Skip to main content

Plastyka chirurgiczna wędzidełka prącia (frenuloplastyka)

Opis dla Plastyka chirurgiczna wędzidełka prącia (frenuloplastyka)

Leczenie krótkiego wędzidełka napletka

Wędzidełko prącia jest trójkątnym, cienkim fałdem skóry, łączącym napletek z żołędzią prącia. Znajduje się na brzusznej powierzchni penisa. Fizjologicznie osiąga taką długość, która umożliwia swobodne zsunięcie napletka przy pełnym wzwodzie i nie powoduje zgięcia żołędzi prącia w kierunku brzusznym.

 Zbyt krótkie wędzidełko napletka spowodowane może być wadą wrodzoną lub skróceniem na skutek przebytych urazów lub infekcji prącia .

KIEDY ROZPOZNAJEMY PROBLEM

Zbyt krótkie wędzidełko powoduje trudności podczas zsuwania napletka z żołędzi, co może powodować ból podczas stosunków płciowych oraz brzuszne skrzywienie żołędzii w trakcie wzwodu. W czasie stosunku, krótkie wędzidełko napletka prowadzi często do jego naderwania lub całkowitego zerwania co skutkuje krwawieniem i bólem. Wielokrotne naderwania wędzidełka i samoistne gojenie prowadzą do  jego zbliznowacenia i nasilenia dolegliwości.

JAK WYGLĄDA ZABIEG

Zabieg plastyki krótkiego wędzidełka napletka (frenuloplastyka) jest krótką, bezpieczną procedurą, która poprawia funkcjonalności i estetyki prącia. Cała procedura przeprowadzana jest w Bieńkowscy Clinic®  w znieczuleniu miejscowym, a tuż po zabiegu pacjent może udać się bezpiecznie do domu. W trakcie zabiegu chirurg dokonuje nacięcia wędzidełka i jego plastykę polegająca na odpowiednim zeszyciu brzegów rany, w taki sposób aby wędzidełko uległo wydłużeniu. W trakcie zabiegu stosuje się szwy wchłanialne, których nie trzeba usuwać.

bienkowscyclinic

ZALECENIA PO ZABIEGU

Rana zazwyczaj goi się w przeciągu tygodnia. W tym czasie pacjentowi zaleca się o zachowanie szczególnej higieny oraz pielęgnacji rany – codzienne zsuwanie napletka przemywanie rany płynem odkażającym i zabezpieczenie maścią.

W okresie pooperacyjnym pacjent zobowiązany jest do regularnej wymiany opatrunku i odkażania okolicy pozabiegowej, zgodnie z zaleceniami lekarza. Pacjent pozostaje pod stałą kontrolą telefoniczną, a po 2-3 dniach od zabiegu jest także poddawany kontroli w Klinice, celem oceny postępów gojenia. 

Po zabiegu należy przez okres 3-4 tygodni zaprzestać współżycia, gdyż mogłoby się to wiązać z dyskomfortem i/lub zaburzeniem gojenia i podrażnieniem rany.

 

PRZECIWWSKAZANIA

  • choroby zapalne narządów płciowych lub pachwin

 

CENNIK

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym cennikiem>.

W naszych klinikach można płacić w systemie ratalnym. Sprawdź dostępne formy finansowania>


skinexpert
Copyright © www.bienkowscyclinic.pl 2003-