Skip to main content

Peptydowa terapia włosów i skóry głowy

Opis dla Peptydowa terapia włosów i skóry głowy

OPIS METODY

Peptydowa terapia włosów i skóry głowy to innowacyjna peptydowa terapia włosów i skóry. Powstrzymuje wypadanie i utratę włosów oraz przyspiesza ich odrost poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. ​

Ponad 10 lat poświęcono na prace nad tym produktem, a ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność Peptydowej terapii włosów i skóry głowy poza składem chemicznym,  stanowi również unikalna technologia przedłużonego uwalniania substancji aktywnych – „Sustained Release Technology”.

Jest to innowacyjny sposób dostarczania substancji aktywnych do tkanek docelowych – jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu – dzięki czemu ich stężenie oraz działanie na włosy i skórę utrzymuje się tak długo po każdym zabiegu.

Już pierwsza sesja hamuje utratę włosów, natomiast kolejne zabiegi wywołują odrastanie nowych, grubszych, co zapewnia ich zagęszczenie. Spektakularne efekty widać już po 2 miesiącach.

WSKAZANIA

Peptydowa terapia włosów przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, nie tylko w przypadku łysienia androgenowego,
ale także spowodowanego stresem, złą dietą, częstym farbowaniem lub też niewłaściwą pielęgnacją włosów i skóry głowy. Zabieg także świetnie wzmacnia włosy przed i po przeszczepie.

 

ZALETY I EFEKTY

 • redukcja i zahamowanie wypadania włosów
 • rewitalizacja mieszków włosowych
 • stymulacja i przyspieszenie wzrostu nowych włosów
 • pielęgnacja i poprawa ukrwienia skóry głowy
 • pogrubienie i zagęszczenie włosów
 • wzmocnienie włosów przed i po przeszczepie

 

PRZEBIEG ZABIEGU​

Kwalifikacja do zabiegu i ustalenie planu terapii uzupełniających, suplementów i produktów do domowej pielęgnacji odbywa się podczas konsultacji lekarskiej z ekspertami Bieńkowscy Clinic®.

Pojedynczy zabieg z wykorzystaniem Peptydowej terapii włosów i skóry głowy trwa ok. 30 min. i polega na wykonaniu serii mikro wkłuć. Jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia, ponieważ w przeciwieństwie do klasycznej mezoterapii nie wykonuje się tak licznych wkłuć.

Dzięki zawartości siedmiu peptydów oraz kwasu hialuronowego w trakcie terapii następuje zahamowanie apoptozy w obrębie mieszków włosowych, pobudzenie angiogenezy oraz  komórek macierzystych, zablokowanie niekorzystnego wpływu 5-DHT (5-dihydrotestosteronu). Powoduje to skuteczną redukcję wypadania włosów oraz pobudzenie ich ponownego wzrastania. Połączenie peptydów z kwasem hialuronowym umożliwia łatwiejsze wnikanie preparatu wgłąb skóry głowy, a dzięki opatentowanemu przez Caragen przedłużonemu uwalnianiu substancji aktywnych, preparat pozostaje w skórze i oddziałuje na nią jeszcze przez 14 dni po iniekcji.

Preparat podawany jest w 4 dawkach, co 2 tygodnie. Dzięki tym odstępom substancje aktywne są obecne w skórze przez cały okres leczenia. Po okresie ok. pół roku po zastosowanej terapii, wskazane jest podanie kolejnej dawki, tzw. terapii przypominającej.

W celu zwiększenia efektywności terapii lekarz podczas konsultacji może zaproponować pacjentowi zabiegi wspomagające.

Najczęściej stosowane zabiegi to:

 • PRP – terapia osoczem bogatopłytkowym, zawierającym czynniki wzrostu, które stymulują mieszki włosowe
 • fotomodulacja led – terapia światłem o kilku długościach fali, które pobudza proces wzrostu włosów na poziomie komórkowym (oddziałując na mitochondria)
 • specjalistyczne dermokosmetyki.

 

Przeciwwskazania

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • uczulenie na składniki preparatu
 • zmiany skórne, aktywna infekcja
 • stosowanie leków zmniejszających odporność (immunosupresja, sterydoterapia)
 • choroba nowotworowa
 • niewyrównana cukrzyca
 • ciężkie schorzenia ogólnoustrojowe

 

ZALECANE PREPARATY

Podczas konsultacji lekarskiej, poprzedzającej zabieg, specjalista zaleca indywidualnie dobrane preparaty. Nabędziesz je również online: www.skinexpert.pl


CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-