HIFU – Ultraformer (lifting, modelowanie sylwetki)

OPIS METODY

System Ultraformer® III to najnowsza medyczna wersja jednego z 2 systemów HIFU firmy Classys – dostępnych w wersji kosmetycznej ULFIT i  medycznej ULTRAFORMER® III. Zabieg Ultraformer® III przeznaczony jest do użytku w klinikach medycznych przez wykwalifikowanych lekarzy.

Ultraformer® III pozwala nam skutecznie i nieinwazyjnie leczyć wiotkości skóry twarzy i ciała oraz problem opadania tkanek miękkich, zwłaszcza takich okolic jak pośladki, piersi, uda, czy ramiona i rozpiętki. Metoda głębokiej naprawy i przebudowy skóry z użyciem ogniskowanych ultradźwięków jest doskonale zbadana, sprawdzona klinicznie i skuteczna – stosujemy ją od czasu premiery zabiegu ulthera® w Polsce w 2011 roku.

 

DLACZEGO ULTRAFORMER® III W BIEŃKOWSCY CLINIC®?

Mamy wieloletnie i bogate doświadczenie w tego rodzaju zabiegach. W latach 2011 – 2014 wykorzystywaliśmy amerykański system ulthera®, który w 2015 roku jako jedni z pierwszych w Polsce zastąpiliśmy nowszym i jeszcze skuteczniejszym systemem ULTRAFORMER® III. Przeprowadziliśmy tysiące zabiegów, dzięki czemu wypracowaliśmy własne, unikalne protokoły zabiegowe, często łączone z innymi metodami – dla uzyskania jeszcze bardziej spektakularnych efektów.

Nowatorskie rozwiązania wprowadzone w Ultraformer® III to nowe głowice, pozwalające naszym ekspertom na ponad 2-krotnie głębsze oddziaływanie niż w poprzednim systemie ulthera®. Ultraformer® III pozwala również na pracę wyższymi wartościami natężenia impulsu – przez co doskonale sprawdza się w leczeniu trudniejszych, bardziej nasilonych problemów wiotkości i opadania obszarów, nie tylko twarzy, ale i ciała, a także w modelowaniu sylwetki.

Podobnie jak Ultherapy® – Ultraformer® III pozwala na uzyskanie wyraźnego i trwałego liftingu skóry twarzy i ciała już po wykonaniu JEDNEGO ZABIEGU. Dodatkowo skoncentrowane ultradźwięki mają również zdolność redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, co przy okazji pozwala wyszczuplić obszary poddawane zabiegowi.

ULTRAFORMER® III – to medyczny system wykorzystujący technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, służącą do punktowego, precyzyjnego i kontrolowanego podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tkanka tłuszczowa i elementy powięziowe. W wyniku selektywnego podgrzania w tkankach dochodzi do koagulacji białka, a następnie intensywnej resyntezy kolagenu, prowadzącej do wzmocnienia, zagęszczenia i następczego obkurczania skóry i powięzi.  Proces ujędrniania i odnowy skóry trwa od 60-120 dni i po takim okresie widoczne są efekty zabiegu.

WSKAZANIA

 • odmładzanie
 • redukcja zmarszczek
 • lifting
 • poprawa napięcia skóry
 • ujędrnienie skóry
 • likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej
 • likwidacja tzw. „podwójnego podbródka”
 • uniesienie opadającej powieki górnej
 • zmniejszenie cellulitu

 

ZALETY ULTRAFORMER® III

 • możliwość ujędrnienia i redukcji tkanki tłuszczowej każdej części ciała
 • uzyskanie efektu już po jednym zabiegu
 • brak rekonwalescencji – pacjent wraca do codziennych zajęć następnego dnia
 • możliwość wykonywania zabiegów cały rok, bez względu na słońce
 • stopniowe – progresywne narastanie efektów ujędrnienia do 6 miesięcy po zabiegu
 • długotrwałe utrzymywanie się efektu
 • umiarkowane odczucia bólowe wyłącznie podczas zabiegu

 

Zdjęcia przed i po zabiegu redukcji utraty elastyczności podczas niechirurgicznego liftingu Ultraformer w Bieńkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa
lifting twarzy efekty porownania porownanie
lifting twarzy efekty porownania porownanie
lifting odchudzanie efekty porownania porownanie
lifting odchudzanie efekty porownania porownanie
lifting odchudzanie efekty porownania porownanie
lifting odchudzanie efekty porownania porownanie
Zdjęcia przed i po zabiegu redukcji usuwania tkanki tłuszczowej i cellulitu Scizer HIFU w Bienkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa
Zdjęcia przed i po zabiegu redukcji usuwania tkanki tłuszczowej i cellulitu Scizer HIFU w Bienkowscy Clinic Bydgoszcz i Częstochowa

Terapia ULTRAFORMER® III wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów dotkniętych problemem zwiotczenia czy utraty elastyczności skóry, zarówno twarzy, jak i całego ciała, a także tych, którzy borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Stworzyliśmy też unikalny program połączonej terapii SCIZER® i Ultraformer® III. Zabieg trwałego usuwania nadmiaru komórek tłuszczowych przeprowadzamy jako pierwszy, a po 2-3 miesiącach, gdy efekt spektakularnego wyszczuplenia, będzie wyraźnie widoczny, możemy przeprowadzić zabiegi ujędrniające skórę za pomocą Ultraformer® III.

Więcej o terapii Scizer®: HIFU – SCIZER

 

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Terapia Ultraformer® III poprzedzona jest szczegółową konsultacją lekarską i wywiadem, m.in. na temat oczekiwań pacjenta, możliwych konsekwencji planowanej terapii, a także wskazań i przeciwwskazań, co zostaje ujęte w zgodzie na zabieg.
Przed zabiegiem lekarz w porozumieniu z pacjentem ustala zakres i rozmiar/ głębokość oraz ilość impulsów, a tym samym koszt zabiegu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w postaci specjalistycznego żelu, nakładanego na skórę przez personel Bieńkowscy Clinic® na co najmniej godzinę przed rozpoczęciem terapii Ultraformer® III.
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jest bardzo bezpieczny i nieinwazyjny, a umiarkowane dolegliwości bólowe mogą wystąpić wyłącznie podczas aplikacji ujędrniających tkanki impulsów ultradźwiękowych.

Terapia Ultraformer® III wykonywana jest poprzez wielokrotne przyłożenia głowicy, wyposażonej w odpowiednią końcówkę zabiegową, do skóry; aplikację serii linijnych impulsów precyzyjnie i na odpowiedniej głębokości, podgrzewających zwiotczałe tkanki. Pojedyncze wyzwolenie energii odczuwalne jest jako delikatne ukłucie i promieniowanie ciepła. Średni czas wykonywania zabiegu waha się pomiędzy 30 a 120 minut.

Ultraformer® III w zależności od wieku, typu skóry, okolicy anatomicznej pracuje przetwornikami o różnych głębokościach penetracji – od 1,5 aż do 9 mm. Każdy z tych przetworników posiada precyzyjną regulację mocy – przez co doświadczony lekarz wykonuje zabieg w 100% dopasowany do aktualnych warunków i potrzeb leczonego pacjenta.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

 • fotoprotekcja
 • nawilżanie skóry poddanej zabiegowi
 • stosowanie dermokosmetyków z witaminą C

 

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu u pacjenta występuje niewielkiego stopnia rumień skóry w obszarze poddanym zabiegowi – utrzymujący się przez około 30 minut. Po tym nieinwazyjnym zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Zabieg ULTRAFORMER® III jest zabiegiem nieinwazyjnym, o wyjątkowo korzystnym profilu bezpieczeństwa. Wyjątkowo rzadko zdarzają się jednak płytkie oparzenia skóry w postaci linijnych zgrubień, zwykle ustępujące po kilku tygodniach. Zaobserwowano również rzadkie występowanie blizn zanikowych.

Informacja dodatkowa:
Przez kilka dni miejsca leczone mogą być nieco tkliwe, może też wystąpić niewielki obrzęk, czy pojedyncze zasinienia – jest to normalny objaw, stanowiący przewidywalny wariant normy, nie należy się nim przejmować – należy natomiast każdorazowo zgłosić to telefonicznie lub bezpośrednio personelowi Bieńkowscy Clinic®. Objawy te ustępują zwykle po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • stan zapalny, zmiany skórne w obszarze, który ma być poddany zabiegowi Ultraformer® III
 • opryszczka
 • ciąża
 • aktywna choroba nowotworowa

 

Dowiedz się więcej: www.modelowaniesylwetki.net

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-