Nici liftingujące Spring Thread – niechirurgiczny lifting twarzy i ciała

CZYM SĄ NICI SPRING THREAD®

Elastyczne, silikonowe, niewchłanialne nici Spring Thread® to prawdziwy przełom w niechirurgicznym liftingu twarzy i ciała. Spring Thread® wymyślone, opracowane i produkowane we Francji – są wynikiem wieloletnich badań francuskich lekarzy. Stworzone od początku do końca w Europie stały się innowacyjnym i co najważniejsze bezpiecznym rozwiązaniem problemu utraty jędrności skóry dla pacjentów chcących uniknąć zabiegów chirurgicznych.

Premiera w Polsce to maj 2015 roku – w tym samym okresie pojawiły się w ofercie naszych klinik. Dr n. med. Marcin Bieńkowski jest trenerem Spring Thread® – w Bieńkowscy Clinic® regularnie prowadzi szkolenia dla lekarzy z innych klinik.

OPIS METODY – Co nowego wprowadzają nici Spring Thread®

Innowacyjna koncepcja nici polega na połączeniu 2 materiałów o przeciwstawnych właściwościach – bardzo wytrzymałego rdzenia poliestrowego – odpornego na działanie sił rozciągania, który pokryto warstwą miękkiego medycznego silikonu, zapewniającego delikatność i elastyczność nici (rozciągliwość do 20% długości).

Nić Spring Thread® posiada precyzyjne miękkie haczyki na całej długości, dzięki czemu lekarz ma możliwość dokładnego i mocnego zakotwiczenia jej w opadających tkankach. Elastyczność warstwy silikonu gwarantuje naturalny efekt i komfort pacjenta, ponieważ nić rozciąga się, współpracując z mimiką pacjenta, i nie powoduje zniekształceń czy zaciągnięć skóry, charakterystycznych dla wszystkich innych produktów na rynku (nici wchłanialne PDO, Barb, Aptos, Silhouette itd.).

Z drugiej strony prawdziwe haczyki, występujące na całej długości, zamiast zadziorków czy stożków umiejscowionych tylko odcinkowo w innych niciach – pozwalają na prawdziwy i w pełni kontrolowany lifting leczonych okolic twarzy i ciała. Taka budowa zapewnia zupełnie nowe możliwości terapii.

Całość dopełnia cecha niewchłanialności nici, zapewniająca wieloletnią trwałość tym naturalnym efektom, osiąganym jednym zabiegiem.

Dzięki zastosowaniu doskonale zbadanych, biozgodnych materiałów medycznego poliestru i silikonu można uzyskać trwały, naturalny efekt, zachowując – co bardzo ważne – elastyczność tkanek skóry. Materiały wykorzystywane w Spring Thread® są stabilne, neutralne i stosowane od ponad 50 lat w implantach, gwarantując bezpieczeństwo.

Nici są bezbarwne, wyposażone w haczyki na całej ich długości, co pozwala na znacznie silniejszy i precyzyjny lifting tkanek – czyli większe i trwalsze efekty niż dotychczas, a po zabiegu nie pozostają blizny. Efekty zabiegu z użyciem nici Spring Thread® widoczne są natychmiast, a okres rekonwalescencji nie trwa dłużej niż weekend.

WSKAZANIA

Zaawansowana technologia nici Spring Thread® pozwala na przeprowadzenie zabiegu na wielu częściach twarzy i ciała dotkniętych problemem utraty jędrności, takich jak:

 • brwi
 • policzki
 • podbródek
 • szyja
 • piersi
 • ramiona
 • brzuch
 • pośladki
 • uda

 

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg trwa około 45-60 minut i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Procedura jest komfortowa, nie wymaga hospitalizacji. W trakcie typowego zabiegu na twarzy lekarz dokonuje implantacji 4-6 par nici. Bezpośrednio po zabiegu pacjent poddawany jest fotomodulacji LED w celu poprawy komfortu, redukcji obrzęku, tkliwości i ewentualnych zasinień i skrócenia rekonwalescencji do absolutnego minimum. Terapia uzupełniająca LED może być kontynuowana w kolejnych dobach po zabiegu.

Pacjent otrzymuje profilaktykę antybiotykową z uwagi na implantację nici (ciało obce).

Czas rekonwalescencji wynosi od 1-5 dni w zależności od zakresu zabiegu i cech osobniczych pacjenta. Miejsce poddane zabiegowi może być nieco tkliwe oraz może pojawić się obrzęk. Efekt zabiegu jest trwały i utrzymuje się nawet kilka lat.


Zabiegi uzupełniające/ przygotowujące – zalecane przez ekspertów Bieńkowscy CLINIC®

W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych nici wchłanialnych i niewchłanialnych – po Spring Thread® istnieje możliwość wykonywania różnych innych terapii, m.in. takich jak:

 • lasery frakcyjne – Pixel, fraxel, eco2 – poprawiają ogólną kondycję skóry – dzięki powstaniu populacji młodych komórek – w efekcie czego dochodzi do obkurczenia porów, redukcji przebarwień i zmarszczek, a także poprawy gęstości i nawilżenia skóry
 • lipotransfer – autologiczny przeszczep tkanki tłuszczowej – dzięki zawartym w niej komórkom macierzystym silnie regeneruje i biorewitalizuje tkanki
 • osocze bogatopłytkowe PRP – zawiera koncentrat czynników wzrostu, przyspieszając regenerację oraz optymalizując efekt podstawowej terapii
 • fotomodulacja led Tri Wings – łagodzi wszelkie potencjalne dolegliwości po zabiegu, skraca i przyspiesza czas ewentualnego dyskomfortu po zabiegu
 • remodeling – poprawa napięcia skóry z wykorzystaniem systemów RF (accent prime, pelleve, venus legacy) czy HIFU (Ultraformer) (można wykonać po ok. 3 miesiącach od zabiegu implantacji nici)

 

ZALECENIA PO ZABIEGU

 1. Przez pierwsze 5-7 nocy należy unikać spania na okolicy poddanej zabiegowi.
 2. Stosować zimne okłady leczonych obszarów w pierwszych sześciu godzinach po zabiegu. Można stosować tradycyjne leki przeciwzapalne dostępne bez recepty, np. Ibuprofen 200-400 mg 2x dziennie.
 3. Unikać wszelkiego ryzyka powstania mechanicznego urazu okolicy poddanej zabiegowi.
 4. Zminimalizować ruchy mimiczne twarzy w ciągu pierwszego tygodnia po zabiegu oraz unikać znacznej mimiki w ciągu następnych 2 tygodni.

 

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • skłonność do powstawania blizn przerostowych – keloidów
 • aktywne infekcje skóry poddawanej zabiegowi
 • aktywna opryszczka
 • aktywna choroba nowotworowa
 • ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)
 • alergia lub udowodnione reakcje negatywne na użyte do zabiegu materiały

ZALECANE DERMOKOSMETYKI

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane dermokosmetyki. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>.


Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-