyczaj znika po paru minutach po zakończeniu zabiegu. U nielicznych pacjentów podrażnienie utrzymuje się do 48 godzin. W zależności od okolicy zabieg trwa od 30 minut do 1,5 godziny i bezpośrednio po nim  można powrócić do codziennych zajęć. Można go wykonać o każdej porze roku.

Jaki jest rekomendowany schemat terapii?

Zalecane jest wykonanie 2-4 zabiegów w odstępach około 30 -dniowych. Neokolagenogeneza, czyli proces tworzenia nowego kolagenu, rozpoczyna się w ciągu miesiąca po zabiegu i trwa nawet do pół roku – dopiero po tym czasie możemy oceniać efekty końcowe.

Jaka jest skuteczność zabiegu Pellevé?

Pierwsze oznaki liftingu obserwuje się zaraz po zabiegu. Następnie po około 3 dniach napięcie skóry delikatnie spada, a miesiąc później zmarszczki wyraźnie się spłycają. Należy pamiętać, że pełny efekt zabiegu pojawia się stopniowo, przez kilka miesięcy i utrzymuje się od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od kondycji skóry i trybu życia. Ponieważ metoda Pellevé jest nieinwazyjną techniką liftingu, można wykonywać ją w seriach co miesiąc, dzięki czemu zachowamy młodość na dłużej. Należy mieć na względzie, że nawet gdy efekty zabiegu zmniejszają się, to jednak skóra i tak pozostaje w lepszej kondycji niż przed zastosowaniem tego niechirurgicznego ujędrniania.
Skuteczność zabiegu Pellevé jest potwierdzona wieloma badaniami klinicznymi oraz publikacjami, w których dzięki użyciu mikroskopu optycznego i elektronowego wykazano znaczny wzrost ilości gęstego kolagenu w powierzchownych i głębokich warstwach skóry właściwej.

Jakie są efekty zabiegu?

 • poprawa owalu twarzy
 • ujędrnienie mało elastycznej skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • niwelowanie podwójnego podbródka
 • zmniejszenie woreczków tłuszczowych pod oczami
 • zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych
 • korekta opadających powiek
 • korekta opadających kącików ust
 • zmniejszenie tzw. chomików
 • zniwelowanie powierzchownych zmarszczek wokół ust, oczu, na czole
 • ujędrnienie skóry całego ciała

Jakie są objawy bezpośrednio po zabiegu?

Po zabiegu od razu można wrócić do codziennych czynności, nie ma konieczności specjalnej pielęgnacji czy ochrony skóry. Najczęstszymi objawami związanymi z mocnym rozgrzaniem tkanek po zabiegu są: rumień, zaczerwienienie, obrzęk, które ustępują zazwyczaj od razu po zabiegu, u osób z wrażliwą skórą mogą utrzymywać się do 2 dni.

Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu Pellevé, a należą do nich:

 • uszkodzenia skóry oraz stany zapalne występujące w miejscu planowanego zabiegu, np. opryszczka
 • ciąża
 • wszczepiony rozrusznik serca lub metalowe, elektroniczne implanty
 • choroba nowotworowa

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>

 


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-