Skip to main content

HIFU ULTRAFORMER MPT

Dlaczego HIFU w Bieńkowscy Clinic?

Jako druga klinika w Polsce wprowadzamy mikropulsową (MPT) technologię HIFU w obu naszych klinikach w Bydgoszczy i Częstochowie.

Po 14 latach od wprowadzenia pierwszego systemu HIFU w Bieńkowscy Clinic® i po 7 latach od premiery Ultraformer III przyszedł czas na zmiany i wierzcie nam – są one znaczne.

Tysiące wykonanych zabiegów HIFU pozwoliło nam na wdrożenie autorskich programów, co w połączeniu z jeszcze większą skutecznością nowego systemu MPT zapewnia jeszcze bardziej spektakularne efekty terapii, przy jednoczesnym podniesieniu komfortu i skróceniu czasu zabiegu.

co to jest ultraformer

Najnowsza, udoskonalona wersja dobrze znanego na rynku medycyny estetycznej systemu HIFU, podobnie jak poprzedni odsłona, wykorzystuje technologie skoncentrowanych ultradźwięków, ale robi to w sposób jeszcze bardziej selektywny i prawie 3 razy szybszy. Wpływa to na znaczną poprawę komfortu pacjenta w trakcie trwania zabiegu oraz na efekt, który możemy uzyskać. 

Platformy HIFU firmy Classys, z których korzystamy od 10 lat, są tak często wykorzystywane w liftingu tkanek z uwagi na doskonałość technologii tworzenia mikrouszkodzeń TCP – (Thermal Coagulation Point). To właśnie precyzja powstających mikrouszkodzeń i moc urządzenia wpływają bezpośrednio na jakość, bezpieczeństwo i ostateczne efekty wykonanego zabiegu. Platforma MPT w odróżnieniu od swojego poprzednika i innych konkurentów na rynku tworzy strefy zarówno makro, jak i mikro koagulacji. Obie technologie można zastosować podczas jednej procedury zabiegowej dostosowując ją do potrzeb pacjenta. Impulsy w wersji mikro są 25 krotnie mniejsze, co pozwala na zwiększenie precyzji zabiegu przy jednoczesnym zwiększeniu jego skuteczności i zmniejszeniu dyskomfortu pacjenta. 

Doświadczenie specjalistów Bieńkowscy Clinic® zdobyte podczas tysięcy wykonanych procedur tego typu, pozwoliło na wypracowanie autorskich metod zabiegów z wykorzsytsaniem technologi HIFU. Autorskie programy pozwalają na jeszcze bardziej skuteczne leczenie wiotkości skóry i nadmiaru tkanki tłuszczowej. Parametry zabiegowe tych programów często kilkukornie przewyższają parametry urządzeń kosmetycznych i zabiegów w innych miejscach. 

jak wygląda zabieg ultraformerem

Jak działa ULTRAFORMER MPT?

Nowy system HIFU został wyposażony w aż 10 różnych głowic pracujących na głębokości od 1.5 – 13mm w głąb tkanek z energią do 2J, co jest nie osiągalne dla wielu urządzeń powszechnie wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych. 

Głowica przy pomocy skoncentrowanych ultradźwięków precyzyjnie i kontrolowany sposób podgrzewa tkanki na wybranej głębokości. Oddziałując na struktury takie jak: skóra, tkanka tłuszczowa oraz elementy powięziowe. W zależności od użytej końcówki zabiegowej i zastosowanych parametrów powoduje obkurczenie tkanek, przebudowę włókien kolagenowych oraz zwiększenie ich produkcji a w razie potrzeby trwałe niszczenie tkanki tłuszczowej w wybranej lokalizacji. 

Dodatkową głowicą, którym dysponuje ten system, jest kompaktowa rączka zabiegowa pracująca w trybie cyrkularnym. Umożliwia ona wykonanie zabiegów w okolicach dotychczas niedostępnych.
 
Nowością są również głowice ULTRA BOOSTER, dzięki którym możemy aplikować substancje aktywne w głąb skóry. Procedura ta jest bezbolesna i nieinwazyjna, może być wykonana po klasycznym zabiegu HIFU lub w seriach, jako osobny zabieg. Jest to świetna alternatywa dla klasycznej mezoterapii igłowej czy bezigłowej lub dobrze znanej radiofrekwencji, która sprawdzi się również latem.

ultraformer booster do składników odżywczych

HIFU jest idealnym rozwiązaniem dla osób z problemami takimi jak wiotka skóra, zmarszczki, chomiki, podwójny podbródek, opadające powieki czy cellulit na różnych obszarach ciała. Dzięki nowym głowicom ULTRA BOOSTER spektrum zastosowań zwiększa się o nawilżanie suchej skóry, poprawę jej kolorytu oraz redukcję najdrobniejszych zmarszczek. Zabieg jest krótki komfortowy i przystępny cenowo.

Jak przygotować się do zabiegu HIFU?

Zabieg HIFU nie wymaga specjalnego przygotowania, nie wiąże się z okresem rekonwalescencji ani dotkliwym bólem. Zaraz po zabiegu możemy wrócić do codziennych aktywności, co jest dużym udogodnieniem dla wielu pacjentów.


Obszar zabiegu

  • twarz
  • podbródek
  • szyja
  • ramiona
  • brzuch
  • uda
  • pośladki
  • piersi

Kiedy mogę spodziewać się efektu finalnego poza biegu HIFU?

Czy zabieg HIFU jest bolesny?

Odczucie bólu podczas zabiegu HIFU uzależnione jest od wielu czynników takich jak obszar na którym wykonujemy zabieg, jego wielkość, a także od indywidulanch predyspocyzji pacjenta. W Bieńkowscy Clinic® na bazie wieloletniego doświadczenia wypracowaliśmy protokoły, które możliwie minimalizują odczucie bólu poprzez zastosowanie znieczulenia w kremie oraz chłodzenia podczas zabiegu.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-