Laser frakcyjny Power Pixel Pro (leczenie fotostarzenia, poszerzonych porów, blizn, rozstępów)

OPIS METODY

Zabieg Power Pixel™ Pro to mało inwazyjna metoda resurfacingu – wygładzania naskórka, w której laser frakcyjny odparowuje kolumny komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej, pobudzając równocześnie produkcję nowego kolagenu. Wymiana populacji komórek naskórka i skóry na nowe młode zapewnia naturalny i trwały efekt. Laser ten doskonale złuszcza naskórek, redukuje przebarwienia i jest bezkonkurencyjny w obkurczaniu rozszerzonych porów. Terapia jest doskonałym sposobem na bezpieczne odświeżenie skóry oraz terapię trądziku i blizn przez cały rok.

Nowa technologia, którą wykorzystuje laser Power Pixel™ Pro, polega na zastąpieniu jednej wiązki laserowej zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek o dobrze kontrolowanej głębokości penetracji w naskórek i skórę właściwą. Światło lasera penetruje skórę głęboko i precyzyjnie. Matryca lasera Pixel Er:YAG została skonstruowana w taki sposób, aby doprowadzić do powstania zespołu punktów (pixeli) – mikrourazów termalnych – pozostawiających pomiędzy nimi nienaruszone „mostki” tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek, przyspieszające odbudowę danego obszaru. Nienaruszona skóra sprawia, iż gojenie po zabiegu następuje niezwykle szybko. Wpływ na krótką rekonwalescencję ma również zastosowanie specjalistycznego sprzętu chłodzącego skórę. Czas potrzebny na całkowitą regenerację skóry to ok. 28 dni.

WSKAZANIA

EFEKTY

  • obkurczenie nadmiernie poszerzonych porów
  • wyrównanie kolorytu skóry
  • redukcja blizn i rozstępów
  • poprawa napięcia i jędrności skóry
  • wygładzenie skóry, redukcja zmarszczek
  • poprawa kondycji skóry

PRZEBIEG ZABIEGU

To co odróżnia zabieg Pixel™ do tradycyjnej dermabrazji laserowej, w wyniku której usuwana jest od razu cała wierzchnia warstwa skóry, jest to, że światło lasera Pixel™ aplikowane jest na leczone miejsce wybiórczo, tworząc wzór równomiernie rozmieszczonych stref mikrotermalnych. Światło lasera głęboko i precyzyjnie penetruje, zarówno komórki tkanki podskórnej, jak i skóry właściwej. Pacjent w trakcie trwania zabiegu może odczuwać delikatne pieczenie, jednak dzięki zastosowaniu innowacyjnego sprzętu chłodzącego objawy te są w wysokim stopniu minimalizowane. W zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi, każda sesja z użyciem Pixel™ trwa od 10 do 45 minut.

YouTube video

Zabieg laserem Pixel™ powoduje jednorazowo naświetlenie ok. 15–25% leczonej powierzchni. Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3–5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2–4 tygodniowych, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Lekarz może jednak w porozumieniu z pacjentem, zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami. Wpływ na taką decyzję mają rozległość i umiejscowienie zmian.

Pierwsza zauważalna różnica u większości pacjentów widoczna jest już w kilka dni po pierwszym zabiegu. Manifestuje się ona poprawą kondycji i kolorytu skóry. Istotną zaletą zabiegu jest również pobudzenie włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. Na przestrzeni kilku miesięcy po serii zabiegów Pixel™ prowadzi to do stopniowego zwiększania napięcia i wygładzania skóry.

Innowacyjna głowica iPixel® ER

iPixel® ER to najnowsza i najszybsza głowica lasera Er:YAG firmy Alma Lasers. Jest zaprojektowana do użytku z platformą harmony xl pro, dla takich zabiegów jak redukcja blizn, zmarszczek oraz przebarwień czy resurfacing skóry. Innowacją  w technologii iPixel® ER są dwie małe rolki, umieszczone na końcu modułu, które umożliwiają równomierny i bardziej precyzyjny ruch końcówki lasera po obszarze zabiegowym. W odróżnieniu od tradycyjnych laserów, w których wykorzystuje się technikę „stemplowania” lub skanowania, moduł iPixel® ER pozwala na wykonanie zabiegu z wysoką skutecznością, w znacznie krótszym czasie.
Porównując iPixel® ER do tradycyjnego, stacjonarnego Pixela erbowego o plamkach wielkości 7×7 lub 9×9 pixeli – energia przypadająca na jeden pixel w przypadku iPixel® ER jest dziesięciokrotnie wyższa. Wyższa moc iPixel® ER pozwala na zwiększenie strefy termicznej oraz ablacji dookoła mikrourazu dokonanego w skórze, co w konsekwencji przyniesie lepsze rezultaty pozabiegowe. Przy większej dawce energii możliwe jest leczenie głęboko położonych blizn potrądzikowych, pourazowych, czy pooperacyjnych, a także głębokich zmarszczek. Natomiast niższe wartości energii wykorzystuje się do powierzchownego odmładzania skóry i likwidacji przebarwień.

ZALETY GŁOWICY IPIXEL® ER

  • wysoka moc
  • lepsze rezultaty pozabiegowe
  • minimalny okres rekonwalescencji
  • praca na wszystkich fototypach       

 

ZALECENIA po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu można podjąć normalną aktywność, gdyż nie wymaga on okresu rekonwalescencji. W celu przyśpieszenia regeneracjI naskórka należy stosować dermokosmetyki nawilżające. Niezbędna jest także ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych – na skórę poddaną zabiegowi należy aplikować przez co najmniej miesiąc po zabiegu krem z wysokim filtrem (SPF 50).

 

MOŻLIWE OBJAWY pO ZABIEGU

Skóra po wykonanym zabiegu jest zaczerwieniona. Rumieniowi towarzyszy delikatne pieczenie. Tuż po zabiegu pojawia się również suchość i uczucie ściągnięcia skóry. W ciągu kilku dni od zabiegu występuje złuszczanie naskórka. Brak protekcji UV może doprowadzić do powstania przebarwień w obszarach poddanych terapii Pixel™.

 

zabiegi uzupełniające

Dla poprawy efektywności terapii oraz zwiększenia aktywności nowo powstałych komórek zaleca się iniekcję osocza bogatopłytkowego PRP. U tych pacjentów, u których występuje dodatkowy problem w postaci wiotkości skóry, zaleca się wspomóc terapię laserem Pixel™ poprzez Radiofrekwencję Accent Prime, Venus Legacy, Pelleve lub technologię HIFU Ultraformer III. Jeżeli leczeniu poddawane są rozstępy i blizny zaleca się połączenie terapii Pixel™ z laserami frakcyjnymi o głębszej penetracji i podgrzewaniu kolagenu – np. Mosaic eco2.

 

przeciwwskazania

•    choroby nowotworowe
•    ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)
•    skłonność do powstawania blizn przerostowych
•    przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych lub immunosupresyjnych
•    świeża opalenizna
•    aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu
•    aktywna opryszczka

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


Copyright © bienkowscyclinic.pl 2003-