Skip to main content

Laseroterapia Erb-YAG 2940 nm (leczenie blizn zanikowych potrądzikowych, usuwanie zmarszek palacza)

Opis

Laser Er:YAG jest zaprojektowana do użytku dla takich zabiegów jak: redukcja blizn, zmarszczek oraz przebarwień czy resurfacing skóry. Moduł ten jest wyposażony w głowice frakcyjne powodujące powstanie licznych mikrourazów oraz abrazyjne służące do odparowywania naskórna na powierzchni kilu milimetrów przy pojedynczym impulsie.

Zabieg frakcyjny odparowuje kolumny komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej, pobudzając równocześnie produkcję nowego kolagenu. Wymiana populacji komórek naskórka i skóry na nowe młode zapewnia naturalny i trwały efekt. Laser ten doskonale złuszcza naskórek, redukuje przebarwienia i pomaga obkurczyć poszerzone pory skórne. 

Zabieg w wersji abrazyjnej znajduje swoje zastosowanie w leczeniu znacznie bardziej nasilonych problemów. Odparowując tkanki do odpowiedniej głębokości pozwala zmniejszyć blizny przerostowe, potrądzikowe, keloidy czy wygładzić utrwalone zmarszczki palacza. 

Przebieg zabiegu

Laser Er:YAG jest tak zwanym zimnym laseraem czyli takim który nie powoduje poparzenia skóry a więc na ogół nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Pacjent w trakcie trwania zabiegu może odczuwać delikatne pieczenie, jednak dzięki zastosowaniu innowacyjnego sprzętu chłodzącego objawy te są w wysokim stopniu minimalizowane. W zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi, trwa on zazwyczaj od 20 do 30 minut. Cała procedura zwykle zostaje rozszerzona o implantację osocza bogatopłytkowego, egzosomów ASCE+  czy innych stymulatorów tkankowych oraz fotomodulacje LED co wydłuża zabieg do około 45-60 minut.

 

Zabieg laserem frakcyjnym powoduje jednorazowo wymianę komórek skóry na obszarze ok. 15–25% leczonej powierzchni. Najlepsze rezultaty daje przeprowadzenie 3–5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2–4 tygodniowych, co zostało udowodnione w badaniach klinicznych. Lekarz może jednak w porozumieniu z pacjentem, zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami lub zmniejszeniu ich ilości łącząc je z innymi zabiegami. Wpływ na taką decyzję mają rozległość, umiejscowienie zmian oraz ich charakter. Zabieg abrazyjny z uwagi na jego siłę i skuteczność jest zwykle jednorazowy.  

EFEKTY

Wskazania

 • poszerzone pory
 • fotostarzenie
 • blizny
 • zmiany potrądzikowe
 • rozstępy
 • zmarszczki palacza
 • przebarwienia
 • kurze łapki

Przeciwwskazania

 •  choroby nowotworowe

 • ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)

 • skłonność do powstawania blizn przerostowych

 • przyjmowanie w ostatnich 6 miesiącach retinoidów, antybiotyków, leków przeciwdepresyjnych lub immunosupresyjnych

 • świeża opalenizna

 • aktywne infekcje skóry poddawanej leczeniu

 • aktywna opryszczka

Przebieg gojenia

Skóra przed zabiegiem nie wymaga specjalnego przygotowania. Dla osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów warto, aby nie była świeżo opalona ani zabarwiona samoopalaczem, czy balsamem brązującym. Z zabiegu dyskwalifikuje również przyjmowanie leków oraz preparatów światłouczulających. Pacjentom z silnym rumieniem, zmianami trądzikowymi oraz dożą ilością naczynek w okolicy zabiegowej zaleca się wcześniejsze wykonanie zabiegu redukującego zmiany zapalne i naczyniowe.

 

Zalecenia przed i po zabiegu

Po zabiegu zaleca się intensywne nawilżanie oraz stosowanie łagodzących środków do mycia i pielęgnacji skóry.  Uwagę zwrócić należy na ochronę przed UV. W kolejnych dniach zalecane jest wprowadzenie aktywnych preparatów wspomagających przebudowę. Zostaną one zalecone podczas wizyty w klinice. Można je tak nabyć na stronie www.skinexpert.pl


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-