Skip to main content

Elektrostymulacja mięśni: budowanie i ich rzeźbienie

Opis

Elaktrostymulacja mięśni to rewolucyjny, nieinwazyjny zabieg, który ujędrni, wzmocni i zbuduje mięśnie brzucha, ud i pośladków – bez chodzenia na siłownię. Wykorzystuje ona technologię stymulacji mięśni, umożliwiając zwiększenie ich masy o 30% poprzez generowanie skurczów, których nie jesteśmy w stanie osiągnąć podczas konwencjonalnego treningu. Wszystkie zabiegi są w pełni spersonalizowane pod kątem poziomu sprawności, kształtu i celów każdej osoby.

Przebieg zabiegu

Zabieg nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Sesja zabiegowa trwa 45 minut. Na ciele pacjenta rozmieszcza się elektrody pozwalające na stymulację różnych grup mięśniowych. Urządzenie umożliwia wdrożenie 3 różnych opcji pracy mięśni i spersonalizowanych terapii stosowanych w profesjonalnych treningach na siłowni i fitness.

PREP –  PRZYGOTOWANIE – to etap rozgrzewki i rozciągania mięśni. Maksymalizuje efekty osiągane w kolejnych stadiach terapii i zapewnia bezpieczeństwo przy intensywnych kolejnych stadiach. Etap PREP to m.in. skręcające i rotujące skurcze mięśni – spiralnie napinające włókna mięśniowe i stopniowo budujące tolerancję dla dalszych intensywnych treningów.  W przypadku pacjentów z rozbudowanymi mięśniami – utrzymujących codzienną aktywność i uprawiających sport ten etap może być pominięty albo wykonany jednorazowo.

TONE – to faza budowania siły i wytrzymałości włókien mięśniowych, opierające się na silnych i długotrwałych  skurczach utrzymywanych do momentu wyczerpania siły mięśnia, a następnie relaksacji brzuśca mięśniowego.

SCULPT – to najbardziej intensywny z etapów stanowiący sekwencje bardzo silnych, głębokich i szybkich skurczów włókien mięśniowych budujących masę mięśnia i zwiększających podstawową przemianę materii w mięśniu. Te intensywne impulsy analogicznie do ciężkiego treningu doprowadzają do celowego uszkadzania, a następnie budowania nowych włókien mięśniowych prowadzących do wzrostu objętość mięśni podobnie do najbardziej wytężonego wysiłku fizycznego.

 

EFEKTY

Wskazania

 • leczenie wiotkich mięśni brzucha, ud, ramion czy pośladków,
 • budowanie masy oraz wytrzymałości mięśni,
 • podkreślenie i rozbudowa mięśni w celu osiągnięcia naturalnej, zdrowej i szczupłej sylwetki,
 • rehabilitacja po ciąży i porodzie,
 • wzmocnienie gorsetu mięśniowego u pacjentów z dolegliwościami bólowym kręgosłupa,
 • przywrócenie właściwego napięcia i masy mięśni u pacjentów po utracie wagi – także po zabiegach bariatrycznych,
 • selektywne i intensywne działanie na wybrane grupy mięśni u pacjentów regularnie uprawiających sport i ćwiczących na siłowni.

Przeciwwskazania

 • ciąża
 • arytmia
 • rozrusznik
 • choroby zakaźne i zapalne skóry w obszarze poddawanym terapii
 • niewyrównana niewydolność układowa
 • metalowe implanty w okolicy poddawanej zabiegowi

Zalecenia

Zabieg nie wymaga znieczulenia ani specjalnego przygotowania. Brak okresu rekonwalescencji oznacza, że po zabiegu od razu można powrócić do codziennych czynności. Zaleca się utrzymanie aktywności fizycznej, picie minimum 1,5 – 2,5 litra wody mineralnej na dobę oraz spożywanie w codziennej diecie białka na poziomie 1,2 – 2,2 g na 1 kg masy ciała, aby zoptymalizować regenerację i poprawić adaptację treningową.


CENNIK


Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>. W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym.

Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-