Skip to main content

Fototerapia (usuwanie przebarwień oraz naczynek, leczenie rumienia i trądziku różowatego)

Opis

Pacjenci, którzy zmagają się ze zmianami naczyniowymi, melaninowymi oraz chorobami z nich wynikającymi, powinni zgłębić zagadnienie fototerapii. Jest to sprawdzony od lat zabieg, wykorzystujący światło widzialne o długości fal od 400 do 1200 nm. Mechanizm działania polega na oddawaniu impulsów świetlnych, których energia pochłaniana jest przez hemoglobinę oraz melaninę (zmiany naczyniowe oraz przebarwienia) co skutkuje ich nadmiernym wysyceniem oraz usunięciem z organizmu. Urządzenie generuje impuls świetlny, który przeprowadzany jest przez filtr ograniczający zakres fal, czyniąc go dedykowanym do danego problemu.
Tego typu zabieg może być zorientowany na leczenie trądziku, trądziku różowatego, rumienia, przebarwień czy melasmy. Należ pamiętać, że każdy z tych filtrów działa na wszystkie powyższe problemy jednoczasowo jednak skupia się w większym stopniu na jednym z nich.

Przebieg zabiegu

Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwym badaniem skóry oraz doborem odpowiednich parametrów. Po dokładnym oczyszczeniu na skórę nakładany jest zimny żel, który zwiększa komfort Pacjenta.Podczas zabiegu wykorzystujemy również urządzania do krioterapii, które dodatkowo chłodzą skórę. Zabieg w przypadku twarzy trwa ok 20 min, a na większych obszarach takich jak plecy ok 60 min. Cała procedura polega na oddawaniu impulsów świetlnych, które odczuwane są jako nagłe uszczypnięcie połączone z uczuciem rozpraszanego w tkance ciepła. Całość ustępuje po kilku sekundach.
Po zabiegu fototerapii naświetlamy skórę lampą wykorzystującą technologie LED. Zabieg ten stymuluje komórki do regeneracji oraz działa bakteriobójczo co ma szczególne znaczenie w przypadkach leczenia trądziku.
Łączny czas pobytu w klinice w przypadku zabiegu na twarz to ok 75 min.
Jeśli chodzi o częstotliwość i ilość wykonywania, zabiegi fototerapii celem leczenia fotouszkodzeń zależą od stopnia natężenia zmian. Zwykle należy wykonać od 2 do 4 sesji zabiegowych w odstępach czterotygodniowym, a następnie działać profilaktycznie raz w roku.
https://www.youtube.com/shorts/H0brbGeQKlE

EFEKTY

Wskazania

 • Rumień
 • Trądzik
 • Trądzik różowaty
 • Przebarwienia, piegi, melasma, cafe au lait

Przeciwwskazania

 • Świeża opalenizna
 • Ciąża
 • Aktywne infekcje tkanek poddawanych leczeniu
 • Przyjmowanie leków światłouczulających
 • Ciężkie schorzenia ogólnoustrojowe (ChNS, Niewydolność nerek itp.)
 • Aktywna faza łuszczycy
 • Zaburzenia krzepliwości krwi

Zalecenia po zabiegu

Gojenie z wykorzystaniem zaleconych leków oraz kosmeceutyków zwykle trwa od 2 dni. Typowymi objawami pozabiegowymi są: zaczerwienienie, obrzęk oraz większe wysycenie zmian melaninowych. Ze względu na brak przerywania ciągłości naskórka, po ustąpieniu obrzęku (zwykle 48h) można nałożyć makijaż i wrócić do codziennych zajęć. Bardzo ważnym aspektem jest fotoprotekcja. Bezwzględnie należy unikać bezpośredniej ekspozycji na UV. Wskazane jest stosowanie kremów z filtrami mineralnymi.


CENNIK


Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>. W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym.

Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-