Skip to main content

Ginekomastia – leczenie przerostu piersi u mężczyzn

Opis dla Ginekomastia – leczenie przerostu piersi u mężczyzn

Ginekomastią nazywamy jedno- lub obustronne powiększenie gruczołów sutkowych u mężczyzn, spowodowane nienowotworowym rozrostem tkanki gruczołowej. Większość przypadków stanowi ginekomastia idiopatyczna, dotycząca ponad 35% zdrowych, młodych mężczyzn.

Inne przyczyny to m.in.:

  • zaburzenia hormonalne (wzrost stężenia estradiolu w stosunku do testosteronu, spadek syntezy męskich hormonów płciowych) np. w czasie dojrzewania płciowego, w nowotworach jąder, marskości wątroby, nadczynności tarczycy,
  • otyłość.

OPIS METODY

W Bieńkowscy Clinic® zajmujemy się leczeniem zarówno ginekomastii, jak i lipomastii (rozrost tkanki tłuszczowej, bez powiększenia gruczołu sutkowego). Zabieg przeprowadzany jest przez wykwalifikowany zespół medyczny, w znieczuleniu miejscowym (tumescencyjnym) , lub ogólnym. Dobierając metodę zabiegową indywidualnie do pacjenta wykonujemy liposukcję klatki piersiowej, z możliwością chirurgicznego wycięcia gruczołu sutkowego.
Zabieg wykonywany jest najnowocześniejszym sprzętem do liposukcji nutacyjnej- N.I.L. Zastosowanie tak zaawansowanej technologii pozwala nam zminimalizować ryzyko obrzęków, zasinień oraz nierówności po zabiegu. Ogromną zaletą liposukcji N.I.L jest możliwość implantacji (wszczepienia) pobranej podczas zabiegu tkanki tłuszczowej, w inną okolicę ciała (okolica podoczodołowa, blizny).

NA CZYM POLEGA ZABIEG

Zabieg przebiega w kilku etapach. Pierwszy z nich to infiltracja, czyli podanie w rejon zabiegowy znieczulenia. Odbywa się to przy pomocy mikrokaniuli. Etap ten ma za zadanie znieczulenie miejsca zabiegowego oraz obkurczenie naczyń krwionośnych. Pożądany efekt otrzymujemy po około 30 minutach od rozpoczęcia zabiegu.

Kolejny etap to aspiracja, czyli odessanie tkanki tłuszczowej. Jednorazowo z każdej piersi odsysamy ok 200-400ml tkanki tłuszczowej. W tym etapie stosujemy szereg kaniul o różnym kształcie oraz grubości, zależnie od konieczności (w zależności od rodzaju i obfitości tknaki tłuszczowej). Miejsca pozabiegowe (najczęściej po 1 niewielkim nacięciu w dolnym brzegu mięśnia piersiowego) zaopatrywane są szwami, lub specjalistycznymi plastrami. Czas trwania całego zabiegu liposukcji to ok. 60min. Jeśli jest to konieczne, chirurg usunie także gruczoł piersiowy, co może zająć kolejne 30min. W przypadku dużych gruczołów piersiowych, po usunięciu chirurgicznym może wystąpić konieczność założenia drenu. Drenaż usuwany jest najczęściej w ciągu 2-3 dni.
Po zabiegu pacjent pozostaje w klinice jeszcze przez ok. 2 godziny po operacji, celem obserwacji.

YouTube video

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

Pierwsza kontrola pozabiegowa najczęściej odbywa się po około 2-4 dniach. Szwy usuwane są w ciągu pierwszego tygodnia po operacji.
W celu zmniejszenia ryzyka krwiaków i obrzęku pacjent zobowiązany jest do noszenia ubrania uciskowego. Przez pierwsze 10 dni przez 24godz/dobę, kolejne 10 dni 12godz/dobę.
W ramach profilaktyki przeciwzakrzepowej, poza standardowym stosowaniem heparyn drobnocząsteczkowych, używamy także najnowocześniejszego systemu sekwencyjnego drenażu uciskowego- BOA.
Najczęstszymi objawami niepożądanymi po zabiegu są tkliwość i przeczulica w obszarze zabiegowym.

bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic
bienkowscyclinic

 

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-