HIFU – Ultraformer (lifting, modelowanie sylwetki)

OPIS METODY

System Ultraformer® III to najnowsza medyczna wersja jednego z 2 systemów HIFU firmy Classys – dostępnych w wersji kosmetycznej ULFIT i  medycznej ULTRAFORMER® III. Zabieg Ultraformer® III przeznaczony jest do użytku w klinikach medycznych przez wykwalifikowanych lekarzy.

Ultraformer® III pozwala nam skutecznie i nieinwazyjnie leczyć wiotkości skóry twarzy i ciała oraz problem opadania tkanek miękkich, zwłaszcza takich okolic jak pośladki, piersi, uda, czy ramiona i rozpiętki. Metoda głębokiej naprawy i przebudowy skóry z użyciem ogniskowanych ultradźwięków jest doskonale zbadana, sprawdzona klinicznie i skuteczna – stosujemy ją od czasu premiery zabiegu Ulthera® w Polsce w 2011 roku.

 

DLACZEGO ULTRAFORMER® III W BIEŃKOWSCY CLINIC®?

Mamy wieloletnie i bogate doświadczenie w tego rodzaju zabiegach. W latach 2011 – 2014 wykorzystywaliśmy amerykański system ULTHERA®, który w 2015 roku jako jedni z pierwszych w Polsce zastąpiliśmy nowszym i jeszcze skuteczniejszym systemem ULTRAFORMER® III. Przeprowadziliśmy tysiące zabiegów, dzięki czemu wypracowaliśmy własne, unikalne protokoły zabiegowe, często łączone z innymi metodami – dla uzyskania jeszcze bardziej spektakularnych efektów.

Nowatorskie rozwiązania wprowadzone w Ultraformer® III to nowe głowice, pozwalające naszym ekspertom na ponad 2-krotnie głębsze oddziaływanie niż w poprzednim systemie Ulthera®. Ultraformer® III pozwala również na pracę wyższymi wartościami natężenia impulsu – przez co doskonale sprawdza się w leczeniu trudniejszych, bardziej nasilonych problemów wiotkości i opadania obszarów, nie tylko twarzy, ale i ciała, a także w modelowaniu sylwetki.

Podobnie jak Ultherapy® – Ultraformer® III pozwala na uzyskanie wyraźnego i trwałego liftingu skóry twarzy i ciała już po wykonaniu JEDNEGO ZABIEGU. Dodatkowo skoncentrowane ultradźwięki mają również zdolność redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, co przy okazji pozwala wyszczuplić obszary poddawane zabiegowi.

ULTRAFORMER® III – to medyczny system wykorzystujący technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową, służącą do punktowego, precyzyjnego i kontrolowanego podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tkanka tłuszczowa i elementy powięziowe. W wyniku selektywnego podgrzania w tkankach dochodzi do koagulacji białka, a następnie intensywnej resyntezy kolagenu, prowadzącej do wzmocnienia, zagęszczenia i następczego obkurczania skóry i powięzi.  Proces ujędrniania i odnowy skóry trwa od 60-120 dni i po takim okresie widoczne są efekty zabiegu.

WSKAZANIA

 • odmładzanie
 • redukcja zmarszczek
 • lifting
 • poprawa napięcia skóry
 • ujędrnienie skóry
 • likwidacja nadmiernej tkanki tłuszczowej
 • likwidacja tzw. “podwójnego podbródka”
 • uniesienie opadającej powieki górnej
 • zmniejszenie cellulitu

 

ZALETY ULTRAFORMER® III

 • możliwość ujędrnienia i redukcji tkanki tłuszczowej każdej części ciała
 • uzyskanie efektu już po jednym zabiegu
 • brak rekonwalescencji – pacjent wraca do codziennych zajęć następnego dnia
 • możliwość wykonywania zabiegów cały rok, bez względu na słońce
 • stopniowe – progresywne narastanie efektów ujędrnienia do 6 miesięcy po zabiegu
 • długotrwałe utrzymywanie się efektu
 • umiarkowane odczucia bólowe wyłącznie podczas zabiegu

 

Terapia ULTRAFORMER® III wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów dotkniętych problemem zwiotczenia czy utraty elastyczności skóry, zarówno twarzy, jak i całego ciała, a także tych, którzy borykają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Stworzyliśmy też unikalny program połączonej terapii SCIZER® i Ultraformer® III. Zabieg trwałego usuwania nadmiaru komórek tłuszczowych przeprowadzamy jako pierwszy, a po 2-3 miesiącach, gdy efekt spektakularnego wyszczuplenia, będzie wyraźnie widoczny, możemy przeprowadzić zabiegi ujędrniające skórę za pomocą Ultraformer® III.

Więcej o terapii Scizer®: HIFU – SCIZER

 

YouTube video

 

YouTube video

PRZEBIEG ZABIEGU

Terapia Ultraformer® III poprzedzona jest szczegółową konsultacją lekarską i wywiadem, m.in. na temat oczekiwań pacjenta, możliwych konsekwencji planowanej terapii, a także wskazań i przeciwwskazań, co zostaje ujęte w zgodzie na zabieg.
Przed zabiegiem lekarz w porozumieniu z pacjentem ustala zakres i rozmiar/ głębokość oraz ilość impulsów, a tym samym koszt zabiegu.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym w postaci specjalistycznego żelu, nakładanego na skórę przez personel Bieńkowscy Clinic® na co najmniej godzinę przed rozpoczęciem terapii Ultraformer® III.
Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, jest bardzo bezpieczny i nieinwazyjny, a umiarkowane dolegliwości bólowe mogą wystąpić wyłącznie podczas aplikacji ujędrniających tkanki impulsów ultradźwiękowych.

Terapia Ultraformer® III wykonywana jest poprzez wielokrotne przyłożenia głowicy, wyposażonej w odpowiednią końcówkę zabiegową, do skóry; aplikację serii linijnych impulsów precyzyjnie i na odpowiedniej głębokości, podgrzewających zwiotczałe tkanki. Pojedyncze wyzwolenie energii odczuwalne jest jako delikatne ukłucie i promieniowanie ciepła. Średni czas wykonywania zabiegu waha się pomiędzy 30 a 120 minut.

Ultraformer® III w zależności od wieku, typu skóry, okolicy anatomicznej pracuje przetwornikami o różnych głębokościach penetracji – od 1,5 aż do 9 mm. Każdy z tych przetworników posiada precyzyjną regulację mocy – przez co doświadczony lekarz wykonuje zabieg w 100% dopasowany do aktualnych warunków i potrzeb leczonego pacjenta.

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

 • fotoprotekcja
 • nawilżanie skóry poddanej zabiegowi
 • stosowanie dermokosmetyków z witaminą C

 

MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu u pacjenta występuje niewielkiego stopnia rumień skóry w obszarze poddanym zabiegowi – utrzymujący się przez około 30 minut. Po tym nieinwazyjnym zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Zabieg ULTRAFORMER® III jest zabiegiem nieinwazyjnym, o wyjątkowo korzystnym profilu bezpieczeństwa. Wyjątkowo rzadko zdarzają się jednak płytkie oparzenia skóry w postaci linijnych zgrubień, zwykle ustępujące po kilku tygodniach. Zaobserwowano również rzadkie występowanie blizn zanikowych.

Informacja dodatkowa:
Przez kilka dni miejsca leczone mogą być nieco tkliwe, może też wystąpić niewielki obrzęk, czy pojedyncze zasinienia – jest to normalny objaw, stanowiący przewidywalny wariant normy, nie należy się nim przejmować – należy natomiast każdorazowo zgłosić to telefonicznie lub bezpośrednio personelowi Bieńkowscy Clinic®. Objawy te ustępują zwykle po 2-3 dniach, zasinienia po 7-14 dniach.

 

PRZECIWWSKAZANIA

 • stan zapalny, zmiany skórne w obszarze, który ma być poddany zabiegowi Ultraformer® III
 • opryszczka
 • ciąża
 • aktywna choroba nowotworowa

 

Dowiedz się więcej: www.modelowaniesylwetki.net

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.