Skip to main content

Plamy winne

Plamy winne to potoczna nazwa łagodnych zmian, zazwyczaj lokalizujących się w obrębie twarzy, szyi i dekoltu. Zmiany spowodowane są bardzo rzadką wadą wrodzoną, charakteryzującą się zaburzeniami budowy naczyń. Plamy winne nie zanikają samoistnie i wymagają interwencji medycznej.

Plamy winne – objawy, zdjęcia

Plamy winne występują u osób, u których zdiagnozowano zaburzenia rozwoju budowy naczyń. Objawiają się zmianami skórnymi o intensywnej, rubinowej barwie, przypominającej kolor czerwonego wina. Najczęściej plamy winne występują na twarzy, szyi i dekolcie, czasem mogą pojawić się dodatkowe objawy, jak uczucie gorąca, pieczenie i świąd.

Plamy winne – przyczyny

Plamy winne należą do wrodzonych wad rozwoju budowy naczyń i są uwarunkowane genetycznie. Do powstawania plam winnych mogą przyczyniać się również zaburzenia w unerwieniu czuciowym, ciąża, przyjmowanie leków na nadciśnienie tętnicze, trądzik różowaty, jasny fototyp skóry, a także nieodpowiednia dieta.

Sposoby leczenia plam winnych polecane przez ekspertów na forum Bieńkowscy Clinic

Plamy winne nie zanikają samoistnie, leczone są zazwyczaj za pomocą laseroterapii. Bardzo dobre efekty zapewnia leczenie precyzyjnym laserem Cutera Excel V+.

Leczenie plam winnych laser Cutera Excel V+


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-