Mezoterapia igłowa włosów i skóry głowy – terapia łysienia
Opis dla Mezoterapia igłowa włosów i skóry głowy – terapia łysienia
OPIS METODY
Do Mezoterapii igłowej włosów i skóry głowy służy medyczne urządzenie. Ten obrotowy wałeczek pokryty igiełkami ze stali chirurgicznej, przy przesuwaniu po wybranym obszarze skóry, powoduje powstawanie mikrokanalików, które stanowią drogę wnikania substancji czynnych, zawartych w stosowanych podczas zabiegu preparatach. Dodatkowo terapia poprawia ukrwienie oraz indukuje naturalne procesy naprawcze.
W połączeniu ze składnikami aktywnymi poprawiającymi odżywienie skóry oraz cebulek włosowych, dawniej szeroko wykorzystywany w celu poprawy jakości oraz intensywności wzrostu włosów przy problemie z ich nadmierną utratą. W chwili obecnej stanowi raczej uzupełnienie bardziej zaawansowanych i skutecznych terapii zapobiegających łysieniu, jak np. osocze bogatopłytkowe, osocze bogatopłytkowe HD, czy przeszczep włosów.
WSKAZANIA
- terapia łysienia
- wypadanie włosów na skutek ubogiej diety, zmian hormonalnych (np. po ciąży), czy stresu
- włosy słabe, wymagające intensywnego odżywienia, łamliwe
OBSZAR WYKONYWANIA ZABIEGU
- owłosiona skóra głowy
EFEKTY
W efekcie wykonania zabiegów miejscowo uzupełnione zostają niedobory takich substancji jak: witaminy z grupy B, aminokwasy oraz cynk. Spowolniony zostaje proces utraty owłosienia, włosy stają się bardziej odżywione oraz stymulowany zostaje ich ponowny wzrost. Efekty widoczne są po około 3 miesiącach od rozpoczęcia terapii.
PRZEBIEG ZABIEGU
Zabieg polega na precyzyjnym przesuwaniu urządzenia po powierzchni uprzednio zdezynfekowanej skóry głowy tak, aby w pełni pokryć cały obszar objęty zabiegiem. Bezpośrednio po wykonaniu mikronakłuć wmasowuje się w skórę aktywny preparat odżywczy, pobudzający regenerację włosów.
Podczas trwania całej procedury zabiegowej na obszar poddany leczeniu kierowany jest strumień zimnego powietrza tak, aby w jak największym stopniu zminimalizować odczucia towarzyszące mikronakłuwaniu.
Wałek używany do zabiegów przeznaczony jest TYLKO dla jednego pacjenta i sterylizowany po każdej kolejnej sesji zabiegowej.
Zabieg stanowi uzupełnienie terapii zapobiegającej nadmiernej utracie owłosienia. Ze względu na niższą efektywność w porównaniu z nowocześniejszymi stosowanymi w Bieńkowscy Clinic® (wymienionymi powyżej) metodami, obecnie nie stosuje się go raczej jako odrębnej procedury zabiegowej. Zazwyczaj wykonuje się 3-6 zabiegów co 10-14 dni, a następnie podtrzymująco – najczęściej 1 x na 1-2 miesięcy przez okres 3 do 6 miesięcy.
ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM
- włosy i skóra głowy powinny być czyste, pozbawione wszelkich środków stylizacyjnych
- na co najmniej 7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków zmniejszających krzepliwość krwi, w tym przeciwzapalnych oraz przeciwbólowych, np. aspiryny – rozrzedzają one krew, w związku z czym powodują większe krwawienie z miejsca zabiegowego
ZALECENIA PO ZABIEGU
- w dniu zabiegu nie zaleca się mycia głowy; czynność tą można wykonać przy użyciu delikatnego środka myjącego (np. szampon dla dzieci) w kolejnym dniu
- przez kilka dni po zabiegu nie należy korzystać z basenu oraz sauny
MOŻLIWE OBJAWY PO ZABIEGU
- ze względu na powstałe liczne nakłucia, zabiegowi towarzyszy bardziej lub mniej nasilone punktowe krwawienie, które ustępuje zazwyczaj na kilka minut po jego zakończeniu
- umiarkowana bolesność i zaczerwienienie skóry, które wynikają z powstałych mikrouszkodzeń
- strupki
PRZECIWWSKAZANIA
- nadwrażliwość na składniki stosowanego preparatu
- stosowanie leków rozrzedzających krew przez okres min. 7 dni przed zabiegiem
- zażywanie kortykosteroidów
- zaburzenia krzepnięcia
- miejscowe infekcje skóry
- nieleczona cukrzyca
- łuszczyca
- egzema
- choroba nowotworowa
- choroby autoimmunologiczne
- ciąża i okres laktacji
ZALECANE PREPARATY
Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane preparaty. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl
CENNIK
Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.
W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.